Follow Me

אתה יודע איפה זה מתחיל

אין לך מושג מה יקרה בהמשך

השנה 2010 – אחרי כמעט שני עשורים בעולם הגינון ותכנון הנוף החלטתי למכור, די, זהו נמאס לי ממש, אין זמן טוב יותר מלמכור את פעילות התכנון והביצוע כאן ועכשיו ואכן כך עשיתי. ה'כאן והעכשיו' לקחו לי 3 שנים של תכנון, היערכות וביצוע. איפה הקאץ'? אין לדעת מה ילד יום לאחר המכירה, למען האמת ממש לא עניין אותי כמי שפחד ואי ודאות הם מנוע עבורו. מרגע זה ואילך אוכל לשבת בבית ולחשוב מה הלאה?! זה לקח לי בדיוק 14 יום "לשבת" ולהבין מה הלאה והיה זה השף המפורסם ג'יימי אוליבר שששינה את חיי לעד עם סרטון הוידיאו הבא:

צעדיי הראשונים בעולם הירקות

אני חושב שצפיתי בסרטון הזה שעות שוב ושוב כדי להבין מה אני בעצם רואה כאן?! מכאן מיד יצאתי לבדוק האם אמת בסיפור? האם המצב בארה"ב אכן כך? התחלתי לחפור ולאחר מס' ימים התמונה נעשתה אף יותר חמורה ממה שהציג השף המיוחד הזה. אוקי.. אמרתי לעצמי, מה אני יכול לתרום כאן ואיך הופכים זאת למשהו כלכלי? איך אורזים את כל הידע, כישורים, תשוקות והון שצברתי לכדי בנית משהו שעשוי לשנות את פני המצב כפי שהוא מוצג בסרטון וכפי שהוא מופיע באין ספור מחקרי שוק? לא באמת היתה לי תשובה אבל ידעתי 4 דברים,

  1. אם אני רוצה ליצור שינוי עליי להתמקד בשכבת הגיל הרך כקהל היעד כי רק משם ניתן לחנך להשפיע ולהשריש עתיד.
  2. אם אני פונה לשכבת גיל זו על ה'רעיון' שלי להיות חווייתי מאחר וחויה היא כלי הלמידה היעיל והמועיל ביותר.
  3. אגב מכאן והלאה אין לי מושג איך מתחילים אז פשוט התחלתי, בדיוק כמו שתילה ראשונה באדנית, שותלים בלי לדעת מה יקרה וממתינים.
  4. אני חייב להתחיל לעשות, אז עשיתי.

אני מפתח ערכות לגידול ירקות

הראש הקודח שלי תרתי משמע, החל לפתח שלל רעיונות מהם צמחה ערכת גידול ירקות באדנית לגיל הרך ומשם זה הלך למקומות… וואו. במשך שנה השקעתי את כל כולי, 24/7 והון עתק בפיתוח עוד ועוד רעיונות הפונים לאותו קהל אבל מכיונים שונים. אגב הנה ערכה ראשונה שיצאה לשוק המקומי וארה"ב כמובן.

מכאן הדברים קרו יחסית מהר. לאחר שנה ובנק' מסויימת הבנתי שכדי ליצור להגיע לשווקים חדשים עליי להכניס משקיעים, זאת מעבר לעובדה שהון העצמי שלי הפך אחרי שנה וחצי לאדים של דלק סילוני. ואכן כך היה, המיזם כל כך ריתק אנשים ובפועל נחתמו הסכמים, הוכנסו משקיעים והופ הנה לה חברה של ממש העוסקת בפיתוח ערכות גידול למידה לגיל הרך. הנה 2 ערכות נוספות שפיתחתי ובעצם השמיים הם הגבול.

ערכה לגידול ירקות לגני ילדים

הערכה הבאה הוטמעה במערכת החינוך בשנת 2013 ואף אושרה כתכנית לימודים רק ש… נאלצתי לבצע הפסקה במיזם כי כספי המשקיעים נגמרו ואז לא הצלחנו לאתר גורם חדש שישקיע עד לפני שנה בהם פנו אליי קבוצת משקיעים מארה"ב וכעת החברה מחדשת פעילות ובונה ערכות חדשות ומעודכנות.

ערכת השקיה בגרביטציה

ערכה תומכת בערכת גידול הירקות והיא התפתחות טבעית לחלוטין של ערכות גידול הירקות. הרי את הירקות צריך להשקות אז אולי אפתח משהו מגניב, קל לתפעול ומתגמל לילדים? אז גם זה פותח ונמכר.

איפה הדברים עומדים כיום? לפני שנה בדיוק פנו אליי קבוצת משקיעים מארה"ב ביזמתם, אלו ראו את ערכת הדמו הראשונה שפיתחתי על מדף משחקים בבית בוא התארחו, יצרו קשר וכל השאר הסטוריה. כיום החברה נבנית מחדש ומותאמת לשוק האמריקאי ובחודשים הקרובים יושקו הערכות הראשונות (רק בארה"ב).

למה חשוב היה לי להעלות את הפוסט הזה?

השראה – לכל אלו שחוצבים בסלע מדי יום, חודשים, שנים, תזכרו שכל מילה שכתבתם ועלתה לרשת צפה אי שם ויוצרת אדווה. לעולם אין לדעת מתי מי מהמילים/מעשים/מחשבות שלכם תפגושנה את 'האחד' המיועד שידליק אצלו את הניצוץ מצדו האחר של העולם או מדלת השכן.

אה כן, אני לא רוצה לבאס את מי מכם שהגיע לעמוד הזה וחשב שהנה הוא הולך לפגוש הנחיות כיצד לגדל ירקות באדנית, לשם כך הכנתי את הדף המפורט הבא

בהצלחה

אייל

Comments: (2)

commenter
יעל

| Reply

מקסים.
החיזוקים האלו כל כך חשובים, בעיקר בעידן בו נראה לנו שהכל כל כך פשוט.

השאירו תגובה

*דואר האלקטרוני לא יפורסם. יש למלא את השדות של השם ודואר אלקטרוני על מנת להגיב.