שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

איך למנוע נזילת מים מאדנית תלויה על מעקה?

איך למנוע נזילת מים מאדנית תלויה על מעקה?

 אדנית תלויה על מעקה

איך למנוע נזילת מים ממנה לרצפה/שכנים?

נראה לי שהשאלה המדויקת היא, איך למנוע מעודפי מי ההשקיה / גשם מלטפטף לרצפה ו או לשכנים כשזה מגיע לאדנית תלויה? כוונתי היא לאדנית תלויה מהסוג הרוכב על המעקה.

ברשותכם רק תזכורת קלה ל'אתגר' הגינון באדנית תלויה למעקה. נפח שתילה קטן, מיקומן בנקודה החשופה ביותר לשמש ורוחות = אידוי מקסימלי מצריכים בפועל השקיה תדירה בהשוואה למיכלי שתילה רגילים המונחים על הרצפה ויש בהם יותר מצע שתילה.

כאמור, עד כאן תזכורת 🙂 

 

אז איך למנוע?

מונעים זאת ע"י ניתוב המים למקומות אחרים. זה הולך ככה, כמעט כל אדנית תלויה מגיעה מהמשתלה / ייצרן עם חורים לניזוק עודפי המים בתחתית.

אם יש לכם כרגע אדנית תלויה או כמה ולכולן יש חורי ניקוז בתחתית, תוכלו לעשות 2 דברים בלבד:

  1. להוריד האדניות לרצפה, למקם קרוב לפתח ניקוז המים ברצפת המרפסת, להשקות אותן עד נגירה מלאה. להמתין עד שמים יפסיקו כמעט לחלוטין לזרום החוצה מהתחתית ולהחזיר למעקה.
  2. לשתול צמחים שאינם דורשים כמעט השקיה ולהשקות במינונים נמוכים תוך שימת לב שמים לא יוצאים ומגיעים בכל זאת לשכנים.

 

אדנית תלויה ללא חורי ניקוז

יש לעתים דבר כזה. באופן עקרוני עדיף ונכון 'לשים ידיים' על אדנית תלויה שאין לה חורי ניקוז בכלל. אם מצאתם כאלו במשתלות אז ללא ספק שיחקתם אותה 🙂

זה אומר שתוכלו לחבר בין אדנית לאדנית צינור מנקז לעודפי מים. לא נכנס לזה כאן, יש לשם כך מאמר שלם בו אני מסביר איך לעשות זאת צעד צעד ובקלות.  

 

אפשרות נוספת

אדנית תלויה אבל כמו פעם… לרכוש או ליצר מתלה מתכת לאדנית מלבנית רגילה או עגולה ולתלות אותן רק כלפי פנים. במצב שכזה מים לשכנים לא יגיעו, אז סעיף אי נעימות וחשש יורד.

כל עניין אדניות תלוית למעקה בעשור האחרון הלך לכיוון תצורת רוכב על כל יתרונותיו וחסרונותיו. יחד עם זאת אני בדעה שאסור לנו לשכוח ממה הכל התפתח.

ניתן למצוא כיום מגוון עצום של פתרונות דקורטיביים ומותאמים כמו בתמונה – מניח כאן קישור לסקשן הזה באמזון רק כדי שתראו את ארץ האפשרויות התלויות האין סופיות.

אדנית תלויה אין זה אומר רק אלו ה'רוכבות' על המעקות שלנו וחשוב לזכור זאת.

לסיכום

הפתרונות הם

  1. להוריד מהמעקה בכל פעם שצריך להשקות
  2. לחבר צינור מנקז מרכזי
  3. לתלות רק כלפי פנים בתצורה הישנה והמוכרת

שלכם

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *