איך לאטום אדניות מעץ?

0

איך לאטום אדניות מעץ?

 

מאת – שניר קרדנל
כל מה שצריך לדעת על אילו אביזרים נדרשים וכמובן איך לאטום אדניות מעץ, כולל חיבור כלל האדניות לצינור  ניקוז עודפי מים אחד.

מוטו בנוגע לאיטום אדניות מעץ

תעשו הכי טוב או בכלל לא!

למים יש תכונה נפלאה הם מחיים את הצמחים ואותנו, אבל באותה מידה הם תמיד, אבל תמיד ימצאו דרך או סדק לעבור דרכו ולייצר רטיבות.
אנחנו מכירים את זה מקירות של בניינים, גגות, תקרות ומה לא בעצם. כאשר מדובר באדניות מעץ, העניין הופך לעוד יותר מהותי בגלל עניין החומר, הוא העץ שסופח מים ונפגע מהמם בקלות ומהר.
כל זה עוד לפני שדיברנו בכלל על מים שנוזלים לרצפת המרפסת אם אדנית העץ לא אטומה כמו שצריך ולכן, אם אתם כבר בענייני אדניות מעת, בוודאי אם בניתם אותן בעצמכם? האיטום חייב להיות לא פחות ממושלם.

 

 

לאטום אדניות מעץ

שלב האביזרים

 

להלן רשימת האביזרים הנדרשים :

שלב ראשון

קידוח, מדידה והלבשה

קודחים חור בעזרת מקדח כוס בקוטר הנקז בדופן אדנית העץ (רצוי תמיד לקדוח בדופן האחורית) ובגובה של 2 ס”מ מעל התחתית.

מודדים את שטח פנים אדנית עץ – דפנות ארוכות וצרות + תחתית, כלומר פעמיים גובה פנים ואורך פנים בשני הכיוונים, מתוך כך מקבלים מידה פנימית של כל שטח האדנית עץ וחותכים את היריעה pvc .

מלבישים את יריעת הpvc בבטן האדנית ואת עודפי היריעה בפינות מקפלים קיפול בצורת ‘מעטפה’.


חשוב! – יתרונות יריעת 610 גרם pvc ( שמשונית)
איטום מלא , ניצול כל בטן האדנית לשתילה , שורש הצמח אינו קורע את השמשונית, החומר אינו נקרע ואינו מתקלה

שלב שני

חיבור והרכבה

הצמדה – בעזרת אקדח הסיכות מסמררים ומחברים את היריעה והקיפולים שביצענו בשלב השלישי ורק בחלק העליון ( סימרור בכל מקום אחר פוגע באיטום המלא ) כדי לתפוס היריעה לאדנית עץ.
יריעת שמשונית
יריעת שמשונית – לאטום אדנית מעץ? רק עם היריעה הזו…
בשלב הזה שימו לב, מתקבלת ממש ‘בריכה’ וניתן למלא את כל בטן האדנית עץ במים עד גובה ראש האדנית ואז ניתן גם לגדל דגי מים ,צמחי מים וכיו”ב…
חיתוך – מצמידים את היריעה לחור הניקוז שעשינו בדופן האדנית, בעזרת סכין יפני חותכים את הירעה לתוך החור ניקוז חיתוך בצורת האות פלוס ואת שאריות הקצוות שבולטות בחלקה העליון של האדנית.
הברגה – כאן חשוב לא לעזוב את היד שתופסת ומצמידה את היריעה. ביד השנייה לוקחים את הנקז עליו ממוקמת גומיה לאיטום, ונועצים הנקז לתוך חור ניקוז כאשר הגומיה מתישבת על הירעה בצורה מושלמת מבפנים.
שימו לב, הגומיה חשוב תשב בחלקה הפנימי של האדנית.
ממשיכים להחזיק את הנקז בחלק הפנימי עם יד אחת, ובערת היד השניה מבריגים את האום הנמצא מצדו השני ל הנקז (כמו בתמונה) עד להידוק מלא שלו משני צידי האדנית, פנים וחוץ.

 

זהו, סיימנו ומכאן תוכלו לעבור לשלב החיבור למערכת ניקוז מרכזית. או להשאיר האדניות כך, מה שתבחרו.


 שניר קרדנל – מייסד ומנהל חברת אדניה הפועלת כ – ‘משתלת פרויקטים’ שהחלה את פעילותה בשנת 2006.החברה מתמחה בייצור ושיווק אדניות המתאימות לאקלים הישראלי, תוך הוספת מוצרים חדשים כל העת על מנת לתת פתרון ומענה לצרכים המשתנים של הלקוחות.


ליעוץ והכוונה ניתן לפנות אליי בטלפון הנייד או להשאיר הודעה באתר
חברי קהילת מרפסות וקוראי אתר ‘אדנית’ זכאים להנחות,
לכן אנא ציינו בפניה אלינו מהיכן הגעתם.
בברכה,
שניר קדרנל – 0505429425
חברת אדניה

 

תגובה

Your email address will not be published.