חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

האם יש צמחים למרפסת שפורחים כל השנה?

האם יש צמחים למרפסת שפורחים כל השנה?

'צמחים פורחים כל השנה'

יש דבר כזה?

לא 🙂 אבל אל תתאכזבו, יש המון צמחים להם יש פריחה מחזורית המופיעה ונעלמת במהלך השנה. אולי לאלו התכוונתם? בכל מקרה כדאי להבין, זו מציאות חיים צמחית. צמחים או פרחים שפורחים כל השנה זו הגדרה שלא באמת קיימת למרות שהיא חלום פרחוני נהדר.

מכאן אני עובר לרזולוציות הבאות וחשוב שתעקבו, זה בעיקר יעשה לכם סדר אם אתם חדשים בתחום. כשאתם מבקשים למצוא 'צמחים', זו הגדרה רחבה מידי.

עצי פרי, מטפסים, שיחים, סחלבים, קקטוסים, ורדים, ירקות וכו'… כל אלו הם 'צמחים' ולכן אתם חייבים להיות הרבה יותר מדויקים אם אתם רוצים שיעזרו לכם למצוא את מה שאתם באמת צריכים/ מחפשים.

כלומר אם תשאלו אילו צמחים פורחים או סליחה, אילו צמחים להם יש פריחה יתאימו למרפסת שלנו? אני מניח שאתם לא רוצים שאשלח לכם רשימת 1300 סוגי צמחים לבחור מתוכם 🙂

 

רוצים 'פורחים' או 'ירוקים'?

חפשו לפי צורך או שימוש

נאמר שבחלקה המערבי של המרפסת שלכם יש בניין גבוה מכם ולא בא לכם טוב עניין ה חוסר פרטיות. חשוב לכם להסתיר או לטשטש את הבניין וליצור חיץ בעין…

אזי תשאלו כך:

"אילו צמחים יכולים לשמש להסתרה (הגדרתם צורך) בחלקה המערבי של המרפסת שלנו, שם יש שמש בין השעות 14:00 ל 18:30?" (הגדרתם תנאים). "בנוסף, חשוב לנו שלצמחים הללו תהיה פריחה" (תענוג אתכם, דייקתם עוד יותר)

או:

"מול הסלון שלנו, מתחת למעקה הזכוכית במרפסת, אנחנו רוצים ליצור מעין פס פורח שלא יעלה מעל גובה של 40 ס"מ ויסתיר לנו את הנוף (הגדרתם צורך)" לאורך המעקה יש שמש בין השעות 07:00 ל 11:00 (הגדרתם תנאים) אילו סוגי צמחים יתאימו לנתונים?" – כמובן שניתן לדייק יותר ולציין איזה סוג אדניות יש לכם ואיך אתם משקים, ידני או ממוחשב? אבל ללא ספק, מספיק הבסיס כפי שציינתי אותו כדי לעזור לכם לעבור לשלב הבא.

הגדרתם תנאים וצורך? חגיגה! מכאן הרבה יותר פשוט וקל לעזור לכם למצוא את מה שחיפשתם. 

 

'פורחים'? גם זה רחב מדי…

קצת מושגים ואתם בעניינים

פורחים – אכן כאלו שיש להם פרחים עליהם, חלקם יהיו עונתיים וחלקם רב שנתיים. מזכיררב שנתי אין זה אומר שהפריחה תהיה כל השנה, היא תופיע במחזוריות ובכל צמח היא שונה בהתאם לעונה ולסוג הצמח.

פרחים – לרוב הכוונה לצמחים עונתיים המייצרים פריחה כמו, פטוניות, וינקות, ציניות, טגטסים, וכו'… הרשימה המלאה כאן.

עציציםאין הכוונה לצמח! רבים טועים ומחפשים "עציץ שיתאים לצל מלא". מאחר ומדובר ב'עציץ' שזה בכלל מיכל השתילה, אני מניח שככזה הוא יתאים לכל תנאי התאורה 🙂 אגב עציצים ואדניות חפשו בשלב הזה… 

מטפסים  ושיחים – אתם יכולים או אולי אפילו צריכים להגדיר כך, אני מחפש/ת מטפס או שיח פורח, או ירוק עד, או נשיר. פשוט תגדירו צורך וייעוד למטפס או לשיח.

אם אתם מעוניינים רוצים לייצר הסתרה בעזרת מטפס למשל, אז תשאלו כך: מחפש/ת מטפס ריחני (שוב, הגדרתם צורך ורצון) ירוק עד. תענוג.. עכשיו ניתן יהיה לעזור לכם ברמת דיוק של 7 סוגי מטפסים שייענו לדרישה במקום לשלוח לכם רשימת 1300 סוגי צמחים 🙂

אם אתם בתחילת דרככם המרפסתית, או הגעתם לכאן במקרה, בבקשה תתחילו מ 4 המאמרים הבאים, הם מובנים בצורה כזו שתקצר לכם את הדרך, תעשה סדר ובעיקר תקל עליכם ליישם בקלות גינת מרפסת בעצמכם.

בהצלחה

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *