המדריך המלא לתכנון וטיפוח הגינה במרפסת

גינה במרפסת?

הורידו חינם ועשו זאת בעצמכם

אילו עצי פרי מתאימים למרפסת? איך לגדל צמחים במרפסת? כמה להשקות? איך לבחור אדניות? אילו צמחים מתאימים למרפסת צפונית? מתי שותלים? איך מתכננים מרפסת חדשה? עשיתי כל מאמץ לענות על מגוון רחב של שאלות שכל חובב צמחיה במרפסת שואל.

מה יש במדריך?

המדריך מכיל מענה לשאלות לפי סדר הגיוני משלב התכנון ועד שלב השתילה. המטרה המרכזית מבחינתי היא לגרום לאלו שחדלו מלהאמין שיוכלו להצליח לגדל צמח מבלי ‘לחסל’ אותו אחרי שבועיים, לשוב ולנסות וגם להצליח. הדרך להצליח קלה, ישימה ע”י כל אחד ואחת ממש בקלות, אין כאן מחקר גרעיני שלא מעט אנשים נוטים לחשוב כך.  במס’ פרקים הכוללים הנחיות פרקטיות, מלווה בתמונות והסברים קלילים ומשעשעים עשיתי כל מאמץ להנגיש ידע ונסיון אותם צברתי במשך 2 עשורים בארץ ובחו”ל. גינה במרפסת? כולם יכולים ובקלות.למי מיועד המדריך?

המדריך ללא ספק מיועד לאלו אשר בתחילת דרכם אך לא רק, ההנחיות והליווי צעד צעד בדברים הבסיסיים ביותר יאפשרו לכם לחוות הצלחה ובעיקר הבנה מה הלאה ומה חשוב שיקרה בכל שלב ושלב.  רשימות הצמחים המופיעות במדריך נבחרו בקפידה תוך שמירה על קו מנחה אחד > חזקה ומותאמת למרפסות לפי הכיוון אילה היא פונה. הנה דף נוסף לדוגמה מתוך המדריך:מגוון הצמחים הוא עצום ונדרשתי כאן למלאכת מחשבת מה להשאיר ומה להעיף מהרשימות, בוודאי למתחילים. אגב אין בי ספק שגם המנוסים שביניכם ימצאו מידע חדש , מרענן, מועיל ואף חידודים ותיקונים לטעויות עבר. המדריך אינו מתאים לעומת זאת לאלו מכם שאין בנפשם יצר סקרנות 🙂 גינון הוא ניסוי וטעיה ועוד תטעו רבות בדיוק כמוני, עד שייפגע לכם בול במטרה. אבל זה חלק מהכיף ואסור לשכוח זאת.

 

מה עוד?

כיצד לבחור אדניות? חומרים? צורות? גדלים? האם אדניות תלויות על מעקה מתאימות למרפסת שלכם? האם גדולות ורחבות? ומה עם משקל מותר? כפי שכבר כתבתי על הכל עניתי בקצרה ובפשטות כדי לגרום לכם בין היתר לגשת למשתלה, חכמים ומבינים יותר. דעו לשאול את השאלות הנכונות, ספקו את הנתונים הנכונים ותופתעו לקבל מענה מדויק ומקצועי הרבה יותר שיתורגם להצלחה אצלכם במרפסת.
אודה מאד לשיתוף עם דיירי מרפסות נוספים כמוכם