כלי גינון ידניים שבחנתי

0

כלי גינון קטנים

בעבר כתבתי על הסיבה שבזכותה התאהבתי בעולם הגינון במרפסות. המרחב הזה שנקרא מרפסת בו ניתן לחולל נפלאות ובהבדל ניכר מעולם הגינון בקרקע. במרפסת אין צורך לעשות שימוש בכלים וציוד כבד מלכלך, יקר ורועש. בנוסף יש משהו כיפי בלצאת למרפסת לשעת עבודה פעם בשבוע שבועיים ולטפח את מה שיש עם כלי גינון מיניאטורים. לשם כך החלטתי לבחון כלי גינון יעודיים לגינון במרפסות, את מרביתם אני מכיר ואף עובד עמם שנים ארוכות.

 

אספרסו בכוס זכוכית קטנה, האביזר החשוב ביותר בקטגוריה ללא ספק 🙂

הקפדתי לבחון מוצרים זולים, קטנים ובעיקר מועילים ובעלי משמעות לעניין טיפוח הגינה במרפסת.

את המוצרים חילקתי לקטגוריות, בכל קטגוריה בחרתי להציג 4 מוצרים מובילים שנוסו על ידי אישית. מוזמנים לגלול ולאתר איזו קטגוריה חסרה לכם. בואו נתחיל;

 

אביזרי קשירה ותמיכה במטפסים

במקום לקשור את גזעי המטפס העדין או את ענפי העץ הצעיר עם חבל או חוט קשירה, מה שיוצר נזק ולרוב שבר בנק’ הקשירה, הפתרונות הללו עושים את הפלא הבא: תומכים במה שצריך אך עם חופש תנועה מוחלט לצמח ואפס סיכויי פגיעה בו. לא יודע אם לקרוא לזה כלי גינון אבל זה שייך לקטגוריה 🙂קישור לרשימת מטפסים מתאימים למרפסת תוכלו למצוא כאן


מזמרות

מזמרות הן כלי נפלא, אישית אני אעדיף לרכוש את היקרות יותר כי הן איכותיות מאד ובעיקר כי יחזיקו שנים ארוכות ללא חלודה, התפרקויות וכו’… יש לי כיום 2 מזמרות שחוגגות 16 שנה, שתיים מהן מופיעות ברביעיה, עם השתיים הנוספות עבדתי במשך 5 שנים. על מזמרות להיות קלות לנשיאה, קלות לתפעול ושאינן מתפרקות אחרי חודשיים, תתחדשו.


קישור לנושא גיזום במרפסות תוכלו למצוא כאן 


מד לחות לקרקע או מכשיר למניעת חיסול צמחים 🙂

אישית אני תמיד אעדיף להכניס אצבע לתוך האדמה סביב הצמחים באדנית, זה לא מתאים לכל אחד ולכן פותח המכשיר החמוד הבא שמאפשר בקלילות לבדוק מצב/רמת הלחות והאם להשקות או לא. העניין די פשוט. נועצים המכשיר לאדמה בעציץ ורואים מה מראה המחוג. תתעלמו מהמלל באנגלית, שימו לב רק האם המד מראה ‘אזור ירוק’ = אין צורך להשקות או ‘אזור אדום’ = קדימה, הוסיפו מים.


קישור לנושא כיצד להשקות נכון תוכלו למצוא כאן 


כפות שתילה

עם גודל השתילים המגיעים מהמשתלה עולה גם רוחב כפות השתילה, בעבר הן היו צרות ויועדו לשתילים קטנים. בנוסף, לעתים אנו מעוניינים לשתול באדניות קיימות לצד צמחיה ותיקה יותר ולעתים קרובות העניין דורש להחדיר במאמץ כף שתילה לאדמה מלאת שורשים למשל. לכן אעדיף כפות שתילה איכותיות (כרגיל) רחבות במבנה הכף, בעלות קצוות מעט משוננים או חדים להחדרה קלה יותר לאדמה וכמובן ידית אחיזה רחבה כי גם תחושת הלפיתה והאחיזה בידיים חשובה לא פחות. לרשימה הוספתי סט מעולה המכיל כמה כלי גינון קטנים, לשיקולכם ולבחירתכם.


קישור לנושא כיצד לשתול נכון באדניות תוכלו למצוא כאן


‘אביזרי מניעה’ לחיסול צמחים כאשר אתם בחופשה

לאלו מכם שחש לחץ לפני חופשה ולא ברור מה יעלה בגורלה כי אין מי או מה ישקה את הצמחים המציאו את הפתרונות הבאים. בבסיסם פתרונות אלו מספקים מים לשימור רמת הלחות בקרקע כאשר אתם נופשים כמה ימים מחוץ לבית. בתוך מה שבחרתי ישנה מערכת השקיה ביתית או למרפסות קטנות. זו כבר ממש מספקת מים כמו מחשב השקיה והיא פתרון מעולה, בחנתי אותה מס’ פעמים ונתתי לה 5 כוכבים בסולם Adanit 🙂


קישור למאמר והנחיות כיצד להשקות צמחים בחופשה תוכלו למצוא כאן


כלים לשתילת פקעות ולא רק

אני לרגע חוזר לעניין השתילה באדניות שכבר שתולות עם מגוון שיחים וצמחים אך בשוליים יש מקום לשתול פקעות חורף למשל, האתגר מתחיל כשמנסים לחפור בצורה עגולה עלמנת לפנות מקום לפקעות. המכשירים הבאים עושים זאת מצויין, הם פוערים בור נקודתי במקום בו תרצו לטמון את הפקעת ודרכן תוכלו להפיל את הפקעת ישירות לבור. אגב זה מבחינתי כלי גינון פשוט וגאוני… הנה המבחר עליו אני ממליץ.


קישור למאמר בנושא שתילת פקעות באדניות תוכלו למצוא כאן


דשנים

למי מכם שכבר היה בסדנה שלי, כל עניין הדשנים לתפיסתי די פשוט. אמת היא שאין כמו דשנים זמינים לפריחות מרהיבות, מה שאני קורא ספרינטים. אישית אני מעדיף מרתונים, תהליכים ארוכים שמשמעותם תוצאות טובות הרבה יותר. בסוף אנחנו רוצים צמחים חזקים, איכותיים ובריאים שיצמחו איתנו ויניבו לאורך שנים ולכן אעדיף דשנים בשחרור איטי המתפרקים לאורך זמן ואלו הם בחירותיי.


לא כתבתי מאמר על דשנים, אולי אעשה זאת מתישהו אבל אם בא לכם לקרוא על כיצד לצמצם הופעת מזיקים במרפסת, לכו על זה.

תגובה

Your email address will not be published.