חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

משתלה אורבנית

משתלה אורבנית

משתלה אורבנית

אם תשאלו אנשים ע"פ מה הם בוחרים משתלה? רובם יאמרו לכם ע"פ איכות הצמחים, מחיר זול, מקצועיות המוכרים. התשובה שלי לכך היא שלמרבית האנשים (לא אלו חובבי הגינון הוותיקים כמובן) אין מושג למה הכוונה 'צמחיה איכותית' או 'מקצועיות המוכרים' זאת משום שכמו בכל תחום מי שלא חווה והתנסה בגינון בעצמו בין אם בכד או בין אם בגינת ביתו אינו מנוסה מספיק לקביעות אלו, בוודאי שאין להם מושג מהו 'מחיר זול'.

המאמר הבא הוא חלק ראשון מסדרת מאמרים בהם אדרג משתלות ע"פ הקריטריונים הבאים, נגישות לנכים – מקצועיות צוות – חוויית לקוח – מראה מקום – איכות צמחים – מגוון מוצרים ושירותים

במקרה הזה בחרתי להתחיל ממשתלה שאחר התפתחותה אני עוקב מזה זמן רב תוך ציפייה חסרת סבלנות יש לומר לתוצר הסופי. אני מדבר על משתלת ירוק – ישראלי ברמת השרון.

הבחירה שלי לפתוח את סדרת המאמרים הזו דווקא ממשתלה זו היא העובדה שבעיניי הבעלים הרימו את הרף ואין שמח ממני על כך. כחובב משתלות מושבע אני כבר שנים ארוכות מסתובב ביניהן ואוהב את כולן, את הרעועות, הביתיות, המשפחתיות כולן באמת משמחות את הלב עצם היותן משתלות, נקודה.

יחד עם זאת, הציפייה האישית שלי לראות כאן שינוי בענף הזה באה מתוך חזון אישי ליצור שינוי תרבותי בכל מה שקשור לגינון.

אני בדעה שאחת הסיבות לכך שנושא הגינון טרם הוטמע בציבור הרחב נובעת גם בין היתר ממראן המוזנח לאורך שנים של המשתלות ואין זה משנה מה הסיבות לכך. בסופו של דבר מרבית המשתלות לאורך שנים בחרו להיות פלטפורמה למכירת צמחים ותו לא. כיום, בעולם בו אנו חיים עניין חוויית הלקוח חזק עשרות מונים מהיכולת למכור מוצר כזה או אחר אחר.

את התובנה הזו הפנימו בשנתיים האחרונות מס' משתלות והצועדת בראש בהיבט זה היא כאמור משתלת ירוק ישראלי.

נגישות לנכים

כאדם בעל רגישות חברתית גבוהה, זה מתחיל בחניה רחבה נגישה לנכים בחוץ, עובר דרך מעברים רחבים בין שולחנות הצמחים, גובהם של השולחנות שהותאם ממש כך לגובהם של כיסאות גלגלים, שימו לב ועוד לא נגעתי בכלל בצמחיה או במקצועיות צוות. בהזדמנות הזו אציין שמן הסתם כל נושא העמסת הצמחייה – כדים – תערובות שתילה וכיו"ב הופך קל הרבה יותר כאשר משטח האספלט חלק ולא גיבוב של חצץ כפי שרובנו מכירים.

 

חוויית לקוח פרטי

תחושת המרחבים הפתוחים בחלל סגור אינה מובנת מאליה כלל וכלל, בוודאי לא במשתלות, סליחה מעתה נקרא למקום Garden Center כי זה בדיוק מה שזה. ייתכן וחלקכם פחות יאהב את המראה ה'נקי מדי' וחלקכם אף מתגעגע לבוץ בנעליים וזה בסדר גמור.

מבטיח לכם, מסתובבים כאן ומתרגלים מאד מהר למרחבים, לסדר, למראות, לריחות וגם לעובדה שערן אוזן הבעלים "מציק" ללקוחות ללא הפסקה בשאלות "מה עוד ניתן לשפר"? בכל הכנות, פשוט לראות וללמוד, ככה בדיוק בונים חומה מלהקשיב ללקוחות ולרשום כל הערה גם אם היא נשמעת מטופשת.

'אין דבר כזה שאין' אומר לי ערן, 'הכל נרשם וגם מבוצע', שאפו. אה כן, כמעט שכחתי – עגלות ייעודיות שמאפשרות לנייד בקלילות ובקלות כל מה שתרכשו מפנים המשתלה ישירות לרכב, בלי חלילה גלגלים שמתנפנפים כמו בסופר או בנתב"ג. עגלות ששוב, פותחו ועוצבו במיוחד לשיפור חוויית הלקוח.

חוויית לקוח מקצועי – גנן

זה לחלוטין לא שונה מכלל הדברים שציינתי לעיל אך מאחר והגננים הם העם היחיד אולי שעובד בקיץ 6-8 שעות תחת השמש הקופחת, כאן יוכלו אלו למצוא מפלט מהחום בדמות מקלחות רענון שזה עתה נבנות, מקרר קוביות קרח צידה לדרך ויש עוד תכניות עליהם נאסר עליי לספר 🙂  שני הלקוחות, הפרטי והמקצועי ללא ספק יכולים למצוא כאן בית.

איכות צמחיה

בואו נדבר רגע על איכות המערכת שתומכת בצמחיה – זו שאתם רוכשים ומביאים אליכם הביתה. המקום הזה הוא 'גן עדן' לצמחים הפועל כיחידה ממוחשבת הנשלטת על ידי תחנה מטאורולוגית הדואגת כל העת לרמות טמפ', לחות, יובש, הרטבה, ייבוש, קירור והכל באופן אוטומטי. פתיחה וסגירת תקרות, מסכים יורדים ועולים, פחות שמש יותר שמש, עננות באמת מדהים. בכנות, אם הייתי צמח, לא בטוח שהייתי שמח לעזוב לגינה של משפחת "ישראלי". יותר מדי טוב כאן לצמחים.

מראה מקום

טוב יש מה להוסיף כאן? המקום נראה נפלא ולא רק בגלל היותו חדש. נראה כאן מצוין, הכל. מסודר, מאורגן, מדוקדק והמשך השמירה על כך מהווה אתגר לא קטן אך אין בי ספק שכך זה אכן יישמר.

מגוון מוצרים

אני חוזר לעניין הראשון עליו דיברתי בהתחלה, לא עוד מקום לממכר צמחים כי אם מרכז גינון. זהו, הלקוח של היום כבר לא מעוניין רק לבוא ולרכוש פרח או עציץ. הלקוח של העידן החדש בין אם הוא גנן או לקוח פרטי, שניהם רוצים מענה להכל באותו המקום וברמה הגבוהה ביותר. תוכלו למצוא כאן סלעי ענק לגינה דרך אביזרי השקיה ודשנים עד לסמן צמחים מפלסטיק פשוט, למה? כי זו החשיבה, One Stop Shop. זה הקו המנחה כאן, מקום אחד המרכז את כל הצרכים וחלומות הגינון של כולנו.

ירוק ישראלי – אירופה זה כאן.

צאו לראות.

אייל