fbpx

מחשב השקיה

שמתאים לגינה במרפסת לתפיסתי ומניסיוני האישי חייב להיות קל להתקנה, עוד יותר קל לתפעול, עמיד לכל תנאי מזג אוויר ופועל על סוללה פשוטה. למה סוללה? מכמה סיבות, ראשית מחשב השקיה מבוסס חשמל דורש נק’ חשמל ומחייב מראה של חוטים חשופים המחברים בין המחשב לנק’ החשמל. שנית, יש להגן עליו ממים מה שדורש כיסוי הגנה כסה או אחר, בקיצור מראה מעט מכוער וגם תופס עוד מקום. הכי מטריד? אם יש הפסקת חשמל ולא הכנסתם סוללת גיבוי למחשב הצמחים לא יקבלו מים.

עדיף מחשב השקיה אחד מ 7 משפכים 🙂 או ללכת לברז 7 פעמים

 

מבינים? אין חשמל אין מים, לא סביר ולא שווה את הסיכון לעניות דעתי. כמו בכל תחום גם כאן המבחר הוא עצום אך הוא יכול להצטמצם בקלות למס’ יחידות בודדות של מחשבי השקיה מתוכם נכון יהיה לבחור. מה אני אומר? שלמרבית גינות המרפסת נכון יהיה להתקין מחשב השקיה מבוסס סוללות, מדובר על החלפת סוללה אחת לשנה ולעתים אף שנה וחצי, הכל תלוי בשימוש.

מחשב השקיה – רגע לפני רכישה

ברשותכם גם הפעם אני בוחר לשמור על הכלל שמנחה אותי לכל אורך הדרך, פשטות פשטות ושוב פעם פשטות. יש ים של טכנולוגיות ואין ספור אפשרויות אבל בסוף לצמחים יש רק צורך בסיסי אחד, מים! לכן מה שאני בוחר להציג כאן הוא זיקוק ודיוק המחבר בין צרכיהם של הצמחים ורצוננו שהגינה תשגשג. אז ככה, קיימות בגדול שתי צורות או גישות לעניין השקיה ממוחשבת.

גישה א’

אחד שהוא שבעצם שניים = מחשב השקיה שהוא גם הברז שפותח את המים, כן יש דבר כזה. לצורך העניין נקרא לו ‘מחשברז’. ה’מחשברז’ נותן הוראת פתיחת מים רק לברז אחד וזה בהחלט מספיק לגינת המרפסת שלכם. מנגנון שכזה אהוב עליי במיוחד ואם אינכם מעוניינים להרחיב בעתיד את מערכת ההשקיה ולהוסיף עליה מערכת דישון אוטומטית , מכונת אספרסו, טיל שיוט ועוד 20 אדניות בחלק אחר של הבית זו הגישה הטובה ביותר.

גישה ב’

מחשב השקיה כיחידה נפרדת השולחת הוראות לברז המים. הבנתם נכון, גישה זו בבסיסה בעצם משאירה לכם את ‘הדלת’ פתוחה להרחבה עתידית של מערכת ההשקיה. מחשבים מסוג זה יידעו בכל שלב שתחליטו להתחבר לברזי השקיה נוספים ובוודאי חיבור למערכות דישון אוטומטיות אה כן ולמכונת האספרסו 🙂 כמובן.

בגדול ההבדלים ביניהם מעבר לנושא העלות ומורכבות ההתקנה מל כמו תמיד במי אתם? האם אתם מחפשים פשוט ובסיסי או בסיסי פלוס? אין כאן נכון או לא נכון. בשני המקרים המערכות הן מעולות וישרתו אתכם שנים ארוכות ללא ספק.

מחשב השקיה – רגע לפני התקנה

חברים שימו לב לזה, כלל ראשון אומר לא להקין את מחשב ההשקיה ישירות לנק’ המים היוצאת מהקיר. מדוע? כי אם תעשו זאת מיד תבטלו את האפשרות שאותה נק’ מים תהווה גם מקור לחיבור צינור גינה לשטיפת המרפסת או כל שימוש אחר. רוצה לומר, חשוב לדאוג לפצל את חיבור המים היוצא מהקיר , האחד עבור השקית האדניות / מחשב. השני עבור שימושים שוטפים (מאחורי האדניות) שאינם קשורים להשקיה. קיימים בשוק מחשבי השקיה איכותיים, אמידים לאורך שנים, קלים להפעלה, אטרקטיביים במחיר והם כולם ישראלים עם הצלחות עולמיות.

תוכלו לעקוב אחר ‘מבחני דרכים, שעשיתי למחשבי השקיה למרפסת וכלי עבודה בקישור הבא

Comments are closed.