חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

אביזרים לקשירת מטפסים

אביזרים לקשירת מטפסים

אביזרים לקשירת מטפסים

בואו נאמר שהעניין עם מטפסים הוא בכלל תמיכה ולא בדיוק קשירה. אבל את ההתפלפלות נשמור לאחר כך. בעקרון כל האביזרים הבאים תפקידם להקל עליכם בתמיכת מטפסים או סתם שיחים.

קטן, יעיל, חזק וגמיש

ואת כל זה מבלי לגרום למפטסים או לשיחים, נזק. קשירה, אם מבצעים ממש קשירה, ההידוק של האביזר הקושר לצמח עושיה לגרום ובקלות נזק לצמח/גבעול/ענף. כי הלחץ חורץ ופוגע בצמח.

אז מה עושים?

או, יפה ששאלתם – דואגים לעשות שימוש באביזרים שכבר אציג לכם ושזה כל יעודם, לתמוך אך לא לקשור. כתבתי על כך בהרחבה במאמר על איך לקשור לתמוך ולאמן מטפסים. בכל מקרה, זה מסוג האביזרים שתמיד נחמד שיהיו כאן לצדכם בעת הצורך.

 

אביזרים לקשירת מטפסים

שימושים נוספים

זה שהאביזרים לקשירת מטפסים מסייעים לכם להוביל את הצמחים ולתמוך בהם זה סיפור אחד, אבל יש להם יתרון עצום נוסף. אלו יופי של אביזרים לקשור בעזרתם ענפים בכל הגינה לקראת החורף למשל.

שימושים נוספים אתם כבר תמצאו להם אין לי בכלל ספםק. אבל בואו נתמקד בעיקר לשמו התכנסנו.

אז ככה: אלו רק חלק מהאביזרים לקשירת מטפסים

בחרתי אותם לפי איכותם, מענה לצורך, קלות שימוש והוספתי אביזר נוסף שמטרתו בכלל לקשור, תוכלו לראות באחת התמונות למטה חבילה עם חוטים. אני חושב שזה חשוב שיהיו גם חוטים לקשירה של ממש שאינה מזיקה לצמח.


אה כן, אתן לכם דוגמה למה הכוונה שימושים נוספים ושאינם רק למטפסים.

נאמר ויש לכם צמח שאתם מאד אוהבים (אני יודע שאתם אוהבים את כולם), הצמח הזה מוציא ענפים שמפריעים במעבר או כאשר יושבים על שפה או לא משנה, אבל העניין הוא שאתם ממש לא רוצים לגזום את הענף.

קשירת מטפסים למניעת גיזום

למה הכוונה?

מטים את הענף לאן שרוצים כדי שלא יפריע ו"קושרים" אותו לענף אחר ע"י שימוש באחד הקליפסים בתמונות למעלה. כך הענף הפסיק להפריע, לא גזמתם אותו ובא לציון גואל. לזה קוראים, קשירת מטפסים גרסת הבלוף. לגזום תצטרכו, אין מנוס מכך.

המדריך שלכם לגיזום נמצא כאן.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *