חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

אדניות זולות במיוחד

אדניות זולות במיוחד

אדניות זולות

אבל ממש זולות

היו שני גורמים שהניעו אותי לכתוב את הפוסט הזה וכבר אגע בהם. בתור אחד שמכניס ומטמיע בפועל בעשרות אלפי מרפסות את נושא ה'שתילה במיכלים' וכל התורה שמאחורי ואיך לעשות זאת לבד, מודה שעניין השריפות באמזונס וכל נושא המיחזור גרמו לי להציג אופציה נוספת לגינון במרפסות. הפעם אציג אדניות זולות במיוחד רק שימו לב, האם אדניות זולות אלו אכן מתאימות לכם? מיד אעבור על הכל ותחליטו מה והאם נכון לכם?!

שקי שתילה

אדניות זולות ויעילות

במקום אדניות פלסטיק, בטון, מתכת או חרס, תודו שיש משהו די קסום בדבר הבא. קסום בפשטות, בלי להסתבך יותר מדי.

שקי שתילה – זה מה שזה. שק שלרוב עשוי מחומר מתכלה, פותחים, ממלאים במצע שתילה רגיל של עציצים, שותלים רגיל מה שרוצים, פרחים, שיחים, עצים, מטפסים, תבלינין, ירקות, הכללללל! כמובן תלוי גודל ונפח, משקים כמו כל עציץ אחר ובא לציון גואל.

 

למה חשוב לשים לב?

בסך הכל לשני דברים 🙂 טוב שלושה!

  1. שזה מתאים לכם עיצובית – ברור לכם שאלו לא כדים יפים ומעוצבים, אבל היי! אם תשתלו סמוך לדפנות שלהם צמחים זוחלים שיכסו את המראה, את מי זה מעניין האם יש לכם מיכלי שתילה מזהב או יוטה?
  2. שזה מלכלכך את רצפת המרפסת – בגלל שמדובר בבד לכל דבר ועניין. הרטיבות והמים מיד נוגעים ברצפת המרפסת אחרי כל השקיה ואף נשארים שם כי מצע השתילה והבד ממשיכים להיות לחים מלטה. איך פותרים את העניין? מניחים את השקים המופלאים הללו על תחתית / צלחת גדולה יותר, משקים כרגיל ולאחר השקיה מרוקנים את הצלחת או התחתית ומחזירים אותה ייבשה אל מתחת לשק השתילה.
  3. שזה דורש מעט יותר השקיה הבד נושם, המים יוצאים יחסית מהר החוצה, משמע = רק לשים לב להשקיה. היתרון לכך? מצע שתילה תמיד מאוורר ומאפשר לשורשים את המיטב. מבחינה זו, יתרון אדיר על פני חומרים אחרים.

 

אדניות זולות – למי זה מתאים?

אלו יתאימו לדלי התקציב, לאלו מכם שנעים תדיר בין דירה לדירה, לאלו מכם שעניין המיחזור וההתרחקות מפלסטיקה חשובה להם, לאלו מכם שהעניין האסטטי ממש לא משנה להם, ואלו מכם שמכילים את כל הנקודות שציינתי.

אוקי אז איפה קונים כאלו?  
את האיכותיות מצאתי באמזון, יש להם ממש מחלקה שלמה רק לנושא הזה. שימו לב לנפח שלהם, בארה"ב מודדים לפי גאלון – מידת נפח מקובלת ששווה ל 4 ליטר אצלנו! כלומר אם מצויין על שק שתילה שנפחו הוא נאמר 5 גאלון, הווה אומר שהנפח של שק השתילה הוא 20 ליטרים. מכאן תוכלי להבין לאילו גדלי צמחים זה יכול להתאים.

מצאתי ביוטיוב סרטון על העניין ומציג איך ומה בהקשר הזה.

אדניות זולות? לגמרי יש דבר כזה והן אפילו ידידותיות לסביבה ולצמחים שלנו. אגב מאותו חומר בדיוק מייצרים כיסי שתילה לקירות או מעקות.

שלכם

אייל

2 מחשבות על “אדניות זולות במיוחד”

  1. הוא

    ציינת ב "למי זה יתאים" הכל חוץ מעניין האיכות של הסביבה שזה מאפשר למערכת השורשים של העץ, לא?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *