אדניות למעקה למי ולמה הן מתאימות?

0

אדניות למעקה

יתרונות ואתגרים

אתחיל מבקשה אישית – אם כבר רכשתם אדניות מעקה ושתלתם בהן, אל תזניחו את הטיפול בצמחיה – מרבית האנשים שותלים באדניות אלו פעם אחת מתוך התלהבות ואז מזניחים, ולבסוף כל מה שניתן לראות מצדו החיצוני של הבית זה אוסף נקודות צבעוניות מפלסטיק ללא קשר אחת לשנייה, וזה איך לומר לא ממש מראה מלבב. שנמשיך?

לו רק ממציא הליווייס היה יודע לאילו כיוונים הלכו המכנסיים? אדנית מעקה של חברתי אדווה

אדניות למעקה תמיד מחדדות לי עד כמה אנשים משוועים לירק במיוחד בערים. מניח שכבר חזרתי על כך כמה פעמים בעבר, אבל לתפיסתי מספיקה אפילו אדנית עם שני פרחים כדי לענות על ההגדרה ‘גינה’, כי בפועל זה המרחב הירוק שיש לבעלי מרפסות.

אדניות למעקה עברו תהליך אבולוציוני מרשים למדי, במיוחד בעשור האחרון עם שלל פיתוחים ועיצובים שכללו בין היתר גאווה ישראלית. אם שואלים אותי 🙂 הדרך לשלל הפיתוחים המעניינים החלה במצפה רמון אצל אדווה, חברה אהובה ויקרה. לכאורה אדווה פתרה את כל הבעיות, אדנית תלויה על המעקה פורחת משני צדדים, עשויה מבד, מה שמאפשר ניקוז מים אולטימטיבי והופ יש לנו גינה.

טוב קאט דה נונסנס, בואו נדבר על יתרונות וחסרונות של השימוש באדניות למעקה.

אדניות למעקה

יתרונות

אדניות למעקה חוסכות מקום, נקודה.

ניתן בכל רגע נתון להזיז ולמקם אותן לאורך המעקה במיקומים שונים.

ריקון או החלפת תכולת אדניות מעקה הוא הליך קל לביצוע וקל משקל.

איפה האתגרים?

אתגר ראשון – אופי האדם, שבחלק גדול מהמקרים נוטה לשכוח, להזניח, לא לשים לב וכיו”ב. אני חושב שאדניות מעקה מתאימות רק לאנשים שמבינים את משמעותה של המילה ‘מחויבות’.

אתגר שני – השקיה, ע”פ רוב לאדניות מעקה אין מערכת ניקוז מים מרכזית ולכן אם תחברו אותן למערכת השקיה אוטומטית למשל, תגלו די מהר שהמים גולשים מתחתית האדנית החוצה לרצפת המרפסת ו או למרפסת של משפחת ‘אדניתסקי’ 🙂 שכנכם מלמטה.

אתגר שלישי – גודל קטן = מגוון צמחים מוגבל. אני אומר משהו ובאמצעות התמונה הבאה שצילמתי בברצלונה סותר את דבריי, אולי בעצם אין מגבלה לגודל הצמחים לאדניות מעקה? 🙂 אם ההורים של מסי יכולים אז כנראה שגם אנחנו.

אתגר רביעי – אידוי גבוה יחסית בהשוואה לאדניות אחרות הנובע מעובדת האדניות תלויות על המעקה, הנק’ החשופה ביותר לרוחות ובשילוב נפח אדמה קטן יוצר אידוי גבוה ומביא לתשומת לב גבוהה לנושא ההשקיה. זוכרים שדיברתי על ‘מחויבות’ ואופי האדם?

ההוכחה שניתן לדחוס כמעט כל גודל צמח לאדנית מעקה.

אתגר חמישי – עיצוב, המכיל את האותיות “עצוב” 🙂 נושא אחרון שיש לקחת בחשבון טרם רכישת אדניות למעקה הוא הסתרת הנוף. תזכרו שבחלק גדול מהזמן בו אתם צופים בנוף מסלון הדירה או ממרחב המרפסת עצמו זה יהיה במנח של ישיבה. תליה של אדניות על המעקה ולאורכו עלולה להסתיר את קו הנוף ברגע שתשבו והראש יהיה בגובה אחד עם האדניות. אם זו הייתה תכניתכם, להסתיר קו נוף? אז יופי, ואם לא אז…

 

לסיכום פרק אדניות למעקה

חרף כל האתגרים, אדניות למעקה הן פתרון נפלא במידה ואתם יודעים להתחייב 🙂 אם אינכם כאלו? מהר מאד תגלו שאתם במה לתערוכת פלסטיק שכונתית.

רעיונות לשתילה באדניות מעקה תוכלו למצוא במאמר הבא 

שלכם

אייל

תגובה

Your email address will not be published.