חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

אדניות מלבניות

מה להביא בחשבון

לפני שרוכשים אדניות מלבניות?

אדניות מלבניות הולכות עם הכל, לכל מקום עם כל דבר ומתאימות כמעט לכל צורך. כפי שכבר כתבתי ב"מבחן האדניות המרובעות והעגולות" גם כאן לעניין הפרקטי יש משמעות עצומה.

רצף אדניות מלבניות היוצרות ומאפשרות מראה ושימוש בצמחיה כמו בערוגה.

אדניות מלבניות קלות לחידוש, שיפוץ העתקה ושתילות. המבנה הצר והארוך בא בעצם להחליף את מראה ה"ערוגה" הכה מוכר. היכולת לעשות שימוש באדניות מלבניות כרקע לקירות ומחיצות או חיץ בין אזורים עם יכולת שתילת ריבוי צמחים מבלי לפגוע בנפח ולתפוס מקום הופך אותן למובילות ולמוצר הנמכר ביותר בתחום האדניות.

אני יודע שלעתים אני חופר אבל היי, בטיחות. אדניות מלבניות הממוקמות על הרצפה ובסמוך למעקות לחלוטין עשויות לשמש כמדרגה אל מעבר למעקה כמו בתמונה הבאה. ציינתי זאת מס' פעמים במאמר העוסק בתכנון שלפני הקמת הגינה במרפסת.

 

החלופה לעומת זאת בהיבט הבטיחותי היא למקם באותו המקום לאורך המעקה אדניות מלבניות אך בעלות מבנה גבוה. כאלו שלא יהיה קל לטפס עליהם כמו על מדרגה. או למשל לעשות שימוש באדניות התלויות על המעקה. החיסרון הוא כמובן בהסתרת הנוף למשל, אבל בסוף תצטרכו להפעיל שיקול דעת כמו בכל תכנון.

אדניות מלבניות – תחזוקה

מאחר ואלו אדניות ע"פ רוב קטנות וצרות יחסית, תופעת התנפחות הדפנות הארוכים כי לא זכרתם לחדש בזמן את התכולה ולשלוף החוצה את השורשים מבעוד מועד אינה שכיחה.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת אגב באדניות מלבניות היא להעמיד את האדנית על צידה הצר, ביד אחת לאחוז את האדנית וביד השנייה לאחוז בצמח בעל השורשים החזקים יותר ולמשוך החוצה את התכולה. אם עשיתם זאת בזמן שיחקתם אותה, לא פגעתם באדנית ומנעתם החלפה מיותרת שלה בחדשה.

אישית אני ע"פ רוב דואג לשתול באדניות מלבניות צמחיה משתרעת מכל עבר כדי שזו תכסה את הדפנות כמעט לחלוטין ותתקבל תחושה של "מלאות", או נפח למראה הכללי וזאת בעצם מבלי לגנוב מקום מחלל המרפסת למשל.

מבט על – כמה צר ככה עשיר

תוכלו לעקוב אחר הבלוג "מתכונים לאדניות" בו אני כותב על תמהיל צמחים שונה אחת למס' שבועות. האדנית בה הכי נח לי להדגים היא האדנית המלבנית ורעיונות נוספים תוכלו למצוא בקישור הבא.

שלכם

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *