חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

דגשים לבחירת אדנית גלזורה למרפסת

דגשים לבחירת אדנית גלזורה למרפסת

אדנית גלזורה

אני באמת חושב שכל נושא אדניות הגלזורה הוא נושא לדיון ובעיקר המון מחשבה לפני שמחליטים האם לעשות בהן שימוש במרפסות. לפני השימוש בכדים ואדניות גלזורה במרפסת יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים במיוחד כאשר מסתובבים במשתלות וההיצע באמת עצום עד כדי בלבול מוחלט, די בקלות ניתן ללכת שבי אחרי הגלזורה, הצבעים, הגוונים, המרקם המבריק בשילוב הצורות הרבות בהחלט עולם עשיר המוסיף תוכן לגינה.

נגר מים קבוע על הרצפה עקב אי היכולת לחבר לאדנית גלזורה למערכת ניקוז מרכזית.

אבל… כאשר מדובר במרפסות השילוב של משקל כבד, רגישות לשבר, מגבלת היכולת לחבר סוג זה של אדניות למערכת ניקוז מרכזית (עניין הדורש גם איטום של החור עמו מגיעות אדניות אלו וגם קידוח מורכב כדי לחבר מתאם לניקוז) ועל כך אוסיף את העובדה שהחומר הקרמי יודע לספוח חום לאורך כלך שעות היום ולשחרר אותו מאד באטיות וקיבלתם מערכת שורשים ותערובת שתילה 'רותחים' שהם קושי נוסף לצמחיה השתולה בהם.

שחלילה לא ישתמע ממה שאני כותב שאדניות אלו בטלות ומבוטלות למרפסת, בהחלט ניתן לעשות בהן שימוש במרפסות רק יש להביא בחשבון את הנק' שרשמתי. עם הכל ניתן להתמודד ובמציאות אלפים מהם נמצאים בגינות, מרפסות וכו'.. . אם בכל זאת עיינתם בכל הנק' והחלטתם לעשות שימוש באדניות גלזורה במרפסת שלכם, שימו לב לעניין בחירת הצמחים.

שתילת עצים למשל פרי או נוי זו בחירה פחות מוצלחת בגלל מערכות שורשים חזקות שדי בקלות יכולות לסדוק את סוג החומר הזה תוך מס' שנים. או לחילופין אם הייתם מספיק ערניים ובזמן הצלחתם לשפץ את האדנית לפני שהיא נסדקת מהשורשים, עצם השיפוץ עצמו מהווה סכנת שבר לא קטנה באדניות גלזורה.

השקיה והשפעתה על סוג הצמחיה באדניות גלזורה

אדניות אלו מגיעות עם חור בתחתית ואם במרפסת שלכם מותקנת מערכת השקיה אוטומטית המשקה מס' פעמים ביום צפו לנגר קבוע על הרצפה, לא בטוח עד כמה תאהבו את זה. התמונה הבאה מציגה בצורה ברורה מה קורה על הרצפה תחת אדנית גלזורה המושקית במערכת השקיה ממוחשבת.

אם זה לא מפריע לכם, יופי וכאן אגיע לעניין ההשפעה על סוג הצמחייה. מניסיוני למרבית האנשים נגר מים על רצפת המרפסת ובכלל מאד מפריע. לכן, אם עושים שימוש באדנית גלזורה רצוי להשקות אותה ידנית ובכך תצמצמו את מס' ההשקיות והנגר ולכן נדרשים צמחים חסונים יותר שיודעים לעמוד ב'משברים' בימים בהם שכחתם להשקות או צמחים שדורשים פחות מים. אם תעמיקו עוד טיפה בתמונה תוכלו לראות גם שהאדניות הגבוהות מאחור בעלות מבנה צילינדר כאשר תחתית האדנית צרה מחלקה העליון כולל צמחיה שברוח מעט חזקה או אדם שעבר ליד ונגע בטעות יכול להפיל את האדנית. ואז… מעבר לעניין הבטיחות אנו חוזרים לעניין השבר.

לסיכום: אדניות גלזורה לא לכל מקום ולא לכל אחד, אם בחתרם אותן, ממליץ לעשות בהן שימוש במרפסות הפונות לכיוונים צפון ו צפון מזרח.

2 מחשבות על “דגשים לבחירת אדנית גלזורה למרפסת”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *