אדנית תבלינים רשימת המומלצים למרפסת

1

אדנית תבלינים למרפסת

אין פעם בה אני מעביר סדנה בנושא גינון במרפסות שלא עולות בה שתי שאלות. האחת, על אילו תבלינים אני ממליץ לשימוש באדניות במרפסת? והתשובה היא שאני ממליץ על כל צמחי התבלין אבל לא כולם מתאימים לכל מרפסת. השניה, אילו תבלינים ניתן לערבב יחד באותה אדנית? או אולי בעצם אילו תבלינים לא ממש רצוי?!

טוב לא כאלה תבלינים 🙂 הנחתי את זה כאן פשוט כי אהבתי את התמונה

 

רשימת צמחי התבלין המתאימים למרפסת

עוד טיפה מתח אוקיי? שני מסרים חשובים לפני שנעבור לרשימה,

הראשון – מי מכם שכבר עוקב אחר הבלוג שלי יודע שרשימות הצמחים אותן אני מפיק הינן חלקיות בלבד ולא מתוך עצלות חלילה, אלה מתוך כך שאני מקפיד לבחור בכל קטגורית צמחים את רשימת החזקים, העמידים והקלים ביותר לגידול ולו רק בגלל העובדה שכל מה שמעניין אותי הוא שתצליחו בגידול הצמחים עם מינימום אכזבות. לחוויה מוצלחת הנובעת מגידול מוצלח יש השפעה עצומה על המשך מערכת היחסים שלכם עם עולם הצומח.

בזיליקום במיכל משלו – זה הקטן גדול יהיה ולכן ‘בית’ משלו יהיה נכון יותר.

השני – בנוסף, בחרתי לא להתייחס לתועלות אותן ניתן להפיק מכל אחד מצמחי התבלין, את המידע על איזה תבלין טוב לתה ולכאבי אוזניים ומי מהם מרפא מיחושים בבטן?! תוכלו למצוא בשפע ברשת. כאן אני מתמקד רק בשמו של הצמח והתאמתו לתנאי המרפסת.


אבל חכו רגע עם הרשימה, ראו במה נתקלתי? הייתי חייב לעצור ולחשוף אותם בפניכם – חנות התבלינים של איילת והבלוג המרהיב ביופיו ובאיכותו ‘אדונית התבלינים’. זהו בעצם מקור כל התבלינים והתערובות ללא תוספים, משמרים, משפרי טעם או סוכרים וגם לא שמנים מזוככים שנארזים בסביבה חופשית מגלוטן.

עכשיו גשו לרשימה,


הרשימה


מרפסות כיוון דרום ומערב


זעתר 

לוונדר – כל סוגיו > יאהב בית משלו

תימין

כוסברה

מרווה

עשב לימון > יאהב בית משלו

רוזמרין


מרפסות כיוון מזרח, דרום ומערב


גרניום לימוני > יאהב בית משלו

זותה לבנה

נענע > תאהב בית משלה

לואיזה >תאהב בית משלה

פטרוסילה

שיבא >תאהב בית משלה


מרפסות כיוון מזרח או צפון


מליסה

בזיליקום > יאהב בית משלו


כדי שנישאר ממוקדים תתחילו עם הרשימה הנ”ל. כפי שכתבתי זה חלקי אך מספק ובהחלט נותן מענה לכל קשת הצרכים, תה, בישול, רפואי, ארומטי וכו’…! אדנית תבלינים או אדנית המכילה כמה צמחי תבלין זה נהדר ובוודאי שניתן למהול כמה סוגים באותה אדנית. זו בדיוק הסיבה בגללה ציינתי ליד כל אחד מהם ‘יאהבו בית משלהם’. אלו ממש יהנו וישגשגו במכלים ובעלי צימוח התופס נפח רב יחסית ויעלו בגודלם על יתר צמחי התבלין שציינתי. או לחילופין יוכלו לשמש כצמח מרכזי, עוגן באדנית. נענע לעומת זאת אינה בעלת נפח לגובה אך בהחלט שתלטנית השולחת זרועות לכל מקום, הגברת הזו רק תמצא מעט לחות ומיד תכה שם שורש :-), לכן חשוב להפריד אותה מהשאר.

רוזמרין > צומח מאד לאט, אז במידה והחלטתם לשתול אותו למשל ליד מרווה, אל תתרגשו מהעובדה שהמרווה מתפתחת בקצב מואץ ולעומתה הרוזמרין נראה פחות או יותר באותו הגודל מאז הגיע מהמשתלה. הכל בסדר זה רק קצב הצימוח שלו.

בהצלחה, תהנו ושתפו

מוזמנים להגיב
  1. בת שבע טויטו says

    עצות טובות מאוד. נשתמש בהם ונשתול בהתאם. תודה

תגובה

Your email address will not be published.