מתכון להכנת עוגת פרחים באדניות

0

איך לשתול עוגת פרחים באדניות

 

או איך ליצור עוגת פרחים באדנית? לאורך כל המאמרים בבלוג המרפסות הזה, אנחנו תמיד (אוקיי אני 🙂 ) עוסקים בנושאי תכנון, עיצוב או טיפול בצמחי מרפסת.

אני מודה שלפעמים בא לי להראות לכם דברים הכי בסיסיים שיש, הכי פשוטים וקלים לשתילה, או במקרה זה ל הכנה כי מדובר על מתכון ל עוגת פרחים.. כבר נגיע לזה.

כלומר בשילוב פשוט של כמה פורחים עונתיים מבלי להסתבך יותר מדי, תוכלו לאפות אדנית פורחת מדהימה כמו בתמונה הזו הסוד במקרה זה מחולק ל 2, פשטות וצפיפות. מכאן אם הבנתם את הבסיס, השמיים הם הגבול ואשמח לראות עוגות פרחים שאפיתם / שתלתם בעצמכם.

 

פשטות

אדנית אחת או כד אחד שהקצתם רק לפרחי עונה (קיץ או חורף) ורוחב האדנית (תבנית לצורך העניין) או קוטר הכד הם לפחות 40 ס”מ ועומק מינימלי של 25 ס”מ.

למה המידות הללו? כי באדניות קטנות יותר האפקט של עוגת פרחים פחות יבוא לידי ביטוי. יותר נפח ויותר מצע שתילה, תתאפשר חגיגה.

עובר ל’פשטות’ השלב הבא -ב חזית או קרוב לדופן הכד או האדנית תשתלו פרחים עונתיים משתרעים ובמרכז פורחים עונתיים זקופים.

למשל כך – וינקות זקופות במרכז, פורטולקה קרוב לדפנות. והנה לכם עוגת פרחים לקיץ 🙂 בעוגה הנוכחית אמנם שתלתי כמה ירוקי עד אבל נניח לזה כרגע, תתמקדו בפרחים העונתיים.

תוכלו ליצור את אותה עוגה עם לע ארי גבוה למשל, וסביבו קרוב לדפנות פטוניות, או אמנון ותמר ננסי וכך הלאה.

 

צפיפות

כן צפוף – כמה צפוף? 5 ס”מ בין צמח לצמח או שתיל לשתיל, הרי בכל מקרה העניין הוא זמני ועונתי. עוגת פרחים שכזו תחזיק כמה חודשים וממילא תוחלף ב’עוגה’ חדשה בהתאם לעונה.

אז בינתיים שנהנה מהמופע. מה גם שהשורשים של העונתיים הללו לא באמת מפריעים האחד לשני בצורת שתילה שכזו.

תזכרו – המטרה היא גושי פריחה שיוצרים מראה עוגתי 🙂 רק שימו לב לא לאכול! לגבי דישון וכיו”ב אין זה שונה מכל צומח אחר אצלכם באדניות ובכלל.

 

רשימת המצרכים לסיכום

  • מיכל שתילה בעומק מינימלי של 25 ס”מ ורחוב או קוטר של 40 ס”מ לפחות.
  • מצע שתילה איכותי
  • השקיה רק כשצריך
  • פרחים מרכזיים במרכז
  • פרחים משתרעים לאורך הדפנות

בהצלחה

אייל

תגובה

Your email address will not be published.