חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

מרפסות קטנות עם ריהוט

מרפסות קטנות עם ריהוט

רעיונות לעיצוב גינה במרפסת קטנה

הפעם עם ריהוט

אני כותב כותרת עם המילה עיצוב גינה, ואז מבין שאני חוטא לעצמי. כשהתחלתי לאסוף את מקבץ התמונות הבא ולסמן אותן, התכוונתי להציג שתי נקודות,

האחת – גם 2 עציצים זו גינה : – ) וכרגיל לא אכפת לי לפתח דיון בעניין.

השניה – ריהוט בחלק לא מבוטל מהמקרים "בונה" את הגינה או את הפינה בגינת המרפסת.

פיזור צמחים וכדים קלאסי לאורך המעקה – אפשר גם אחרת – דמיינו איזו פינה מדהימה ניתן ליצור בחלקה השמאלי של המרפסת בלבד, כבר מגיע לזה.

ואז.. כמו בכל פעם שאני מתחיל לכתוב, עולות תובנות ואחת מהן שהיא השלישית ושהפכה להיות כאן העיקר, היא התובנה שכל מה שתיכף תראו בהמשך, אינו מחייב מרפסת קטנה. רוצה לומר, גם אם יש לכם מרפסת גדולה, פינה מסויימת יכולה להפוך לגן עדן אמתי. מכאן אני אומר, בואו בעצם נעצב פינה בגינה.

עיצוב גינה בפינת המרפסת

גם אם זה מעט "מנותק" או לכאורה לא קשור למה שתכננתם מלכתחילה. הרעיון של לבנות או ליצור פינה קטנה, פינת מפלט ומקום לשבת בו כל ערב או בוקר אחרי שסיימנו לעשות סיבוב שופוני לשכנים ולחברים, הוא רעיון מבורך.

תוכלו לראות שבעצם לרגע אחד הצמחיה אינה הפוקוס. הצמחיה "סוגרת" את האריזה ופינה חדשה במרפסת מוכנה להגשה.

כמו שציינתי בתחתית התמונה הקודמת, גם במרחב בו פיזרתם צמחיה וכדים באופן הסטנדרטי, זה די מגניב ליצור פינה נוספת שאחד היתרונות שלה לטעמי היא תחושת האינטימיות בתוך מרחב גדול יחסית, והעובדה שהקיר או העמוד הופכים את הפינה לאזור מוצל שניתן לשבת בו לא רק בשעות הבוקר או הערב ועדיין להנות מנוף הצמחיה הקיימת ומהנוף החיצוני.

עיצוב גינה או בעצם עיצוב פינה כפי שהצגתי כאן, עשוי להתאים למרפסות גדולות ומרפסות קטנות.

 

אתגר עיצוב גינה עם פינה מרוהטת

כלומר האתגר לא נמצא בעיצוב אלה בפרקטיקה, ביום יום. ככל שיהיו יותר חפצים, רהיטים, אביזרים וכ'ו.. כך נידרש ליותר כלים לנקות מהם אבק או לשמור שלא ייפגעו מרוחות ותנאי מזג אוויר.

זאת בניגוד לשולחן גן קלאסי עם 8 כיסאות אותם אתם מכסים (רק אתם, אני לא ממש) עם כיסוי יעודי ונגמר הסיפור.

מעבר לכך אין לי הערות הארות או תובנות – בעיקר שימו לב לקונספט ונסו לפתח צורת חשיבה מחוץ לקופסה (מרפסת). דוגמה אחת שכזו תוכלו לראות בפוסט הבא.

בהצלחה,

אייל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *