חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

איך לשתול צמח להסתרה במרפסת צרה?

איך לשתול צמח להסתרה במרפסת צרה?

איך לשתול צמח להסתרה

במרפסת צרה?

צמח להסתרה זה משהו שכמעט כולם רוצים, כבר נגענו בנקודה הזו בעבר. רק מרענן לרגע קט את זיכרונכם, כדי ליצור גובה ונפח עם צמח, יש לספק לצמח מיכל בעל עומק ורוחב בהתאמה.

כלומר, אין לצפות שצמח יעלה לגובה ויצמח גם לרוחב בלי האפשרות לשלוח שורשים בהתאמה. שלא כמו בקרקע שם יש חופש מוחלט למערכות השורשים,

כשזה מגיע לכד או אדנית, שם ה'חופש' הזה בפועל מסתיים. אז מה עושים עם המרפסת צרה ולא ניתן למקם באותה נקודה מיכל שתילה רחב?

 

שותלים צמח להסתרה

באדנית צרה

וגבוהה :-). כן כן, גבוהה. גובה האדנית או הכד יספקו בעצם את העומק הנדרש לצמח כדי לבסס מערכת שורשים מבלי שהתפתחותם תיפגע או תיעצר וכך גם צימוח הצמח.

זה הרעיון בעצם – קרדיט ללוח הבא בפינטרסט

בפועל, עומק המיכל (מרובע או עגול, לא משנה) ייאפשר לשיח או לעץ את מרחב המחיה המספק לשורשים וכך בעצם לא יצרנו הפרעה במעברים ונשארנו עם יותר שטח מרפסת פנוי.

אגב סוג הצמח, מטפס, עץ, שיח וכו'.. אינו רלוונטי לצורך ההדגמה. בכל אחד מסוגי הצמחים שציינתי, אם תרצו לעשות בהם שימוש והם יתאימו לתנאים אצלכם ולטעמכם האישי, נהדר!

מיכל עמוק וצר בהחלט יעשה את העבודה.

 

מה חשוב לזכור?

אולי הדבר החשוב ביותר, לקשור. כן לקשור את הצמח בדגש על הצמח אל הקיר / מחיצה / עמוד. בסיס צר של מיכל שתילה בתוכו שתול צמח להסתרה, כלומר גבוה ובעל נפח… הם כמו ספינת מפרש וברוח הכי קלה הופ זה שוכב.

הדבר השני הוא, לזכור שבגלל עובדת היות הכד שבחרתם גבוה מלכתחילה, יש מצב שתגלו שאין צורך בכלל בצמח להסתרה גבוה במיוחד. 🙂

מאחר והמיכל ממילא כבר גבוה, זה אומר שתחילת הצימוח תתחיל מנקודה גבוהה בכל קנה מידה ולכן אתם עשויים לגלות שצמח ב'גובה ביניים' יכול בהחלט לספק ולייצר הסתרה.

טיפ לסיום – כאשר אתם בוחרים כד או אדנית גבוהים, שימו לב תמיד שהפתח העליון רחב או יותר מהמיכל, כלומר בכל מקרה שהפתח אינו צר יותר מרוחב המיכל.

למה? כי כשתגיע העת לחדש תכולה והיא תגיע! אתם תגלו שזה בלתי אפשרי לחלץ את הצמח מבלי לשבור את הכד בהשוואה לכד שהפתח העליון שלו רחב 🙂

שאלות?

שלכם אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *