מרפסת ילדים

אולי כאלו? לא שביר, לא יקר, מצד שני תחזוקה גבוהה :-)
0

מרפסת ילדים

מרפסת ילדים לא אומר בהכרח איפה לשים מגלשה ובריכת כדורים. אני אתייחס גם לזה מאוחר יותר אבל בטיחות קודם כל. כמה נקודות למחשבה רגע לפני שאתם מעמיסים אדניות וצמחים במרפסת משפחתית צעירה.

עזבו אתכם מצמחים – מגלשה לשכנים יותר כיף

בגדול נעבור בפוסט הזה על התפר שבין הרצון להוריק את המרחב המרפסתי שלכם לבין הצורך לשמור אותו בטיחותי, וליהנות משני העולמות בראש שקט.

 

מרפסת ילדים – קוים לדמותה

טיפ לפני שנתחיל

קרוב לוודאי שאין לכם זמן ואתם לא ממש רוצים לטפל בגינה. זו היא שאמורה ‘לשרת’ אתכם, ולא אתם אותה. אגב זה נכון לדעתי בכלל ולא רק בהקשר של ילדים, אבל מכאן נגלוש באופן ישיר לעניין הבא.

 

דגשים לבחירת צמחים למרפסת ילדים

צמחים רב – שנתיים –  הווה אומר, צמחים שאין כל צורך להחליף אותם מדי עונה. אולי מעט לגזום, אולי טיפה לנקות עלים מהרצפה, אבל בגדול, צמחים רב שנתיים, חזקים, עמידים.

מעט צמחים – ריבוי אדניות ועציצים יביא עמו ריבוי צמחים באופן טבעי = יותר צמחים לטפל בהם ולמי יש זמן, כבר אמרנו.. היא אותכם לא אתם אותה.

משהו במימדים הללו יסגור לכם את הפינה, אבל גם את המרפסת 🙂 זה הרעיון בגדול – צמח עשיר ובוגר, בסיס רחב ויציב ורחוק מהמעקה. הצמח שבתמונה “רעיל” – המציג הינו שחקן.

 

צמחים גדוליםצמחים גדולים במעט עציצים יעניקו לכם די מהר תחושת ‘גינה’ וירוק עליהם חלמתם. הרבה יותר מהר מאוסף של עשרות עציצים וצמחים קטנים.

צמחים שאינם רעילים – די ברור, במשתלה ציינו את העובדה שאתם בונים מרפסת לילדים ותדגישו שיש חשיבות לשתול צמחים שאינם רעילים או עלולים להיות כאלו.

צמחים שאינם קוצניים – גם כאן, אין צורך שארחיב.

 

דגשים לבחירת אדניות למרפסת ילדים

טיפ לפני שאגע בבחירת האדניות למרפסת ילדים. אל תמקמו אדניות או כדים ליד מעקה, אם החלטם ללכת על זה, תמקמו את הכד או האדנית מעט רחוק ממנו. בטיחותי וקל לנקות! ידעתי שאשכנע אתכם עם עניין הניקיון 🙂

חומר האדניות – פלסטיק כמובן. קל משקל ובלתי שביר. תרצו להזיז? תזיזו. אם הילדים שיחקו במכוניות מתנגשות ונכנסו בכד יוקרתי אך שביר, זה איך לומר די מבאס.

אולי כאלו?

צורה ומבנה האדניות – מרובע מלבן או עגול זה יופי, רק שימו לב לא להניח ב’מרפסת ילדים’, כדים להם מבנה צר בתחתית ורחב בעליון. נסיון טיפוס על כדים בעלי מבנה צר למטה ורחב למעלה עם שיח גבוה בפנים זה מתכון להתהפכות.

 

השקיה

סביר להניח שתלכו על מערכת ממוחשבת בהתחשב בעובדה שאין לכם זמן, חשק, אנרגיה, מחק את המיותר 🙂

אממה? מערכת השקיה ממוחשבת משקה כמה פעמים ביום, ואם לא דאגתם למערכת ניקוז מרכזית או לכדים שאינם נוזלים על הרצפה. אתם תפגשו בכל מחזור השקיה נחלון קטן אבל נחוש שחוצה את הרצפה בדרך לפתח הניקוז מכל כד או אדנית.

כמובן שיש את העניין הבטיחותי של להחליק על הנחלונים האלו, אבל ניתן להמנע מהם. פשוט כנסו לקישורים שהדגשתי ובחרו שיטה שמתאימה לכם.

זהו בגדול, אני חושב שעברתי על הכל.

שורה תחתונה – חפצים גדולים ויציבים, שאינם שבירים ומכילים צמחים גדולים שאינם מזיקים.

לילדים הכנתי שני מאמרים נוספים

איך לגדל ירקות במרפסת

פעילות משעשעת למדי עם ילדים במרפסת, תלוי כמה מגניב סבא.

  • הבטחתי לחזור למגלשה, בבקשה תזמינו אותי אחרי שתתקינו מגלשה מהמרפסת שלכם למרפסת של השכנים, מבטיח לבוא.

אייל

תגובה

Your email address will not be published.