חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

דקלים למרפסת

דקלים למרפסת

אופציה שנוטים לשכוח ממנה

יש יאמרו שהם יצאו מהאופנה, יש יאמרו שהם גדולים מדי, אני מסכים אולי אולי רק עם האמירה הראשונה, אבל גם כאן, הכל בסוף זו אופנה ואנחנו נוהים אחרי מה שכולם! אשר לדקלים למרפסת, אני רוצה לתת להם מקום של כבוד.

חלק אדיר מיתרונותיהם של צמחים ממשפחת הדקלים היא העובדה שאינם  מפונקים, חזקים, עמידים ובעיקר ממלאים פינות, או כל אזור אחר אותו תרצו להסתיר או לכסות וזה רק בעזרת צמח/דקל אחד בלבד!

אגב, גם אם אין צורך או רצון להסתיר משהו, הצמחים הללו יוצרים תחושת מלאות. כמו שפעם כבר כתבתי, זה סוג הצמחים שמספיק 4 מהם כדי ליצור יער במרפסת.

 

קווים מנחים ודגשים לבחירת

דקלים למרפסת

גובה – לא לא כזה כמו בתמונה. כלומר אתם יכולים לחלוטין להזמין כזה ערסל, אבל עניין גובה הדקלים למרפסת מהותי. שמות הדקלים שאצין בהמשך נמוכים מכמה סיבות.

קחו את הערסל, הדקל הזה לא מתאים לכם : -)

בטיחות – רוחות כמובן, גם בטיחות וגם חבל לראות עץ מתהפך.

רוחות – למרבית הדקלים עלים רחבים, זה מה שמייחד אותם והופך אותם למה שהם בסופו של דבר. חשיפה של עלים יפים אלו לרוחות במרפסות הם פוטנציאל גבוה להצהבה וצריבת העלים. שוב, תלוי סוג הדקל אך זהו קו מנחה לפחות מבחינתי. לכן אבחר לעשות שימוש ב דקלים נמוכים.

ללא קוצים – חלק מהדקלים מחביאים או שלא, קוצים. כאשר אני חושב או מתכנן, תמיד אמליץ או אעדיף לבחור דקלים שאינם קוצניים, בין אם בעלים או בין אם קרוב לגזע כמו דקל רובליני למשל.

אינם תופסים מקום – היקף הנוף. מרבית הדקלים בגלל עאופי העלים שלהם תופסים לא מעט נפח. לכן ברשימה הבאה, הקפדתי לבחור דקלים שנפח העלווה / הנוף שלהם אינו ,תופס" מקום במרפסות שממילא לא גדולות במיוחד.

רשימת דקלים למרפסת

דקל רפיס – יעבוד נפלא במרפסות בכיוון צפון או מזרח. אחד המרהיבים ללא ספק.

ציקס זמיה – יתאים למרפסות כל הכיוונים למעט צד צפון.

כמדוריאה קטרקטרום – יתאים למרפסות צפוניות ומזרחיות

רפיס אקסלסה – יתאים למרפסות צפוניות ומזרחיות

זהו מבחינתי, ראוי לציין שוב שיש עוד המון דקלים שיתאימו לתנאי מרפסת. יחד עם זאת חשוב היה לי לצמצם ולהתמקד תחת הקווים הכלליים שהצגתי למעלה.

 

יתרונם הגדול של דקלים אלו ובכלל

  • אינם זקוקים לגיזום ולעיצוב
  • אינם זקוקים לצמחיה נוספת סביבם למארה עשיר – הם לבדם מנצחים בגדול
  • תחזוקה נמוכה
  • עמידות גבוהה כמעט בכל תנאי

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *