חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

יום ראשון במרפסת

יום ראשון במרפסת

פרולוג למחסל הצמחים הסדרתי

היום בשעות הערב – "זו לא את זה אני" כך נפרד/ה "רוני" מאדנית הפרחים שלה/ו בפעם השלישית. אז אין לכם 'אצבעות ירוקות' ואתם 'הורגים כל צמח' עליו אתם רק מסתכלים.. כן כן אתם. מה מבאס אותי בסיפור הזה? שזה משפט שאתם אומרים לעצמכם וגם מאמינים לו.

תרגול

שלשה שבועות קודם לכן – אם נגיד, אבל רק נגיד, שאתם ואני הולכים יחד במשתלה, לפי מה אתם בוחרים צמחים? נכון שלפי צבע ומראה? אז בחרתם את הצמח הכי יפה עם הפריחה המושלמת, אבל את הצמח צריך לשים באדנית או עציץ גדול, לא? מעולה, נמשיך בסיור וניגש לפינת האדניות. לפי מה אתם בוחרים אדניות? נכון שלפי צבע ומראה? טוב נו.. אני מתחיל להתעייף  אבל יאללה אנחנו כבר כאן. אז בחרתם אדנית מלבנית מפלסטיק. יופי, התקדמנו ומה עכשיו? אה כן למלא את האדנית בתערובת גן או תערובת שתילה. טוב נראה לי ניפרד, סעו הביתה תשתלו כבר לבד, תשקו קצת יהיה בסדר

זה די מעניין בעיניי, אני כמעט לא מכיר אנשים שכלל לא אוהבים טבע, ירוק, פריחות וכיו"ב. אני בהחלט מכיר אנשים שהנושא ממש לא מעניין אותם אך גם אלו יאמרו שהם נהנים ממה שיש לטבע להציע. הקונפליקט מגיע כאשר אלו שכבר בא להם לעשות צעד אפילו קטן ולטעום מעולם הנוי והפורח, הם באמת חווים אכזבה מניסיון להפריח משהו בעציץ פלסטיק פשוט.

ממחסל למנטור

שלשה שבועות מהיום – כדי שזה יצליח לנו (כי זה אתם ואני יחד במסע הזה) צריכים להתקיים בסך הכל 4 תנאים

1 – אנחנו יודעים כמה שעות אור יש במקום בו תעמוד האדנית – כך מחשבים זאת

2 – דאגנו לכך שלאדנית יש יכולת מעולה לנקז מים מתחתיתה – כך עושים זאת

3 – אנחנו יודעים באיזה אזור גאוגרפי בארץ אנחנו חיים – אני מקווה מאד שכך ואם לא, אז פשוט תשאלו.

4 – למדנו להשקות מתי שצריך – כך עושים זאת

עכשיו אתם מבינים למה צמחים יפים ופורחים זה הדבר האחרון שיש לבחור? אם לא תדעו רגע לפני שיוצאים למשתלה כמה שעות אור? איפה אתם גרים? ושהבסיס להצלחת התפתחות הצמח טמון ביכולת ניקוז המים מהר ככל האפשר מהאדנית. אז תוך 3 שבועות כנראה תיפרדו מאדנית הפרחים.

זהו! אם תשמרו על 4 הכללים, כל שאר הדברים הם באמת רק פרטים טכניים, אוסף של יכולות והתנסות שישתכללו עם הזמן.

אחרון ודי – אין לכם מושג כמה צמחים "חיסלתי" עד שהצליח לי… אתם עוד תחסלו מלא, מתחייב. אז מה? אז מתייאשים? Hell no. גידול צמחיה בכדים ואדניות זה פשוט וכיף אדיר, אל תוותרו כל כך בקלות וברגעים הקשים אני כאן לתמוך ולהקשיב.

שלכם

בהצלחה

אייל

2 מחשבות על “יום ראשון במרפסת”

 1. היי,
  נסיון ראשון להקים אדנית ע"פ ההנחיות 🙂 ,
  אדנית פלסטיק מלבנית פשוטה 90 סמ, במשתלה עשו 4 חורים היכן שיש בליטות.
  שכבה תחתונה של טוף(במשתלה מכרו טוף גס) בגובה כ 3 סמ.
  תערובת שתילה שהרטבתי תוך כדי ערבוב ושתילה של צמחים.(5 צמחי בשמת קטנים)
  הבעיה… למרות שהשקתי כ 2 ליטר והאדמה רטובה ולא יצאו מים דרך הניקוז..
  האם לא השקתי מספיק ?

  1. הי שי,
   אכן לא השקת מספיק – 2 ליטר מים לאדנית חדשה או בעצם תערובת שתילה חדשה שעסוקה בעיקר לספוג את המים בשלב הראשון ולשחרר לא מעט אוויר, זה מעט.
   אל חשש, השקה עד שתראה מים יוצאים מחלקה התחתון של האדנית ושם תעצור. בשלב זה של השקיה תערובת ושתילים חדשים אין כל חשש להשקית יתר.
   העלה תמונה של האדנית החדשה שלך לדף הפייסבוק 'מרפסות מעוררות השראה' עם השאלה שלך וכך התשובה שלי תוכל לשרת את ככל בחרי הקבוצה, זו שאלה נהדרת.
   המשך לעדכן
   בהצלחה
   אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *