חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

מרפסות ברצלונה

מרפסות ברצלונה

במרפסות ברצלונה 'גם עציץ אחד הוא גינה'

כך אני מזכיר לעצמי עת אני יושב על ספסל באחת השדרות בעיר היפה הזו תוך המתנה לבנותיי וזוגתי הנחושות לפקוד כל חנות במרחב הקטלוני תוך ריקון המדפים, האשראי וחבילות הגלישה משיתוף יתר. 

אגב קיים חשש אמיתי לכך שבתום הטיול הזה אתחיל להלך על עקבים ולעשות ציפורנים. לענייננו, כפי שתוכלו לראות התמונה הבאה אינה מה שאולי ציפיתם לראות ממרפסת גינה בעיר הזו אבל היא מייצגת בעיניי תרבות של גינון.

מרפסת שירות לתליית כביסה? אז מה? לא משנה מה התנאים וכמה מקום פנוי יש, עדיין ימצא מקום לעציץ מוריק.

מי אמר שרק אדניות ציוריות עם גרניום אדום בוהק המכסות את כל המעקה הופכות את בעלי הבית למביני עניין בטיפוח צמחיה?

בדיוק, אף אחד! גם עציץ אחד בודד הוא גינה מטופחת וזה סוד הקסם😊

 


תרבות של גינון במרפסות

התמונה הבאה היא המשך ישיר של תרבות הגינון במרפסות. העניין הוא כזה, לתושבי העיר עשוי להיות מאתגר לעתים להגיע למשתלה ומאידך לא תמיד יש מקום למשתלה במרכז העיר לכן התפתחה נישה מעניינת, חנויות צמחים לגינון במיכלים ואדניות.

לא חנות פרחים ולא משתלה כי אם חנות המוכרת צמחיה המיועדת למרפסות ואדניות בלבד (כן, יש דבר כזה, מבטיח שארחיב על כך בקרוב). העניין פשוט למדי, החלטתם לרוקן עציץ קיים או לשתול חדש? אין בעיה רדו למטה גשו לשדירה הקרובה קנו צמח או שניים

ותוך דקות אתם חזרה בעניינים מחדשים מלאי. התמונות בהמשך הן בעיקר אוסף להתרשמות ולהעברת מסר חשוב מבחינתי. לעתים חלקנו נוטים לחשוב שנדרשת השקעה גדולה בבניית גינת מרפסת אבל ההיפך הוא הנכון.

כל מה שנדרש זו הבנה מה נכון ומה מתאים וליישם לבד בפשטות ובקלות, הרי לשם כך התכנסנו.

אז גם אם אין ברשותכם אדניות או מיכלים, עדיין ניתן לעשות שימוש בעציץ אחד אותו הבאתם מהמשתלה להניחו על החלון AS IS ולטפחו.

בינתיים נהנה מהקיים ונקבל השראה.

תודו שזה עושה חשק להפריח מרפסות. בפוסטים הבאים נעסוק בבסיס ומאיפה בכלל מתחילים?! לסיכום, הבנו שאין דרך לעצור את בנות משפחתי המופלאות במסע קניות, הבנו כי גם עציץ אחד קטן בכל אחת מהמרפסות הוא בעצם גינה שלמה והבנו שיש דבר כזה חנות ייעודית לצמחים באדניות. בהחלט התקדמות ראויה ולכן אחת לשבועיים אעלה פוסט שהוא בין היתר שלב נוסף בלימוד והבנת הבסיס, צעד צעד ממש מההתחלה. כל פוסט יהיה מעין "מדריך" קצרצר מלווה בתמונות ותחת כל פוסט תוכלו להעלות שאלות באופן חופשי מתוכו ננהל דיון המתייחס לנושא הפוסט.

בפרק הבא : תכנון

נשתמע

אייל

1 מחשבה על “מרפסות ברצלונה”

  1. Mily6@walla.co.il

    יש גינה 16מטר ויש אדניות מאורכות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *