חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

האם להחליף 'אדמה' באדניות בכל החלפת צמחיה?

האם להחליף 'אדמה' באדניות בכל החלפת צמחיה?

האם להחליף מצע שתילה באדניות

בכל החלפת צמחים?

כן! זהו, זהו אין לי הרבה מה לומר על זה. 🙂 טוב סתאאם נו, מבטיח להיות רציני לרגע. כגישה, לגמרי כן! בינינו העלות של שק תערובת שתילה די זניחה אל מול הנסיון לחסוך ולשתול שוב באותו מצע מלא שורשים, מלחים, ומי יודע מה עוד אספנו בחודשים האחרונים.

זאת מעבר לעובדה שגם "הפסדנו" כבר מזמן את החיוניות של מצע השתילה., אז… יאללה, עקרתם עונתיים? עקרתם רב שנתיים? זו הזדמנות נהדרת לחדש הכל.

 

מתי לא? בשני מקרים

האחד – כאשר מדובר במיכל ענק שבו שתלתם רק פרחי עונה, אלו בגלל שאינם מעמיקי שורש, אין כל בעיה עם לעקור אותם, לגרד לעומק עוד שכבה של כמה ס"מ ולהוסיף שכבה חדשה. אם זה המצב? יופי, אל תחדשו הכל.

השני – אכן הנושא התקציבי משחק משחק חשוב עבורכם, אזי אני מכבד זאת לחלוטין. במקרה שכזה לא משנה מה עומק מיכל השתילה, יישמו ההחלפה או התוספת כמו שציינתי בסעיף הקודם.

אם השכתבם או משכתם את הצמחים אל מחוץ לכדים או לאדניות שלכם, והתכולה נשלפה כמו 'עוגת יום הולדת', אז אין שאלה בכלל, החליפו הכל! בבקשה אל תתעסקו עם "לחתוך שורשים" כדי "להציל" או "לחסוך" מצע שתילה. פשוט הביאו חדש.

אם עקרתם ורק חלק יצא החוצה? הבנתם כבר מה לעשות.

 

ומה לעשות אם יש לי אדניות גדולות?

ממש קשה לעקור מתוכן

כאן אתם כבר שואלים על טכניקה. מיכלי שתילה גדולים קל להטות על הצד ולהניח על רצפת המרפסת כדי לחלוץ תכולה. בוודאי אם שתולים בתוכם עצים או שיחים.

פשוט אחזו במרכז גובה השיח או העץ ומשכו אותם כלפיכם. העץ או השיח יוצרים מנוף שמטה את מיכל השתילה יחסית די בקלות. אין כל צורך לשבור את הגב ולנסות להטות את האדנית מהאדנית. העזרו במנוף הטבעי הקיים (עץ או שיח).

במידה ומדובר בכד שאין בו שיח או עץ, תתקשרו לגנן 🙂 או שבן הזוג יעשה סוף סוף משהו בבית הזה 🙂

שאלות? 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *