שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

האם צמחים שומעים?

האם צמחים שומעים?

איך להרכיב פלייליסט לצמחים?

אם להישען על העובדה שצמחים בעצם מגיבים לרעידות של סאונד, לפחות ככה ע"פ כל המחקרים, אז הייתי מעדיף להרכיב פלייליסט שינעים את זמני במרפסת וידשן את הצמחים בתנודות קול שהם העדפה שלי.

אין כמו להשמיע את U2 לצמחים מדי ערב, ברור לי שהצמחים ירצו גם כרטיסים להופעה.

מוסיקה קלאסית או ישראלי? אם אתם עוד מהדור של חנה מרון (קרובים קרובים)  יוצאים החוצה למרפסת ל'שיחות' בוקר או ערב עם הצמחים ולהתיעצויות קלות. אתם יכולים להפסיק לשאול את הצמחים איזו מוסיקה לשים להם. מעתה תשאלו את עצמכם איזו מוסיקה אתם תרצו לשמוע במרפסת, והם חבריכם הטובים יהנו ממנה כנראה באותה מידה, אם לא פחות.


פלייליסט ישראלי לצמחים

מומלצי הבוקר שלי


שיר לטיפוסים שמחים של בוקר – לאלו שרואים הכל ורוד גם כשהצמחים יבשים, לאלו שקמים מחוייכים ומלאי חדווה בלב. אגב אם אתם עדיין לא כאלה, יש לי תחושה שהשיר הזה יקפיץ אתכם שלב.


שיר לאותה אוכלוסיה שקמה מחוייכת ומלאת מרץ  אבל עם מבט מעט 'רשע' בעיניים, כפפות עבודה ומזמרה ביד מוכנים לגנן בקולחוז.


השיר הבא, הוא דווקא לאלה מכם שסוף סוף החליטו לקום בבוקר ולצאת למשתלה – הפעם, אתם הולכים על זה עד הסוף, מבצעים רכש במשתלה עם הרשימה שנתתי לכם להכין וחוזרים לכבוש את המרפסת.


פלייליסט לצמחים

 שעות בין ערביים


שיר לבין ערביים של יום שישי קיצי – לאלו מכם שהשכילו לשתול אדניות עם צמחיה עשבונית שנעה ברוח, ומדמיינים שהם משה בתיבה בין קני הסוף, זאת למרות שהם בקומה 14.


שיר בין ערביים לזוגות – זוגות שהמרפסת שלהם מלאה באדניות פורחות, ילדים אצל הורים והשכנים יצאו לנופש.


שיר לבודדים – לאלו מכם שמחפשים עומק ומשמעות עם סיגריה ביד (או כוס יין?), עומדים סמוך למעקה המרפסת כמו בטיטניק אבל הפעם לבדכם ובוהים באופק עם מחשבות על העבר הקרוב. טוב חייב לפרגן לה, האחת ויחידה….


שיר מרפסות לבוקר שאחרי רוחות סוערות – לאלו מכם שמצליחים לראות רחוק, לזהות צרכים ולנווט את הדרך בין האתגרים לחוף מבטחים.


לסיכום,

אם אתם טיפוסים של מוסיקה לועזית – אכין פלייליסט נפרד עבורכם, בינתיים תוכלו ליהנות מהשיר של להקת U2 הנפלאה, השיר הוא על איך הלהקה גידלה עץ לימון וסחבה אותו לאורך שנים לכל סבבי הופעות בעולם עד שהכד שלו נעשה קטן וצפוף. סתאאם נו…..

 

אה, כמעט שכחתי – מצרף קישור למאמרים מקצועיים על נושא ההשפעה של מוסיקה על צמחים.

רמקולים טובים, מוסיקה נפלאה וחווית הגינון במרפסת הופכת למשוה אחר ממה שדמיינתם.

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *