שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

הצמח נראה לא טוב, מה אני עושה לא נכון?

הצמח נראה לא טוב, מה אני עושה לא נכון?

אמונות מגבילות ופחדים

בגינות מרפסת וגינון בכלל

קבלו ממני באהבה את 'האוסף הכפול' של משפטים שאנשים (לא, לא אתם חלילה) אומרים לעצמם בנוגע לגינון וצמחיה, והכי משעשע? גם מאמינים לזה.

שנים של איסוף וליקוט 'אימרות כנף' אותם אמרו לקוחות במאות פגישות ושיחות שקיימתי, הביאו אותי להגשים חלום נוסף : – ) הפקת אלבום שהוא כאמור ריכוז אמונות מגבילות. את מה הן מגבילות? את ניראות האדניות/גינת מרפסת שלכם.


 


רוצים דוגמה לאמונות מגבילות?

קבלו את האוסף


"אין לי אצבעות ירוקות" – אמירה על מותית! זו לרוב שגורה בפי אלו שניסו לגדל צמח בעציץ פעם או פעמיים ופשוט לא זכרו להשקות, אבל כשכבר נזכרו, זה היה מאוחר מידי.

מרגע זה ואילך, פלח אוכלוסיה זו קיבע עצמו ככישלון מוחלט בתחום הגינון, לא חבל? אם אתם מגדירים עצמכם ככאלו, אולי תנסו את הדבר הבא?! נסו, מקסימום זה יצליח.

הערה – פלח זה באוכלוסיה לרוב ישתמש גם במשפטים כגון "אני הורג/ת צמחים מבטון" "אני רק מסתכל על צמחים והם מתים"


להיטי האלבום


"אנחנו רוצים לשתול צמח דוחה יתושים" – משפט משעשע ודוגמה נפלאה לאמונות מגבילות. רוצים להרחיק יתושים? אני ממליץ למרוח אוטן או כל חומר דוחה יתושים אחר על הצמחים עצמם ועל עצמכם. רוצים לדעת את כל האמת על צמחים שדוחים יתושים? על הכל כאן.


"המרפסת שלנו קטנה, אין מקום לעץ פרי" – ?Seriously, למה מי אמר שאתם צריכים עץ ענק כמו בפרדס? ומה עם לשתול עץ פרי קטן בכד קטן? המאמר הבא מוקדש לאלו מכם שמפספסים את האפשרות לגדל עץ פרי במרפסת, כי משוכנעים שרק לבעלי מרפסות ענק יש הכבוד ליהנות משפע של כדים עם עצי פרי.


"אנחנו חייבים צמחים שגדלים מהר כדי להסתיר את השכנים" – עכשיו ככה, זה די ברור שאתם  מסתובבים עם תחתונים במרפסת בכל שעות היום, על כך אין ויכוח. בנוסף, החיפוש אחר 'צמחים שגדלים מהר' די מתיש.. כי הם לא באמת קיימים, בטח לא אלו שצומחים "בין לילה". את ההגדרות, ההבדלים ורשימת הצמחים שלכאורה עומדים בהגדרה הזו, תמצאו כאן.


המיוחדים


"נענע צריכה מקום עם המון מים" – אחד המשפטים החזקים באלבום האוסף. אני הייתי אומר שנענע צריכה מים, נקודה. שזה איך לומר.. בדיוק כמו כל צמח אחר. אוקיי, אז היא מגיבה אחרת או שונה לכמויות גדולות אבל בשורה התחתונה?! נענע, פטוניה, קקטוס, לימון ועץ אורן זקוקים למים לפי צורך. זה שרובנו משקים לפי אמונות, שמועות, נוסחאות, אהבה חונקת וחיבת יתר, זה כבר באמת סיפור אחר. נענע או ורד.. תנו להם רק את מה שהם צריכים


"בחורף לא שותלים, הצמחים ימותו" – אחד הלהיטים בקרב  "יודעי דבר" ו"מביני עניין" תנו מבט קצר על הפוסט הבא, אולי בכל זאת דעתכם תשתנה סוף סוף.


"אנחנו רוצים צמחים שלא מלכלכים" – אז שנעבור לצמחיה מלאכותית?


"לא שותלים צמחים בצפיפות גבוהה, הם חונקים אחד את השני" – הם לא! ישנם כאלו שמעט יותר דומיננטים, וכאלו שפחות, אבל אין כל מניעה לשתול צמחים ובצפיפות גבוהה. אחד מת? מחליפים לחדש. אחד התייבש? כנ"ל. צמח אחד עולה על השני?

ככה צפוף ככה מרהיב

גוזמים מעט את הצמח המשתלט.. אין דבר יותר נפלא מפשוט לנסות. צמחים לא מתים כל כך מהר ואין צורך להנדס אותם ולשלוט בהם בכל רגע נתון.


"אסור לשתול עצים במרפסת, הם שוברים את האדניות" – נכון, אם לא מחליפים תכולה בזמן. אבל מכאן ועד לומר שאסור? לא הייתי מרחיק לכת. ראו איך נראה פיקוס שנשלף רגע לפני שהחל לשבור את הכד שבו ישב. אולי כעת תחשבו אחרת על פיקוסים בפרט ועל עצים במרפסת בכלל.


" לא משקיעים בעציצים כי גרים בדירה שכורה" – כמה חבללללל, זה באמת פספוס, להיפך. הדרים במרפסות שכורות יכולים להרוויח פי כמה מכל עניין הצמחייה בעציצים. הנה כיצד…


ע"פ הצלחת אלבום האוסף ייתכן ואצא לסיבוב הופעות עולמי

בינתיים מוזמנים לעצור ולחשוב רגע, אילו משפטים לכם יש והאם הם אכן תואמים למציאות או שפשוט כך "למדתם ושמעתם" ממישהו ש"מבין"  : – )

עד אז, נשתמע ואשמח אם תשתפו חובבי גינות מרפסת כמוכם.

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *