חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

מה זה הרעלת מים?

הרעלת מים לצמחים

יש דבר כזה

אני באמת חושב שכתבתי על הנושא הזה מכל זוית אפשרית, רק שהפעם אני בוחר להתייחס לפתרון המושלם והשלם אותו גיליתי לפני מס' שנים בארה"ב והחלטתי להביא אותו לארץ.

הרעלת צמחים? יש דבר כזה.. אני משתמש במונח הזה כמו שאני אומר על עצמי לפעמים שמרוב קפה יש לי 'הרעלת קפה'. כמו בקפה גם בצמחים, אנחנו עושים את זה שוב ושוב ובתוך כל האהבה העצומה הזו לצמחיה אנחנו בעצם ממיתים את מה שכל כך חשוב לנו שיחיה. אבסורד לא? אז אם זו המציאות בואו ננסה לשנות אותה ולשם כך קיימו שתי דרכים. אגב נשנה את כמות המים לצמחים כי בקפה אני לא מרשה לגעת 🙂 לפחות לא כרגע

 

האחת – להשקות נכון! איך עושים זאת? על הכל כתבתי כאן ואם לא בא לכם להעמיק אז תזכרו שכל זה עניין של עניין להשקות רק  מתי שצריך ולא מתי שבא לנו. אם בא לכם להעמיר אז זו הדרך.

השניה – מערכת השקיה אוטומטית! זו שתעשה לנו את העבודה, אבל גם היא לא ממש פוגעת בול, לא כי היא לא עובדת טוב אלה כי אין לנו באמת מושג איך לכוון אותה נכון ובגדלים של מיכלים שונים בגג או במרפסת ובתנאי תאורה שונים באותה חלקת גינה הענין הופך למעט יותר מאתגר.

האמת היא, קיימת דרך שלישית עמה התחלתי את הפוסט בנושא הרעלת מים.

הקץ להרעלת מים

דמיינו מצב בו יש אדנית או כד בו אתם שותלים והוא או היא מודיעים מסמנים לכם מתי להקות אותם וכמה?! עכשיו תפסיקו לדמיין, כי זה בדיוק מה שכבר נמצא כאן והנה בא הקץ על הרעלת מים בצמחים. בתמונה למעלה חשפתי מעט את הרעיון או את המוצר עם הרעיון שמגשים לנו חובבי הגינון חלום ירוק. המוצר הזה כמובן עושה עוד הרבה יותר אבל בפוסט הזה אני מתמקד רק בסוגית הרעלת מים בצמחיה.

ליין האדניות והכדים הללו תוכננו תוך כוונה אחת בלבד שעמדה לנגד עיניי המפתחים, להציל את הצמחים מידינו מרעילי הבארות 🙂 הרעיון בבסיסו הוא שממלאים מים בדופן האדנית בחור ייעודי לכך כאשר לצידו נמא מד מים פנימי המראה למשקים מתי להפסיק ההשקיה. מרגע זה והלאה הצמח שותה מתוך תחתית הכד או האדנית רק את הכמות הנחוצה לו, גאוני לא? האמת הרבה יותר מכך.

כך זה נראה במבט על – ניתן לראות את פתח מילוי המים בדופן ולידו את מד המים. זהו!

פתאום לא צריך יותר לדאוג להשקיה 10 פעמים ביום בהיסטריה – הילד שותה לבד 🙂

פתאום יש מישהו שמודיע לנו שהגיע העת לשתות וזה קורה רק אחת לכמה שבועות ארוכים.

חסל סדר הרעלת צמחים בעודף מים.

והכי חשוב – מאחר והצמח כאן שותה רק מלמטה דרך השורשים, כלומר השקיה תחתית ולא עילית עם טפטפות אז הצמחיה נראית תמיד פ ג ז !

אה כן, וכל זה כלל לא מחובר למערכת השקיה, ניתן למקם את האדניות והמיכלים הללו היכן שרוצים בלי להיכנס לחישובי חפירות וחציבות רק כדי להעביר טפטפטת 🙂

תסתכלו טוב טוב על התמונה – איו נזילות מים תחת הכדים  ואף לא צינור מים אחד שמזין אותם 

מניחים – ממלאים אדמת גן – שותלים – ממלאים מים ושוכחים. הצמח יסתדר יופי בלעדיכם.

רגע, נזכרתי – למה בתמונה הראשונה רואים את תחתית האדנית? כי אם מניחים את האדנית בחוץ תחת כיפת השמיים רצוי להוציא את הפקק האדום, הוא מסתיר צינורית פנימית שמטרתה ניקוז עודפי מים כאשר יורד גשם. לעומת זאת אם מניחים את האדנית בתוך הבית אז את הפק משאירים כדי שמקרה של עודף השקיה עם משפך לא יצאו מים לרצפת הלובי, פרקט, What ever

איפה ניתן לפגוש את יצירת הפלא הזו? כאן!

אייל

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *