חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

כיצד להגן על צמחים במרפסת בחורף?

כיצד להגן על צמחים במרפסת בחורף?

כיצד להגן על צמחים במרפסת בחורף

כל הקיץ לא הזיז לכם שהם סובלים מחום במרפסת, עכשיו הגיע החורף הישראלי המקפיא המאיים והנורא 🙂 ופתאום זה חשוב?

בואו נירגע, אין צורך לפנות את פסנתר הכנף למקלט ולהכניס את הכדים והאדניות במקומו. בהנחה שהצמחים שקניתם ושתלתם מתאימים לחוץ, אין סיבה לתזוזות מיותרות. אבל בכל זאת תשאלו, למה כן חשוב לשים לב?

פוטנציאל לספינת מפרש -דחוף לקשור

לפני הכל חומר למחשבה

גינות ומרפסות בהן אדניות ענק ועשרות צמחים עומדות שנים ללא כל בעיה בכל תנאי מזג אוויר בדיוק כמו כל גינת קרקע. מכאן אין להעלות על הדעת שבעלי הגגות הללו מכניסים לסלון בכל ליל חורף אדניות ענק על תכולתן ומוציאים אותן שוב בבוקר או באביב 🙂

 

חגורת בטיחות חובה

חלק מהשיחים והעצים מן הסתם העלו גובה או נפח במהלך עונת הקיץ, עניין שעשוי להפוך את האדנית לספינת מפרש אפילו ברוח יחסית חלשה, אם כך דאגו לקבע את האדנית לקיר/עמוד/פרגולה או שכן לא נחמד 🙂 בנוסף קישרו גם את השיח / עץ עצמו כי כשתבוא הרוח והיא תגיע, האדנית לא תתהפך אבל הצמח עשוי להישבר. כמובן שאת הקשירות והעיגונים תבצעו לאדניות וצמחים חשופים לרוחות. אם ממילא המקום מוגן לחלוטין ממתקפות רוח אז העניין לא הכרחי.

ביגוד חורפי

אין צורך לרכוש מעיל וכפפות לצמחים. שוב, אם הצמחייה מתאימה לחוץ וייעודה מלכתחילה היה המרפסת וסיימתם סבב קשירה ועיגון? אחלה. לא הצלחתם לקבע? אדניות קלות משקל, מתנדנדות, בעלות יציבות רעועה וכיו"ב הורידו ממקום גבוה וחשוף לפינה נמוכה ומוגנת (בעיקר עליכם מפני תביעות 🙂 ) אממה? אם אתם עושים פעולה זאת ולא רק בגלל איזה ליל סערה חד פעמי, שימו לב שתנאי התאורה לא השתנו דרמטית. כלומר אם העברתם אדנית עם צמחיה משמש מלאה אל מאחורי קיר או פרגולה מוצלת לחלוטין ולאורך זמן המראה איך לומר ישתנה, חפשו נקודת איזון.

גיזום להורדת נפח

תמיד כיף, אבל לא עכשיו 🙂 פעם הבאה תגזמו לפחות חודש עד 6 שבועות לפני תחילת החורף ואז השאלה לא תעלה. כעת לאחר שפעילות הצימוח ירדה, שעות השמש והאור התכווצו בגלל איזה חוק מרגיז, גיזום למטרות הורדת נפח נוף כדאי לבצע עד אמצע אוקטובר לכל המאוחר. לאחר מכן זה יכול לעבוד גם בסדר אבל גם כאן זה מאד תלוי סוג הצמח, מיקום גאוגרפי ועוד… בואו לא ניכנס לזה כעת, המתנתם עם זה עד עכשיו? לא יקרה כלום אם תמתינו בסבלנות עד בוא האביב > סוף חורף. כמובן שאין צורך להסס במידה ויש איזה ענף סורר ארוך מדי, או מעט קצוות ענפים, במקרה כזה גזמו בכיף וללא חשש.

למי מכם שמעוניין בהנחיות כיצד לגזום נשירים בחורףתוכלו למצוא הנחיות במדריך הבא שלי בנושא גיזום (באנגלית)

שיטת גיזום חדשה – גם מגנים על הצמח בפנים וגם גוזמים אותו

סיכום על כיצד להגן על צמחים במרפסת בחורף

לעגן ולקבע אדניות וצמחים שאינם יציבים או בעלי פוטנציאל להיות כאלו.

צמחים מותאמים לחוץ עשויים להיפגע מרוחות קיצוניות או ברד וכו'… נו אז מה? אלו ישירו עלים מהרוח ויתאוששו מחדש באביב אל דאגה.

צמחי פנים בהגדרתם – בהחלט כן כדאי להכניס אותם הביתה לצפות יחד באקס פקטור ולהוציא לסיבוב פיפי בפרסומות.

בתנאי קור קיצוניים, סופות, ברד וטורנדו למיניהם גם החזקים שבצמחים ייפגעו

תהיו חביבים ותשתפו עם עוד חובבים

מכאן נזוזה להנחיות כיצד לתמוך עצים השתולים במרפסות.

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *