כיצד תיראה שנת 2021 במרפסת

0

עיצוב קירות המרפסת

מבוא לעיצוב קירות המרפסת. ע”פ לוח השנה הסיני, השנה שחלפה הייתה שנת ‘עכברוש’. אם להשליך את ההשפעה של הסינים על העולם כולו בשנת 2020, בואו נאמר שניתן לקרוא לשנה הזו שנת ה’קורונה’ ללא צל של ספק.

שנת ה’קורונה’ זה כבר ידוע לכולם סגרה את העולם בבית אבל במציאות את האדם ונפשו הרי לא ממש ניתן לכלוא וזה מיד מצא תחליף והפננו את תשומת הלב למרפסת ולחוץ הביתי בכלל.

עיקר תשומת הלב הופנתה באופן טבעי לעולם הצומח בעיקר בגלל ההשפעה החיובית של צמחים על הנפש הכלואה. מכאן החל גל שלא לומר נחשול של בעלי מרפסות יצירתיים ו’יזמים מרפסתיים’ 🙂 שישבו, חשבו ופיתחו מוצרים ומענה לצרכים חדשים ולא מוכרים שעלו מצד בעלי המרפסות.

במקביל וכמו כל גל גדול שעולה, הוא תמיד יורד והים מתחיל להירגע אט אט, אבל אנחנו בעלי המרפסות למדנו ש’ים המרפסת’ הוא מקום נעים לשהות בו במיוחד לאחר שיצרנו והשקענו בו משך כמעט שנה שלמה.

 

מה מכאן והלאה?

איך ומה יקרה במרפסות שלנו בשנת 2021?

רמז למה שלעניות דעתי יקרה במרפסות שלנו בשנת 2021 הנחתי בכותרת הפתיחה. שנה זו לטעמי תהיה שנת עיצוב קירות המרפסת.

אם לחלק את המרפסת לאזורים, במרבית המקרים ויעידו על כך מאות תמונות של חברי קהילת ‘מרפסות מעוררות השראה בישראל’ (קהילת FB העוסקת בעיצוב המרפסת)

האזורים בהם הושקעה הכי הרבה ‘אנרגיה’ ותשומת לב היו ללא ספק מעקה המרפסת, בין אם על המעקה עצמו או בין אם לאורכו על הרצפה.

האזור הבא ש”יותקף” ויש בהחלט להסיט אליו את תשומת הלב הוא קירות המרפסת.

עיצוב קירות המרפסת
קיר במרפסת הוא בסיס “לצייר” עליו ולהשפיע על כלל המראה והאווירה במרפסת.

קיר מרפסת לרוב יהיה או הקיר שמהווה חיץ בינינו לבין הדירה השכנה או הקיר שמפריד בין המרפסת לדירה עצמה. ברשותכם, אתייחס הפעם לעיצוב קירות המרפסת מנק’ מבט שונה מהרגיל.

קיר ירוק או גדר למטפסים זה יופי, אבל במרפסת כמו במרפסת, ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות, קיר המרפסת הוא בסיס לאין סוף אפשרויות.

 

 

עיצוב קירות המרפסת

לא על הצמח לבדו

ממש לא :-)! הרעיון הוא “לשחרר” לרגע את ה’אוטומט הצמחי’ שמוטמע בנו ולנסות להסתכל על קשת האפשרויות הנוספות.

לתוך אותן אפשרויות, בוודאי שניתן ואף רצוי יהיה לצקת צמחיה במידה כזו או אחרת. אבל הרעיון בבסיסו הוא להפוך את הקיר במרפסת לאזור מוגדר, אזור בעל אופי, מראה, פונקציונליות וכד’ שעולים בקנה אחד עם החלומות שלנו.

למשל,

או כזה?! קיר עם תמונה, שלט פח וינטאז’, גוון קיר אחר, אריחים שונים, מעמדים לעציצים מעוצבים שהם הפוקוס ופחות הצמח שבתוכם, למשל.

אחד היתרונות העצומים של קירות במרפסות, דווקא בגלל היותם קירות קטנים בוודאי בבנייני המגורים החדשים, הוא העובדה שניתן בקלות ממש לשנות את המראה ואת האווירה מבלי להיכנס להשקעות גדולות או במילים אחרות,

מספיק לעתים חפץ אחד בלבד בסמוך לקיר נבחר, כדי ליצור שינוי במראה ובאווירה שמשפיעים על כלל המרפסת ועל השהייה בה.

 

עיצוב קירות המרפסת

גינון וצמחים מזווית אחרת

לחובבי הגינון והצמחים ‘הארד קור’ קיים פתרון נפלא בדמות ‘שולחן גינון’ או Potting bench  כמו שנאמר. תסכימו איתי שרק הנוכחות של משהו בסגנון הזה עושה הבדל גדול במראה ובאווירה

גם אם אתם לא כל היום עוסקים בשתילה ובטיפוח זנים חדשים של ורדים, תחום שולחנות הגינון הוא אחד התחומים שצוברים תאוצה בלתי רגילה בכל העולם.

משתלה ביתית אם תרצו

ציורי קיר.  אין צורך באיור על כל הקיר, כמו תמונה לעתים מספיקה נגיעת איור קלילה כמו קעקוע אהוב כדי ליצור שינוי.

אם לסכם, קירות במרפסות הן הזדמנות ליצור משהו אחר. לפתוח את הראש לשימוש באין ספור חפצים, צבעים ולא להינעל על עמדת הברביקיו בהכרח, או סביב צמחים מטפסים למשל, או קירות ירוקים.

כפי שהבנתם יש עוד אין ספור אפשרויות שניתן ללמוד מתוכן וליישם.

הייתי קורה לשנת 2021 במרפסת – שנת הקיר

בהצלחה.

תגובה

Your email address will not be published.