למה בלונדון לגרניום יותר נח?

0

איך זה שאדניות פורחות באירופה בקיץ

ובארץ הפרחים בוכים?

שאלה שהעלתה בפניי הבלוגרית דנה לב החיה ברומניה, שזו בעצם שאלה שהמון שואלים ולרוב התשובה תהיה , “אה זה ברור – מזג אוויר”. אז רק שתדעו לכם שזה נכון באופן חלקי בלבד ושאנחנו שוכחים לפרגן לעצמנו.

את מי מעניינת הדנובה? תראו את הגרניומים

אין ישראלי שמסתובב בסמטאות הערים באירופה ולא ‘נטרף’ מהעובדה שמכל פינה, מציץ עציץ מפח או כד חרס עם גרניום אדום פורח בשיאו ומלבלב, ואילו בארץ הוא נראה נורא, למה זה קורה?

נכון שבמדינות אירופאיות, בקיץ חם לעתים לא פחות מישראל והימים ארוכים יותר בהיבט שעות אור ועדיין כאשר מסתובבים בסמטאות הערים באירופה, כל גרניום ששתול בעציץ פח נראה מיליון דולר.

שאלה ממש לא הוגנת

בלונדון, פראג או סופיה, הגרניום לא נראה יותר טוב מהגרניום בארץ. שאזכיר לכם איך נראה הגרניום שלכם בחודשים אפריל עד יוני? זוכרים? אז למה? למה סתם להשמיץ? תרעננו תמונות מהאביב ותיזכרו : – )

מניח שהבנתם ש ‘גרניום’ זה רק שם קוד לצמח פורח. ממשיכים?

  • הבדלי הלחות והיובש, באירופה האוויר יבש יותר בהשוואה לישראל – כיף לחלק מהצמחים.
  • עומס חום, מה שמשפיע על המחיה שלנו ושל הצמחים, במחוזותינו הוא גדול יותר.
  • משך התנאים הללו, כלומר הקיץ באירופה קצרצר לעומת הקיץ הישראלי שמתחיל במאי ומסתיים אי שם באוקטובר. מי ששם לב יכול לראות שבישראל עם בוא האביב הכל מתחיל לפרוח בעצמה באפריל ולאחר 3 חודשים, ככה לקראת סוף יוני מתחילה התכנסות של הצמחים וניסיון של חלקם להסתתר תחת שמשיה ולמרוח קרם הגנה כי באמת קשה להם.
ישראל – כפר סבא – אוגוסט 2018
  • גשם ו(ר)עננות – גרניום בעל אזרחות אירופאית מאושר וזורח מ 60 ימים של שמש וגם זו מתכסה בלא מעט עננים וגשמים שממתנים את הטמפ’, זאת בהשוואה לגרניום הישראלי שנאנק תחת 6 חודשי קיץ.
  • אבק מהסהרה ולא מהכוכבים, אבק סותם נקבוביות הפרחים לאורך זמן, ויש הרבה פחות ממנו באירופה.
  • מצע השתילה בו שתולים הצמחים. סוג הקרקע באירופה שונה בתכלית מסוג הקרקע בארץ הקודש.. נכון נכון, אנחנו זבת חלב וככה אבל בחלק מהמקרים הדבש טמון בקרקע ברומניה/בולגריה/שוויץ/גרמניה.

אגב זוכרים את דנה לב? הבלוגרית שהעלתה את השאלה? אז דעו שדנה חיה ברומניה ויש לה בלוג קסום על המעבר המשפחתי לרומניה, על החיים שם וים של טיפים לאלו מכם שעוד לא גילו את קסמה של המדינה הזו.אופטימיות באוויר

  • תזכרו- מדובר בפורחים בלבד, עושר ומגוון הצמחייה בישראל הוא פשוט עצום ויצליח הרבה יותר בארץ ולמשך הרבה יותר זמן ביחס לשכנו הרחוק האירופאי. ישנם צמחים שללא ספק יעדיפו את המודל החם הקיצוני.
  • יש לא מעט צמחים פורחים שיעשו יופי של עבודה בקיץ הישראלי ויראו מיליון דולר

לסיכום ההבדלים

  1. אתם לא הוגנים כלפיי עצמכם
  2. מזג אוויר

הכי חשוב? אין לכם כל בעיה להגיע לתוצאה אירופית בארץ.

איך? 

תדאגו לניקוז טוב 

התאמת צמחים מדוייקת לתנאים שלכם 

שלכם,

אייל

תגובה

Your email address will not be published.