חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

אדניות בעלות דופן כפולה

מדוע אדניות עם דופן כפולה עדיפות לגינון במרפסת?

מדוע אדניות עם דופן כפולה עדיפות לגינון במרפסת?

אדניות עם דופן כפולה

מה זה אומר?

ומדוע הן מתאימות יותר לגינות מרפסת?

רקע – אם נחתתם על המאמר הזה בלי רקע או קריאת המאמר על איך בוחרים אדניות למרפסת? מציע שתעשו זאת ואז תחזרו לכאן, אם אין לכם סבלנות אז אתן מעט רקע על קצה המזלג. לגדל צמחים בעציצים, אדניות, או מה שנקרא מיכלים זה עולם שונה בתכלית מהגינון המוכר בקרקע.

ההבדל הופך גדול יותר כאשר עוברים לגינון במיכלים במרפסות. גידול צמחיה במיכלים במרפסת זה גידול צמחים בתנאי קיצון במידה מסויימת. קרינה, רוחות, אידוי גבוה וכו'.. בכל אלו כבר נגענו. במאמר הנוכחי אציג את מה שהוא בבחינת בסיס בתחום הגינון במיכלים ברחבי העולם, אדניות עם דפנות כפולות. כן יש דבר כזה, אולי מעולם לא שמתם לב לכך לפני כן אבל זה קיים כבר כמעט 5 עשורים, וככל שתחום גידול הצמחים במיכלים גדל, כך היצרנים המובילים והאיכותיים בתחום האדניות והעציצים שמים דגש על הנושא.

 

אדניות עם דופן כפולה או לא?

מה ההבדל בעצם?

מיכלי שתילה בעלי דפנות כפולות מייצרים או מאפשרים את היתרונות הבאים:

  1. בידוד בין חום לקור, דופן כפולה יוצרת שכבת בידוד בין החוץ למצע השתילה.
  2. איכות ואריכות חיי הצמח – במקומות בעולם בהם הטמפ' קיצוניות, כמו הקיץ הישראלי או החורף האירופאי, דופן כפולה מגנה על מצע השתילה ומכאן על מערכת השורשים מפני קיפאון, או מפני הפיכת תכולת האדניות במקרה של הארץ, לסוג של "מרק שורשים"😁.
  3. חוזק אדניות בעלות דופן כפולה מונע שבירתן בין אם בגלל נפילה או בין אם בגלל מערכות שורשים חזקות.

 

מיכלי שתילה בעלי דופן אחת

שהן המוכרות והנפוצות ביותר בארץ, באופן טבעי אינן מאפשרות היתרונות שציינתי קודם לכן. ההבדל הנוסף בינן לבין הדפנות הכפולות הוא בעלותן הזולה יותר בגלל שיטות הייצור ואיכות החומר.

למגדלי/חובבי צמחים במיכלים המשקיעים לטווח ארוך, הדפנות הכפולות הן ללא ספק הדבר המתאים ביותר.

לאלו שהנושא פחות קרוב לליבם או הנמצאים רק בתחילת דרכם. מיכלי שתילה בעלי דופן אחת זה נהדר, בעיקר כדי לחוות הצלחות ו אי הצלחות ומתוך אותה נקודה להחליט האם עולים ברמה ובתוצר ונעים לעבר מיכלי שתילה בעלי דפנות כפולות.


בתמונה הבאה – אתם יכולים לראות את כף היש שלי מונחת על דופן כפולה של כד (גילוי נאות מאלו שאני מביא לארץ בגלל הייחוד והאיכות). תמונת כד בעל דופן רגילה אני מניח שאין צורך להציג, זאת יש לכולנו 🙂 .


גינון במיכלים ובמרפסות בפרט מעמיד את הצמחים באופן טבעי באתגר לא פשוט שהופך לתסכול עבורנו המשתמשים. רבים אינם מודעים לעובדות ולפרטים הקטנים שעשויים ליצור הבדל עצום בחוויית המשתמש, כי בסופו של דבר, בין אם זו פטוניה או גרניום, לא משנה מה שתלנו, חשובה לנו חוויית ההצלחה.

כמו בעולם המזון, ככל שהחומרים מהם נבשל יהיה איכותיים יותר, כך התוצאות יהיו בהתאם.

שלכם

אייל

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *