מה זה אומר ‘צמח ייבש’?

0

מה זה אומר

הצמח ייבש?

זה תמיד מתחיל ככה 🙂 בווטסאפ “אייל, כל הצמח ייבש” ואז מגיעה תמונת Close up  בה נראים 5 עלים צהובים. ואז אני כותב חזרה כך “צלמ/י יותר מרחוק בבקשה, שאראה את כל הצמח עם המיכל” ואז לפתע מתגלה צמח יפה, ירוק, חסון, בריא, רענן, בוהק טוב הבנתם נו… ובחלקו התחתון של הצמח, קרוב למצע השתילה לאדמת העציצים למי שלא מבין, הופיעו רחמנא לביצן  5 עלים צהובים, הלםםםם!

ואני שואל, למה ככה? למה דרמה? למה תמיד דבר ראשון “הצמח ייבש”? מי ייבש מי? 5 עלים שקיבלו פקודה מהטבע להתחלף עם 5 חדשים זה לא צמח ייבש, Hello!

צמח ייבש

חברים, לא כל עלה צהוב זה ‘צמח ייבש’. כאילו, מה הקשר? עלה צהוב כי צהוב, או חום אבל זה רחוק שנות אור מ צמח ייבש.

בואו לרגע נבהיר משהו מכאן ואילך. כשאתם רואים כמה עלים צהובים, גשו למיכל / כד / עציץ / אדנית פעלו קודם כל כך

  1. תנו הצצה על כל הצמח.. יש לו 5 או 15 עלים עלים צהובים או חומים, נו אז מה? אבל האם ייתר העלים על הצמח נראים טוב? אם כן, סגרתם פינה, הצמח כנראה לא ייבש. הלאה >>>
  2. נעצו אצבע באדמת העציצים המשובחת שרכשתם ותגידו בעצמכם לעצמכם. מצע השתילה ייבש או לח? אם ייבש? תשקו, אם לא? אל תשקו אבל הצמח לא ייבש, כבר בדקתם בסעיף אחד את הצמח והוא נראה טוב למעט אותם 5 עלים.

אני אומר כך,

רגע לפני צווחות ה’הצילו’ וקביעת שעת המוות של הצמח, עשו טובה לעצמכם ואחר כך לי. תנו מבט על כלל הצמח פעם ראשונה, ופעם שנייה תבדקו לחות במצע השתילה. יש להניח, שב 99.9% מהמקרים… הצמח מה זה לא יבש? אפילו תגלו שהוא עם 5 עלים צהובים מעודף מים אבל בטח לא ייבש.

ואם ייבש? תשקו

וחוצ’מזה? במקום לספר לי כמה גינת המרפסת שלכם יפה ופורחת, הדבר היחיד שהראשון שאתם בוחרים להראות לי זה את “הצמח הייבש”, אז פרגנו לעצמכם איזו סדנת אופטימיות 🙂

צמחים יבשים הם צמחים יבשים, כל הצמח, כולו, ייבש זה גם העלים הירוקים שמוטים וריקים מחיים וחיוניות.

לסיום

הצהבה או שינוי גוון של עלים יכול להתרחש במקרים הבאים

  • תחלופת עלים טבעית
  • תחלופת עונות והבדלי טמפ’
  • מחלה או מזיק על הצמח
  • מוות הצמח – אבל את זה כבר כיסינו, צמחים לא מתים כל כך מהר ולכן בפעם הבאה שיהיה לכם אירוע דרמטי של צמח יבש, תדעו איך לנהוג ומה סדר פעולות הדברים.

כיסינו את הנושא?

יופי

שאלות?

תגובה

Your email address will not be published.