חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

איך לשפר מראה הצמחים במרפסת

מה זה אומר תכנון מרפסת און ליין?

מה זה אומר תכנון מרפסת און ליין?

מה זה אומר תכנון מרפסת און ליין?

תכנון מרפסת 'און ליין' לפחות מבחינתי אומר דבר פשוט. בעל/ת מרפסת מעבירים לי מס' נתונים ותמונות המרפסת באמצעות טופס ייעודי שהכנתי,

אני מנתח את הנתונים ועל בסיסם ועל בסיס שיחה טלפונית כמובן 🙂 לומד ומבין איזו תכנית ו'רשימת מכולת' נכון יהיה להכין לבעל/ת המרפסת שהעביר הנתונים כדי שיוכלו לבנות אותה בעצמם וכמובן בהצלחה.

 

 

מה היתרון בתהליך שכזה?

אתחיל אולי מהדבר החשוב ביותר כאן לגישתי והוא ההזדמנות להעצים ולהעניק ביטחון מלא לאלו שמעולם לא עשו זאת קודם לכן וחוששים, או לא יודעים כלל מהיכן להתחיל, או לאלו שכן עשו זאת בעבר אך עם חוויה פחות מוצלחת ומבקשים לשפר הקיים או לעשות מעין Restart.

יתרון נוסף הוא עניין העלויות כמובן.

פעם אחת בהקשר של אטרקטיביות אל מול עלות זימון פגישת ייעוץ פיזית

פעם שנייה בהקשר של עלות העבודה עצמה בהשוואה לזימון בעל מקצוע. בסופו של דבר לא לכולם יש היכולת או הנכונות לשלם עבור שלב ה – עבודה וכאמור חשוב להם לעשות הכל בעצמם. גם כדי לחסוך וגם או אולי בעיקר כדי לחוות את החוויה ולחוש מסופקים וגאים ובצדק בתום התהליך.

פעם שלישית – החיסכון בזמן. הכוונה כאן היא לנושא כיתות הרגליים בין משתלות שונות (למשל) תוך ניסיון להבין ולנתח גם מה נכון לי וגם מה מתאים לי מבחינת עלויות.

אגב – זה לא משנה אם מדובר ב 4 עציצים תלויים על מעקה או 24 מיכלי ענק וקיר ירוק אחד. אדע להכווין אתכם ולתת מענה לכל צורך.

 

 

רשימת קניות מדויקת

הדרך של 'תכנון מרפסת און ליין' כאשר בסופה אני מעביר תכנית וכתב כמויות ברורים, אלו לא זו בלבד שנכתבים ב'שפת המשתלה' המקצועית, כדי שיהיה מאוד ברור למשתלה ולבעל/ת המרפס כמובן מה נדרש כאן.

זה עולם אחר להיכנס למשתלה עם רשימת קניות מקצועית שהוכנה מראש. היא מקלה מאוד עליכם בעלי המרפסות כי היא מראש מונעת הסתובבויות מיותרות שעות על גבי שעות במשתלה תוך ניסיון לרשום ולזכור מה ראינו ומה אהבנו או לא.

להגיע מדויק למשתלה זה עולם אחר לחלוטין וחווית קניה שונה בתכלית.

ההגעה עם הרשימה המדויקת מקלה גם על המוכר במשתלה בלעשות אתכם סיבוב ולהציג לכם באופן מהיר ומדויק את הצמחים והמוצרים אותם ציינתי בתכנית וברשימת הקניות.

שורה תחתונה – זה להגיע עם רשימה מדויקת לכמה משתלות להשוואת מחירים, כך תמיד תוכלו להשוות 'תפוח לתפוח', לקבל החלטה, לגשת לקופה ולהזמין משלוח אליכם הביתה. סיימתם את שלב הרכש.

 

 

אגב מה ההבדל בינך לבין משתלה?

אכן שאלה ראויה. אעמוד על ההבדלים בנק'

 1. לכל אחד תחום התמחות משלו. המשתלה אינה גוף מתכנן ואם ישנו כזה הוא כמובן עולה כסף.
 2. המוכר במשתלה ידע להתאים צמח לתנאי תאורה, אבל לא יידע כאמור לתכנן את גינת המרפסת בראיה כוללת, זה דורש תכנון.
 3. המשתלה כנראה לא תעסוק ביצירת שילובים (קומפוזיציות) של צמחים שונים בתוך כל אחת מהאדניות שלכם תוך שילוב כל אחת ואחת לכדי תמונה כוללת. שוב… זה עניין של זמן, תשומת לב וידע. בדיוק כפי שמוכר בחנות רהיטים לא יעצב לכם את הדירה, כל אחד  בתחום שלו :-).

כל זאת כמובן עם המון המון הערכה ואהבה למשתלות באשר הן.

 

 

מהירות ביצוע אל מול שלבי ביצוע

למה הכוונה? במודל של תכנון מרפסת און ליין, מהרגע שהנתונים מתקבלים אצלי, לרוב תוך 4 ימים לכל היותר אתם מקבלים תכנית ורשימה בחזרה ויכולים לצאת לסבב המשתלות.

עד כאן מהירות הביצוע מהצד שלי.

מהצד שלכם וזה יתרון נוסף חשוב מאוד. התכנית היא תכנית ואם אתם מזהים שהיא חורגת מהתקציב שהגדרתם, אתם יכולים ליצור את המרפסת בשלבים.

לא כתוב באף "ספר גינון מרפסת" שאת הגינה בה צריך ונכון לבנות ביום אחד! תעשו חלק שמתאים לכם לכיס עכשיו ואת החלק הבא בשלב הבא שיתאים לכם לכיס.

חוצ'מזה… עצם הבניה היא חוויה ולטעמי זה הסיפור כאן. יש משהו נחמד בליצור חלק עכשיו, לצבור בטחון וניסיון ואז לאחר כמה חודשים לחוות זאת שוב אך הפעם עם הרבה יותר בטחון ואולי אפילו שיפור שבא מתוך יוזמה פרטית שלכם.

בשורה התחתונה מדובר במשחק מסוים שמלווה ע"י גורם מקצועי, אני כאן רק כדי

 • לעשות סדר
 • לדייק
 • לעודד
 • לתמוך

כל היתר לחלוטין בידיים שלכם.

 

אגב מה מכילה הרשימה?

הרשימה מגיעה בתצורת גיליון אקסל המורכב מ 2 לשוניות.

לשונית אחת – כתב כמויות

 1. שמות הצמחים כולל תמונת הצמח כדי שתוכלו לחבר ביניהם
 2. גודל צמח מומלץ לרכישה
 3. כמות צמחים לכל סוג ( 1 או 8)
 4. הערות לשלב ההקמה – קשירה למשל, או שתילה בזווית מסוימת וכד'…
 5. טיפים לתחזוקה להמשך

 

לשונית שניה – הנחיות לביצוע

שלבי ביצוע. לשלב סדר הביצוע יש חשיבות עצומה ומבינים אותה כשמבצעים שלא לפי הסדר. כמו שבונים שידה של איקאה. הרכבתם מהאמצע? תצטרכו לפרק ולהתחיל שוב.. כאן זה בדיוק אותו הדבר.

לסיכומו של עניין יש כאן שילוב של, חיסכון בעלויות, גורם מקצועי תומך ומנחה, ביצוע עצמי ועצמאי לחלוטין.

אז איך מתחילים ואיפה ניתן למלא את הטופס עם נתוני המרפסת שלי?

לחצו על הקישור הבא ותצטרפו למעגל המרפסתנים שעשו זאת כבר.

בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *