חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

איך לבחור מחשב השקיה

איך לבחור מחשב השקיה

איזה מחשב השקיה מתאים לי?

כשזה מגיע למחשבי השקיה למרפסת, אני מוצא לא אחת שאנשים מסתבכים ללא כל סיבה, הרי מה בסוף צריך הבן אדם? שקט.

את השקט משיגים באמצעות מחשב השקיה שכל תפקידו 'עליי אד(מות)ניות' הוא, לפתות ולסגור מים ע"פ הנחיות שניתנו לו ע"י האדם שזה אנחנו, רק מזכיר, זהו!

אממה? לאדם יש יכולת מדהימה 'לסבך' דברים ולהפוך אותם מורכבים תוך רצון לשפר לכאורה את איכות חייו, זה תמיד מזכיר לי את הטלפון הנייד.

ים של אפליציות, בסוף אני משתמש רק ב – 3. עם מחשבי השקיה זה בדיוק אותו הסיפור, יש מחשבי השקיה שיכינו לכם קפה בטעמים ויש את אלו שיעשו את מה שנועדו לעשות. את אלו בדיוק אני עומד להציג ועמם אני מנוסה לאורך שנים.

6 כללים לבחירת מחשב השקיה למרפסת


 1. קל להתקנה – כזה שכל אחד בכל גיל ללא צורך בידע ובכלי עבודה יכול להתקין.
 2. קל לתפעול – אחת שתיים שלוש והוא מתוכנת ועובד.
 3. מבוסס סוללה – למה לסבך? סוללה אחת או שתיים קטנות ושקט לשנה לפחות.
 4. אמין – כזה שיחזיק לאורך שנים עם אפס תחזוקה.
 5. אחריות – כזה שיש עם מי לדבר במקרה הצורך.
 6. שווה לכל כיס – אין צורך שאוסיף.

עד כאן, כל הנק' הללו הן בעצם סיכום קווי אופיו של חובב המרפסות הישראלי הממוצע. חלק גדול מהמרפסות בישראל יושקו ידנית זה ברור, אך יחד עם זאת באותה נשימה יש לומר בכנות כי לא מעט אדניות יוזנחו יחסית מהר וזאת מאלף ואחת סיבות שונות.

הווה אומר אין צמחים, יש רק אדניות במרפסת. הפתרון לצמצם תופעת החיסולים הממוקדים באדניות הוא אימוץ מחשב השקיה בודד שעומד ב 6 הכללים שציינתי.

 סקירת מחשבי השקיה למרפסות


אז ככה, הפעם בחרתי לסקור 2 מחשבי השקיה ישראלים העומדים ב 6 הכללים. בשני המקרים המוצרים מעולים, אמינים, יש 'אבא ואמא' והם יעשו עבודה מצויינת בכל פרמטר.


הראשון  – גלקון 90001D1


הגלקון 90001D1 עומד בכל הכללים שציינתי לגנן המרפסת החובב. הוא מגיע עם הברגה מובנית נוחה, המאפשרת חיבור ישיר לברז גן שנמצא אצלכם במרפסת, כך אני לפחות מקווה.

החיבור השחור המופיע בתמונה בחלקו העליון של מחשב ההשקיה, מכיל בין היתר מסנן קטן למניעת כניסה של גופים זרים למערכת פתיחת המים בתוך המחשב.

 

תפעול

 • צג דיגיטלי בסיסי
 • קל ונח לקריאה ולהבנה

טיפ – לפעמים כאשר מתכנתים את המחשב בפעם הראשונה, לוקחות כמה דקות עד שעניין סדר התכנות "מתיישב" בהבנה. תתרגלו חופשי כמה פעמים עד שתרגישו נח ושהכל ברור. כוונו ליום המתאים, מס' הדקות שנראה לכם ואתם בעניינים.


השני  – גלקון 11000EZ

גם החבר הזה, עומד בכל הכללים שציינתי לגנן המרפסת החובב. הוא מגיע עם הברגה מובנית נוחה, המאפשרת חיבור ישיר לברז גן במרפסת.

החיבור השחור המופיע בתמונה בחלקו העליון של מחשב ההשקיה, מכיל בין היתר מסנן קטן למניעת כניסה של גופים זרים למערכת פתיחת המים בתוך המחשב.תפעול

 • צג דיגיטלי בסיסי
 • קל ונח לקריאה ולהבנה לטעמי אף יותר מהגלקון 9001D1

טיפ – לפעמים כאשר מתכנתים את המחשב בפעם הראשונה, לוקחות כמה דקות עד שעניין סדר התכנות "מתיישב" בהבנה. תתרגלו חופשי כמה פעמים עד שתרגישו נח ושהכל ברור. כוונו ליום המתאים, מס' הדקות שנראה לכם ואתם בעניינים.


לא לשכוח!


אביזרים נלווים חשובים 

 1. מפצל – יחידה המאפשרת לפצל בין מים לטובת מחשב ההשקיה ומים לטובת צרכים אחרים שוטפים שלכם במרפסת. זכרו שאם לא יהיה מפצל, אתם בעצם מבטלים את האפשרות לעשות שימוש נוסף בנקודת המים.

 1. ווסת לחץ – זה יותקן ביציאה ממחשב ההשקיה ולפני צנרת הטפטוף- תפקידו לצמצם את לחץ המים היוצא מהברז ולמנוע שיגור טפטפות מיותר לכל עבר.

 1. סוללה– בלעדיה לא תוכלו אפילו לתכנת, לא לשכוח אותה.

לסיכום

מחשבי השקיה למרפסת בתצורות שבחרתי להציג כאן, מתאימים למרפסות גדולות כקטנות, דורשים החלפת סוללה אחת לשנה, אינם דורשים התקנות וחיבורים למערכות חשמל, חסכוניים, אמינים, יודעים לעמוד בקלות בשמש הישראלית, מכילים מסנן לפני כניסת המים, מתפרקים ומורכבים בשניות ובקלות מברז המים הפשוט ביותר ועמידים לאורך שנים.

בקרוב אסיים סקירת ערכות השקיה מלאות, קיימים כיום קיטים מלאים המכילים מחשב השקיה, צנרת טפטפוף ואת כל הרכיבים שציינתי קודם לכן. בארה"ב ערכות מן הסוג הזה נמכרות בהיקפים עצומים מאחר והן פתרון אחוד קל ונח לתפעול למשתמש ה לא מקצוען.

לאחרונה יצאה לשוק ערכת השקיה למרפסות מבית חברת 'גלקון' הנהדרים. תולכו לקרוא את "מבחן" הערכה שכתבתי. 

פוסט על איך למצוא את כמות וזמני ההשקיה הנכונים למרפסת שלכם תמצאו כאן

שתפו עם חברים המסתבכים באיזה מחשב השקיה לעשות שימוש?!

אייל

5 מחשבות על “איך לבחור מחשב השקיה”

 1. ירון

  היי אייל. איך מתמודדים עם צורך בהשקייה שונה לכל אדנית? הרי באדניות שונות יש לרוב צמחים שונים עם צרכי השקייה אחרים. אם אני מבין מערכת ההשקייה היא טורית… האם אפשר לווסת בנפרד לכל אדנית?

 2. Nimrod

  אהלן אייל,
  אני לא מוצא את דגם EZ בארץ רק את דגם ה-BT. אתה יכול להפנות לחנויות שמוכרות את הדגמים המוצעים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *