איך לבחור מחשב השקיה

0

השילוב המושלם בין

ציונות איכות ועלות אטרקטיבית

כן, אני פטריוט וגם פטריות 🙂  כשזה מגיע למחשבי השקיה למרפסת או מערכות השקיה בכלל אין גאה ממני על התוצר הישראלי, המקום בו המוח היהודי והצורך נפגשים ומשם הש(מים) הם הגבול. מה בסוף צריך הבן אדם? שקט. את השקט משיגים באמצעות מחשב השקיה שכל תפקידו עליי אדניות הוא לפתות ולסגור מים ע”פ הנחיות שניתנו לו ע”י האדם. זהו!

אממה? לאדם יש יכולת מדהימה ‘לסבך’ דברים ולהפוך אותם מורכבים תוך רצון לשפר איכות חייו, זה תמיד מזכיר לי את הטלפון הנייד שלי. ים של אפליציות, בסוף אני משתמש רק ב – 3. עם מחשבי השקיה זה בדיוק אותו הסיפור, יש מחשבי השקיה שיכינו לכם קפה בטעמים ויש את אלו שיעשו את מה שנועדו לעשות נ ק ו ד ה. על אלו בדיוק אני עומד לדבר ועמם אני מנוסה לאורך שנים.

6 כללים לבחירת מחשב השקיה למרפסת


  1. קל להתקנה – כזה שכל אחד בכל גיל ללא צורך בידע ובכלי עבודה יכול להתקין.
  2. קל לתפעול – אחת שתיים שלוש והוא מתוכנת ועובד.
  3. אמין – כזה שיחזיק לאורך שנים עם אפס תחזוקה.
  4. אחריות – כזה שיש עם מי לדבר במקרה הצורך.
  5. זול – אין צורך שאוסיף.

עד כאן, כל הנק’ הללו הן בעצם סיכום קווי אופיו של חובב המרפסות הישראלי הממוצע. מרבית המרפסות בישראל יושקו ידנית זה ברור, אך יחד עם זאת באותה נשימה יש לומר בכנות כי לא מעט אדניות יוזנחו יחסית מהר וזאת מאלף ואחת סיבות שונות. הווה אומר אין צמחים, יש רק אדניות במרפסת. הפתרון לצמצם תופעת החיסולים הממוקדים באדניות הוא אימוץ מחשב השקיה בודד שעומד ב 6 הכללים שציינתי.

 סקירת המחשבים


אז ככה, אסקור כארבעה מחשבי השקיה כאשר שלשה מתוכם ישראלים העומדים ב 6 הכללים שהצגתי כאשר אחד המותגים הינו גרמני. בשני המקרים המוצרים מעולים, אמינים, יש ‘אבא ואמא’ והם יעשו עבודה מצויינת בכל פרמטר. הראשון והמנצח מבחינתי הוא הגלקון 9001D1. חשוב: בכל מקרה וללא קשר לסוג המחשב יש לזכור לרכוש ווסת לחץ שיורכב בחלקו התחתון של מחשב ההשקיה.


הקסם הוא שעלות המוצרים הללו באמזון כולל שילוח זולה משמעותית מלרכוש כאן בארץ. איך זה ייתכן? הלוואי שהייתי יודע, אבל זו השורה התחתונה.

לסיכום: מחשב השקיה למרפסת בתצורות שבחרתי להציג כאן מתאימים למרפסות גדולות כקטנות, דורשים החלפת סוללה אחת לשנה, אינם דורשים התקנות וחיבורים למערכות חשמל, חסכוניים, אמינים, יודעים לעמוד בקלות בשמש הישראלית, מכילים מסנן לפני כניסת המים, מתפרקים ומורכבים בשניות ובקלות מברז המים הפשוט ביותר ועמידים לאורך שנים. עלות תועלת? אין שאלה בכלל.

מנצח הקטגוריה מבחינתי

טיפ 01: במרבית המרפסות ישנה רק נק’ מים אחת. לעתים גם זה לא, כלומר גם אם לא דאגתם ‘לשבת לקבלן על הראש’ למשל לפני סיום בנית הבית. אם תמקמו מחשב השקיה למרפסת על נק’ המים היחידה הקיימת, היכולת לעשות שימוש במי ברז לשימוש שוטף שטפיה כמו חיבור לצינור גינה למשל תתבטל. לשם כך המציאו את המפצל ניתן לרכוש בנפרד. שימו לב לפני הזמנה כי המפצל במידה המתאימה שהיא 3/4. אספתי כמה מצויינים, הנה הם כאן לפניכם.

טיפ 02: אה כן, לגבי השקיה. כמה ואיך להשקות לאחר התקנת מחשב ההשקיה. מאחר ואני לא מתגורר אצלכם במרפסת ואין לי קצה קצהו של מושג מי מה כמה למה ומתי שתלתם ועל איזו תשתית אני יכול לומר רק את זאת, ככלל אצבע עדיף שתשקו השקיות ארוכות והפסקות ארוכות. כך אני מעדיף. השקיות קצרות עם הפסקות קצרות פחות טוב לצמחים ואז לכם. כלומר בגדול אעדיף פעמיים ביום 10 דק’ ולא 5 דק’ ארבע פעמים ביום.

מפצלים לצינור גינה ומחשב השקיה


שתפו עם חברים המסתבכים באיזה מחשב השקיה לעשות שימוש?! את הניתוחים המקדימים עשיתי כבר.

אייל

תגובה

Your email address will not be published.