חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

מרפסות מהעולם

מרפסות מהעולם

מעט השראה – מרפסות מהעולם


תל אביב – בתמונה הבאה נראית מרפסת שבעליה בחרו לעשות שימוש באדניות פשוטות בעלות מראה שמרני אך עם המון דגש על סוג ואופי הצמחייה, כי זה מה שקובע.

אדניות


ברצלונה – שימו לב להשתקפות עצי הרחוב בחלונות המרפסת. לרגע נדמה שבעלי הדירות נהנים מחורשה בסלון. כשכולם שקועים עם הראש למטה בקניות בין הסמטאות, זה רק אני "המשוגע" שמחפש מעליהן.

קלאסיקו ספרדי

סינגפור – המרפסת הזו שייכת לאישה נפלאה העונה לשם Vivianne Tan, חובבת גינון מושבעת ומנהלת קבוצת פייסבוק. הקבוצה הייחודית הזו עוסקת בגידול צמחיה במרפסות בלבד (כמובן) והיא אחת מתוך 8 קבוצות בתחום הפועלות רק בסינגפור. כל כך פשוט וכל כך עשיר ומלא חיים וצבע,לקנא. הסינגפורים כה קנאים לצמחים שלהם שחלקם אף עוזב את המשרד בהפסקת הצהריים וחוזר הביתה להשקות ומשם שוב לעבודה.

מרפסת בסינגפור


קלן – גרמניה – לזה אני קורא יצירתיות, ניצול חללים קטנים למקסימום גינון. המסילה החיצונית שאוחזת את כל האדניות במרפסת הזו הייתה שווה כל מאמץ. רווח נקי של מקום בפנים המרפסת ומקסימום צמחיה מבלי לפגוע במרחב הפנימי והחיצוני. שאפו.

ניצול חלל קטן

טוסקנה – אתם רואים מה קורה כששוכחים לסגור מים? 🙂 ללא ספק מישהו כאן הצליח להביא את עניין יחס גודל הצמח לגודל האדנית למקסימום. גם כאן שאפו גדול

 

צמחיה ללא הגבלת מים
פשוט פשוט פשוט

איטליה – רובכם מכירים את המראה הזה כאשר מסתובבים בסמטאות הערים הגדולות באירופה עם צוואר תפוס רק מלהתבונן למעלה, קשה שלא לקנא ולהתפעל מהצבעים ובעיקר מהפשטות ורמת הטיפוח. כאשר אני מתבונן במראות הללו אני בעיקר רואה תרבות, תרבות של גינון שהיא חלק בלתי נפרד מהיום יום. להשקות עציצים ולטפח צמחיה זה כמו לצאת לסיבוב הליכה יומי, אגב זה לחלוטין בר השגה כאן בארץ למרות שאנו ממלמלים לעצמנו ש "יש להם כאן מזג אוויר מושלם לכן הכל פורח". זה נכון בחלקו בלבד אבל מבטיח לכם שעם מעט הכוונה וידע אתם מציגים כזו מרפסת לתפארת בקלות.

אדניות פורחות


ושוב סינגפור – הבחור המקסים הזה שמו Russlan ולפי כשנה וחצי בלבד התאהב חזק בתחום הגינון במרפסות ולאט לאט רכש ידע והמון תשוקה ומכאן הדרך לגידול ירקות ותבלינים על כל המגבלות הקיימות בסינגפור הייתה קצרה. רוצה לומר 'ברור שגם אתם יכולים'. Russlan הפך עד מהרה לגורו מקומי בתחום גידול ירקות ותבלינים במרפסות, פשוט מעורר השראה.

רוסלן


חיפה – ואדי ניסנאס – אז לכל מי שחושב שגינת מרפסת היא רק גינה מעוצבת למשעי עם אדניות יוקרה, אז הנה ההוכחה שמספיק עציץ אחד קטן כדי לעמוד בהגדרה של גינה. שמתם עציץ? אז אתם בעליה של גינה לכל דבר ועניין.

כמה בסיסי כמה יופי

נתניה – תודה ל Liz פשטות ויצירתיות הם שם המשחק, בעלת מרפסת נתנייתית בבניין חדש לחלוטין פנתה אליי לקבלת ייעוץ לפני מס' שבועות וקיבלנו ניצול חלל מרפסת קטנה יוצא מהכלל. שבכת העץ ממילא הייתה קיימת ושמשה לתליה של "שטויות". רכישת מס' דליים ממתכת וצמחי תבלינים במשתלה שינו ללא הכר את מראה המרפסת, עכשיו רק נותר למקם על הרצפה תחת צמחי התבלין ובצמוד לקיר אדנית צרה וארוכה שתושקה ע"י המים שייפלו מהשקית עציצי התבלינים.

אדנית פורחת


ישראל – תודה ל Lea Valdman אמנם אין זו מרפסת אך אני חייב להסיר בפני לאה את הכובע על יצירתיות ויכולת ניצול אופטימלי של חלל הגג. לפעמים יש לנו נטייה לחשוב שגינה במרפסת צריכה להיות מסותתת ומסודרת כמו בז'ורנל אופנתי, אבל תגידו אתם, האם זו לא גינה אמתית? פשוט נפלא לאה ותודה שוב.


ירושלים – תודה ל Reut Nitay הסיבה בגללה בחרתי להציג את התמונה הזו דווקא (מתוך מיני רבות שקיבלתי מירושלים) היא הרוח הצעירה ובעיקר היכולת לתת השראה לאלו שרוצים "לטעום" מעולם הגינון וחוששים, אז הנה ההוכחה הנצחת שגינה מהממת במרפסת אינה דורשת השקעת משאבים גדולה כלל וכלל. יש כאן קאץ' קטן. דווקא גינה מסוג זה דורשת לא מעט תשומת לב ומשאירה את המבוגר האחראי (רעות במקרה זה) מחוברת לכל עציץ ועציץ. אהבתי, כל הכבוד רעות, המשיכי כך.


ישראל המרכז – תודה לאייר ולין היקרים – מרפסת צפונית, חגיגת צבעים, סוגים, מראות. אל תטעו לרגע. אין זה אומר שאת הכל הם בנו ביום אחד, בדיוק להיפך. הקבוצה הזו כולל התמונות מאירופה בדף הזה עשויות לבלבל את אלו שמתבוננים במרפסות הללו תוך כדי הליכה ברחוב ו"מקנאים" במראות. היכולת להציג מראות כמו אלו נרכשה בשנים של ניסיונות, טעויות ושוב ניסיונות עד שנמצאה "הנוסחה" של כל אחד מבעלי המרפסות הללו ומשם הדרך נפתחה. שאפו ענק מגיע לכל אחד ואחד מהם מחד. מאידך, כל אחד יכול אילו רק היה מתחיל לנוע בשביל ההיכרות עם העולם היפה הזה צעד צעד לאט לאט. בדיוק לשם כך הקמתי את המדריך הזה, כדי לסייע להכניס כמה שיותר אנשים למעגל 'הפורח' 🙂 בקלות, בפשטות ובלי להסתבך יותר מדי. שנמשיך?


ישראל – המרכז – תודה ל Efrat Gevirts המשך ישיר להשקעה, אהבה התמדה ואופטימיות. חייב לומר שמכל התמונות שנשלחו קשה היה לבחור איזו תמונה לשבץ מכל מרפסת. במקרה של אפרת חשוב היה לי להראות דווקא פחות עומס ועושר אלה יותר פשטות. זוכרים? גם 2 עציצם פורחים זו גינה שלמה.

מרפסת עם מעקה של פעם – כבר לא בונים היום ככה מצד אחד אך מצד שני יש בזה חן ונוסטלגיה. תוספת האדניות התלויות במקרים כאלו היא מבורכת ללא ספק.

אז אחרי כל אלו, החלטתי להקים קבוצה בפייס שמטרתה לעורר השראה בקרב בעלי מרפסות וחובבי גינון במכלים בפרט,

אתם יותר ממוזמנים להעלות ולהתגאות באדניות ייחודיות שלכם, מרפסות או חלקן, הכל כדי לתת ולקבל רעיונות והשראה.

קישור לקבוצת מרפסות מעוררות השראה בישראל 

תודה

 

אייל

1 מחשבה על “מרפסות מהעולם”

  1. בת שבע טויטו

    נהנתי ממראה המרפסות , כפי שהצגת. אני גרה במושב ויש לי גינה נחמדה.בגלל אהבתי לגינון אני מוסיפה צמחים גם בעציצים, אדניות וכ'ו. אשמח לשלום תמונות באביב שיא הפריחה ותתרשם.שבוע טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *