0

שקיות לכיסוי פירות

הרגע המעצבן הזה שסוף סוף יוצאים לנו פירות מעצי הפרי וכמה ימים לאחר מכן הכל עקוץ, מרחוק אנחנו מתרגשים זה נראה מעולה, אבל כשמתקרבים?

פתרון מעולה לדילול עגמת נפש

אולי יותר טוב שלא התקרבנו. אז יש לזה פיתרון, הוא זול, קל ליישום ובוודאי שווה את ה”מחיר” לעומת ההשקעה שעשינו עד עכשיו בלטפח, לשן, ולפנק את עצי הפרי במרפסת.

 

האם הכיסוי לא פוגע בהתפתחות הפרי?

לחלוטין לא! השקיות הללו עשויות מרשת צפופה מאד שאינה מאפשרת כניסת חרקים מעופפים עד מקור ציפרים, וכמובן חזקה דיה למנוע חדירת מקור הציפור. ומאידך מאוורת ומאפשרת כניסת אוויר ואור ללא הפרעות להתפתחות הפרי.

 

אז באיזה שלב עוטפים את הפרי?

מיד איך שמתחיל להייוצר פרי על העץ. הפרי עשוי להינזק ע”י מזיקים ומעופפים קטנים וגדולים כאחד כבר עם היותם קטנים. אז למה לא טוף כבר מתחילת דרכם?

האם ניתן לעשות שימוש בעטיפות נייר?

בטח שכן רק ש…

  1. זה נייר בסופו של דבר – ואם עטפתם את הפירות מתחילת דרכם, נייר זה חומר חלש שמתפורר וניזוק בקלות כדי לעטוף את הפרי עד שיבשיל.
  2. עניין פסיכולוגי – דרך שקיות נייר לא תיראו את הפרי, לעומת זאת דרך שקיות רשת תוכלו לראות את הפרי בקלות, כל הזמן.

בקיצור עם רשת תכולו לראות את הפרי כל רגע נתון ותוכלו לעשות בהן שימוש חוזר לעונות נוספות בקלות. בנוסף, יתרון האיוורור וחדירת קרני השמש מנצח כאשר זה מגיע לרשתות.

 

האם זו לא יותר מדי עבודה?

לעטוף פרי פרי, או אשכול אשכול? תגידו אתם! טיפחתם את העץ חודשים, שנים, דישנתם, השקתם, ייחלתם לרגע הזה בו תוכלו לראות פרי ולאכול ממנו, אז לעטוף כמה פירות נראה לכם הרבה עבודה?

ובכלל, ממילא אתם מגדלים עצי פרי במרפסת בתוך מיכלים. גם ככה התנובה וכמות האכולות לא זהה לכמות עצי פרי הגדלים בקרקע, כלומר נמוכה יותר. אז מה הבעיה? אל תתעצלו, תעטפו את הפירות ותהנו ממה שהשגתם.

יותר מזה – עצי פרי ששתולים במיכלים ממילא אינם גבוהים בהשוואה לעצי פרי הגדלים בקרקע, תוכלו להגיע לפירות בקלות, אפיל ובלי כיסא או סולם. בקיצור הבנתם, אל תהיו עצלנים. תעטפו זה שווה את התוצאה.


לסיכום:

עלות תועלת אין מה לדבר

שימוש רב פעמי

מאפשר חדירת אור ואוויר

עושה את העבודה

יופי של פתרון

תגובה

Your email address will not be published.