עיצוב גינה במרפסת קטנה

0

איך הופכים 5 כדים

לגינת מרפסת?

עיצוב גינה במרפסת קטנה – די בקלות למען האמת. בכד אחד מניחים דשא, בשני עץ להצללה וביתר סלעים ופרחים והנה לכם גינה 🙂 עד כאן זה הייתי אני והשטויות שלי.

מכאן והלאה אכתוב מהצד היותר רציני, בכל זאת אתם יודעים. רק לפני שנעבור הלאה, אנסה לשקף לכם מציאות עכשווית של עיצוב גינה במרפסות כפי שהיא נראית היום ומקובעת ומועתקת ע”י רבים מדייר המרפסות.

 

עיצוב גינה במרפסת

דפוסים ישנים

אם תעשו סיור בשכונות חדשות הנבנות כאן ותרימו טיפה מבט כלפי מעלה, תוכלו לראות קונספט שחוזר על עצמו. כל בעל מרפסת משוכנע שרק אם יידמה את המרפסת שלו לטיטניק, מקומו בתערוכת הגינון של צ’לסי מובטח.

אנסח זאת מעט יותר ברור, עץ פרי מתנוסס מעל המעקה, ממוקם בכל אחת מפינות המרפסת במלוא העוז, זה איך לומר… לא בדיוק ‘שדירת רוטשילד’ אם זו התחושה שרציתם ליצור?! בכל מקרה מכאן אעבור להיבטים עיצוביים ולאחר מכן לגנניים.

 

גינה במרפסת

נק’ מבט אפשרית נוספת

 

אני אתאר לרגע נק’ מבט הקשורה ישירות לעיצוב גינה. אתם יושבים בסלון ומביטים החוצה לכיוון המרפסת, מימין ומשאל מזדקרים להם עצי הפרי (לימון או תפוז סיני בדרךל כלל, נכון?).

מרפסת בפורמט ‘חופשי’ מונעת את כל ההסתרות אותם ציינתי קודם לכן. אך בעיקר מעשירה את תחושת ה גינה במרפסת.

לאורך המעקה תלויות 3 אדניות פלסטיק ורודות ריקות מצמחיה, לתפארת תעשיות פלסטיק מחוז שיניאנג מרכז סין.

אז מה יש לנו כאן?

  1. הסתרת נוף ממול, מימין ומשמאל. אם זה מה שרציתם? לא אמרתי כלום.
  2. מה עוד? במרפסות זיזיות (אלו שבולטות אל מחוץ לבניין) אפקט הרוחות חזק שבעתיים ולכן צמחים הנמצאים מעל קו המעקה חשופים לפגעי רוח והתייבשויות. אגב במיוחד הדרים למיניהם. כלומר, בפועל יש לכם תפוז סיני ולימון כמעט ללא פריחות ופרי ולעתים ללא עלים בחלק החיצוני.

מה אני מציע בהיבט של עיצוב גינה והתייחסות לצד הגנני?

 

שימו לב לאפשרות הבאה

  • מבט מתוך הדירה.
  • כדים בפינה אחת בלבד.
  • גבהים מדורגים.
  • צמחיה בוגרת שמאפשרת נפח ותחושת גינה.
  • הצמחים אינם עוברים את גובה המעקה בפינות ובכלל.
  • כך נחסכו גם פגעי הרוחות החזקות. או סכנת השבירה.

מעבר לעניין המראה שמשלב תחושת מלאות ונפח אך משאיר גם מרחב ולא מחנק אמיתי, יש כאן עניין נוסף. קל יותר לתחזק מס’ קטן של כדים עם צמח אחד מרכזי ובוגר בתוכם.

טיפ: עיצוב גינה בקונספט הנ”ל קל מתאים ונח יותר לתחזוקה כאשר במרפסת אין נקודת מים. ההשקיה מתרכזת בשתי פינות בלבד למשל ולא מתפרשת על 14 אדניות צרות קטנות וארוכות לאורך קירות ומעקות המרפסת.

על רעיונות נוספים תוכלו לקרוא כאן

תגובה

Your email address will not be published.