חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

מדוע עציצים בהשקיה עצמית זה הדבר הבא בעולם הגינון במיכלים?

מדוע עציצים בהשקיה עצמית זה הדבר הבא בעולם הגינון במיכלים?

למה עציצים בהשקיה עצמית

זה הדבר הבא בעולם הגינון במיכלים?

אם לנתח לרגע את נושא הגינון בכלל וגינון במיכלים בפרט, אני מעריך שתסכימו איתי שמה שמוביל אנשים לרצות לגדל צמחים, הרבה מעבר לחיבור אליהם ולתחום, הוא תחושת או חוויית ההצלחה.

אם לקחת את אלו שתמיד אומרים על עצמם שהם מחסלי צמחים סדרתיים, הרי המשפט הזה נובע מתחושת כישלון. מנקודת המוצא הזו החלו בשנים האחרונות חברות מובילות בתחום הגינון במיכלים, לפתח עציצים בהשקיה עצמית.

הרעיון שעמד בבסיס פיתוח עציצים כאלו הוא לאפשר למשתמש הקצה (אתם ואני, כן כן גם אני מפשל לפעמים בענק) לחוות הצלחה כאמור, אבל בעיקר 'להרחיק' אותנו מהצמחים בהיבט של אהבה חונקת.

צמחים בסוו של יום יודעים למה הם זקוקים אך הם שותקים, אנחנו לעומת זאת חופרים בראש של הצמח ומלעיטים אותו בהשקית יתר, עודף דשנים ושאר אהבות חונקות.

עציצים בהשקיה עצמים תפקידם להפריד כוחות ולאפשר לשני הצדדים הנאה מיטבית.

מה זה אומר בכלל 'השקיה עצמית'?

מונח מעט מטעה, אין אף עציץ ש'משקה את עצמו', הוא לא ניגש בבוקר לכיור פותח ברז ושותה מהפיה. הרעיון הוא פשוט וגאוני בבסיסו והנה מגיע סוד כמוס… צמחים שותים מים מחלקם התחתון (ראו מאמר נפרד על הענין שהוא ה-סוד הגדול באמת להצלחה) 

מכאן חברות שונות בהן אלו שאני מייצג כאן בארץ פיתחו עציצים בתוך עציצים שאת הדפנות הכפולות שנוצרו ביניהם ניתן למלא במים ומשם מצע השתילה או שורשי הצמחים שותים בהתאם לצורך שלהם ולא לפי מה שלנו נדמה שהוא הצורך שלהם.

וכמו בכל מוצר בעולם ישנם הבדלים עצומים באיכות, ביכולות, במחיר וכמובן בנפחים ובעיצובים השונים, אבל בשורה התחתונה, כולם מבוססי אותו עניין. לאפשר למגדלי צמחים במיכלים באשר הם לחוות הצלחה. אם חוויתם הצלחה עם הצמחים? אתם סביר להניח תרכשו עוד אדניות שכאלו וכמובן צמחים, תעשיה שלמה אבל עם ערך אמיתי לנו חובבי הגינון במיכלים.

 

 

אז מה קיים בשוק?

לפי שאתחיל בסקירת עציצים בהשקיה עצמית, ארצה לעוף על עצמי קצת 🙂 טוב לא באמת. אבל אני חושב שהכדים והאדניות אותם אני מייבא לארץ הם ה"מרצדס" של העציצים בהשקיה עצמית. בקישור הבא תוכלו לראות במה מדובר. 

 

עציצים בהשקיה עצמית

אולי תתחילו מ'אחד קטן לבית' ומשם תתקדמו?

גילוי נאות – לא בדקתי פיזית אף אחד מהמוצרים שבתמונות, אבל את דומיהם בדקתי בעשרות ואין הבדל למעט אולי בעיצוב. על כל פנים בקטגורית 'עציצים בהשקיה עצמית' במאמר הזה אני אתחיל עם עציצים קטנים המיועדים רק לתוך הבית! אני מדגיש, רק לתוך הבית. תתחילו איתם כדי לחוות את הענין ואת ההצלחה ומשם תתקדמו. לכן מיקמתי את אלו קודם גם בהיבט של השקעה כספית אלו שווים לכל כיס.

בבקשה,עציצים בהשקיה עצמית

הפעם אדניות

אם בא לכם על החלון בתוך הבית איזו אדנית עם כמה תבלינים או לא משנה מה? העיקר העיצוב בקיצור. ראו המבחר הבא,עציצים בהשקיה עצמית המתאימים לחוץ 🙂

כאן אני חוזר לגאוותי, לאדניות כדים ועציצים שאני חושב שהן הגביע הקדוש בכל הקשור לגינון במיכלים. האדניות של חברת Crescent Garden האמריקאית הן בעיניי חזית הקידמה ולו רק בגלל העובדה שהן מתאימות באופן מושלם לצמחי חוץ.

רוב השוק בעולם ממוקד בצמחי פנים, הצרכים וההתאמות הנדרשות לצמח חוץ שונים ולכן החברה הזו השקיע הון עתק במשך שנים כדי לפתח מוצר מושלם לאלו המעוניינים לגנן במיכלים מחוץ לבית, בשמש ישירה וקשוחה או בתנאי קור קיצוניים. בקיצור,

בקישור הבא תמצאו את הדבר הבא למרפסת שלכם. מבטיח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *