פרחים לאדניות בקיץ

0

אילו פרחים לאדניות הכי מתאימים לקיץ?

פרחים לאדניות קיץ – את הרשימה הזו בחרתי ליצור מתוך כוונה לאפשר לכם ליהנות מהפריחות זמן ממושך יותר.

פטוניה – ותיקה אבל עושה את העבודה

אני רק אגיד שהקיץ הישראלי מעט מטעה. לכאורה מבחר הפרחים בו גדול יותר, מצד שני העובדה שמדובר במרפסת, רוחות, אידוי גבוה, חוסר תשומת לב שלכם, חופשות, מזיקים, וכו’.. בעצם הרשימה די מצטמצמת. אבל היא מצטמצמת לחווית הצלחה – שנתחיל?

 

פרחים לאדניות קיץ

מה מתאים לכם?

חידוד קטן לפני שנקפוץ למשתלה – כאשר אני רושם ‘פרחים’ אני מתכוון לכאלו שיפרחו רק בעונת הקיץ (במקרה זה), כלומר פרחים עונתיים. בעצם אתם וגם אני מעוניינים לשתול בתחילת העונה, איזור אפריל מאי וליהנות מגלי פריחה לפחות עד אוקטובר, אם לא יותר.

וינקה – עוד פרח קיץ שיודע לעבוד בכל תנאי ולספק מופע נהדר.

ערוגת פרחים במרפסת

אז מה אם רשמתי ‘וינקה’ חכו, אל תברחו עדיין 🙂 אז מה אם רואים אותה בכל מקום? יש לכך סיבה. ואז מה אם אתם לא רוצים לשתול מה שכולם שותלים? כאילו מה? אתם מעדיפים לרוץ 4 פעמים בעונה למשתלה להחליף פרחים? אם כן, תתעלמו מהרשימה הנוכחית ותעברו לרשימת הפרחים המלאה, זו שאינה ממוקדת קיץ.

חשוב

לרשימה צירפתי הערות כמו אופן שימוש והמלצה לאילו אדניות הן מתאימים. אלו המלצות בלבד וטעמי האישי. תוכלו כמובן לעשותכל העולה על דעתכם בעניין העיצוב.

התנצלות

מרפסות צפוניות/מוצלות לחלוטין עמכם הסליחה – לכם הכנתי רשימה אחרת.

 

שניגש לרשימה?


טגטס – צומח כלפי מעלה ויוצר מעין “גוש” או מראה מעט ‘שיחי’.

מתאים לשתילה במרכז אדניות מלבניות רחבות. אם תשתלו אותו במרכז, תוכלו לשתול בנו לבין דופן האדניות, צמחיה זוחלת למשל. כיוון מחשבה.כן, חלקכם חושבים שהוא קצת “מסריח” אבל החבר הזה יודע גם יודע להביא פרפרים 🙂

טגטס

וינקה – מגיע בשתי תצורות, זוחלת ומשתרעת וזקופה, צומחת כלפי מעלה. אינני מכיר עוד פרח שיוצר כל כך הרבה גוונים ועמיד למשך כל כך הרבה זמן. אחד הטובים מכל הבחינות, נחשב עמיד מאד למזיקים ואם אתם ממש מקפידים, תוכלו לשמר אותו לעונה נוספת בלי לעקור.

וינקה – עוד אחת שיודעת לעבוד בכל תנאי ולספק מופע נהדר.

פורטולקה – מעולה לכיסוי שטח, מצויינת בשולי האדנית, קרוב לשפה. תכסה ביופי פורח ומהר. גם היא נחשבת לעמידה ביותר, גם אם שכחתם מעט להשקות, לא נורא. יש לה יופי של רזרבות בגבעול העבה יחסית.

פורטולקה

פטוניה – העדינה שבחבורה. כשאני אומר עדינה, אני מתכוון לכך שהיא מגיבה מהר למחסור במים (זה עדיין לא אומר שצריך להציף אותה, שמעתם?). מתאימה גם היא לכיסוי שטחי אדניות, או שולי האדניות. אני מעדיף שתבחרו את הפטוניה עם  הפרח הגדול, פטונית מכלוא, זה הסוג.

פטוניה – ותיקה אבל עושה את העבודה

זהו חברים, אני יודע שזה מאכזב, אבל כן רק 4 עלו לגמר בתחרות שלי 🙂 יש עוד לא מעט סוגים, אגב הרבה פחות מהחורף.

איך להשקות? כמה שצריך ולא כמה שבא לכם.

האם לדשן? – כן, אבל זה לא קשור לפרחים, זה קשור לעובדה ששתלתם באדניות.

תשתלו, תצלמו ותשלחו – אל תשכחו

שלכם

אייל

תגובה

Your email address will not be published.