חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

צמחי מרפא

צמחי מרפא

צמחי מרפא

אם היו אומרים לי לפני 46 שנה שזה המסלול שאעבור בחיי ושזו תהיה ההשפעה של צמחים עליי ועל הסביבה הקרובה לי? אני משוכנע שלא הייתי קונה את התסריט ההזוי הזה, אבל לחיים דרך משלהם לומר לך 'שמע, זה שאתה רוצה לצעוד בכיוון מסויים זה יופי, לנו כחיים יש תכניות אחרות לחלוטין אז Enjoy the ride בין אם אתה אוהב את זה או לא'.

העיקר לעבוד ולהיות בתנועה

לפעמים כשצץ לי רעיון לפעול ואשתי והבנות עומדות מהצד ותוהות האם שוב השתגעתי אני מיד יודע שהשתגעתי, אבל איזה טעם יש לחיים בלי לצאת לסיבוב ברכבת הרים אחת לזמן? יאללה בנות, עולים לרכבת? אז לפני 7 שנים גמלה בלבי החלטה לעלות (שוב) לרכבת הרים הפעם בלי הבנות ולקחת את התשוקה שלי להוביל אנשים ולבני נוער ולעשות מעשה. אני הולך להתנדב ולהדריך בני ובנות נוער בסיכון. אם אני יכול באיזושהי דרך למנוע מהם את מה שאני עברתי בצד הפחות טוב ולהעביר להם את מה שהצלחתי ליצור בצד הכי טוב? אין מאושר ממני.

 

כל צמח מרפא

וכל צמח מציל חיים

במשך 3 שנים ליוויתי את בני הנוער המדהימים הללו שבוע שבוע, צמוד. עם יד על הלב? היו הם אלו שליוו אותי. ריפאו לי את הצורה מבלי בכלל להבין שהם עושים זאת, ולי לקחו שנתיים להבין שזה מה שקורה כאן בעצם. חלק לא מבוטל מהמסלול הזה עשינו דרך שימוש בגינון, בלי תכנית, בלי הוראות הפעלה, בלי להיצמד לשיטה כזו או אחרת, גם כי אינני מכיר שיטות ל'גינון טיפולי' וגם כי אני אוהב דברים פשוטים, הכי פשוט הכי טוב. זו תובנת חיים שלי וכך אני פועל ומפעיל.

 

ואז הבנתי עוד משהו

שצמחי מרפא הם כל צמח שאי פעם תפגשו! זה בכלל לא שינה אילו צמחים בחרתי להביא לאיזו פעילות, 'סוסי הפרא' המופלאים שלי התנפלו כל פעם בהתלהבות על צמחים שהבאתי ובכלל לא עניין אותם למשל מה שמם? העיקר לשתול, העיקר לחפור, לעבוד, לנוע, לזוז, לריב על חלקות טיפוח מי יטפל יותר, מי ישקה.

אני מודה, היו צמחים שסבלו בשלבים הראשונים, הרי מי מאיתנו לא חיסל כמה דגים באקווריום הראשון שקיבל מהוריו? מי מאיתנו לא מעך אוגר בידיים מעודף אהבה? אבל עם הזמן התעדנו החבר'ה ומהר מאד החלו לצאת החוצה סממנים של רכות, סבלנות, נתינה, ומה לא?! צמחי מרפא, כבר אמרתי.

זכות גדולה

לקחת חלק בכזה פרויקט וזכות גדולה עוד יותר להתוודע לעולם הצמחיה באשר הוא, אדניות, הידרופוניקה, גינון אורבני, צמחי אוויר בסוף אלו שמות לדבר אחד פשוט. אהבה 🙂 אם למישהו מכם חובבי הגינון/צמחיה המילים הללו הדליקו נורה ירוקה הפעם 🙂 ובא לכם להתנסות בחווית החיים המדהימה הזו ואתם כמובן אוהבים להוביל ולצעוק 'אחריי'! תוכלו תמיד לפנות לעמותה תחתה פעלתי שמה ידידות צהלה  אשר נוסדה ע"י תא"ל בדימוס רן (רונן) פקר ז"ל מבכירי טייסי חיל האוויר.

גינון לילי – גרילה ירוקה

 

סוף מסלול צמחי מרפא

תחילתה של צמיחה

 

חולם כבר על להתחיל מסלול נוסף בשנה הבאה 🙂

4 מחשבות על “צמחי מרפא”

 1. קרן אורן

  הגישה והשלחיות שלך מקסימה.
  ואני מסכימה איתך מאוד, כל הצמחים הם צמחי מרפא.

 2. ירדנה ויאטר

  כל הכבוד על העשייה. פוסט מרגש
  הכי אני אוהבת את שיטת העשייה שלך. שיטת הלב האנטואיציה הטבעית בקיימת בכולנו.
  בהצלחה בעשייה המבורכת שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *