חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

צמחי מרפסת למתחילים – קובץ להורדה

צמחי מרפסת למתחילים – קובץ להורדה

צמחי מרפסת קובץ להורדה

כמו כל התפתחות, גם רשימות צמחי מרפסת שאני עורך אחת לכמה חודשים עברו אבולוציה, עריכה ולא מעט חידודים ודיוקים.

זה מפתה, אני יודע – ובכל זאת, קונים מה שמתאים ולא מה שרוצים!

את הקובץ הבא ערכתי מחדש בטבלת אקסל, כאשר הפעם הגדלתי לעשות, או הרחבתי לעשות ליתר דיוק, לאו דווקא את כמות ומגוון הצמחים אלה יותר את התאמתם לסוג האדניות, עומק נדרש, ייעוד הצמח ועוד.

רשימת צמחי מרפסת דור חדש

בנוסף, הקובץ מכיל (כמובן) את שמות הצמחים, אך הפעם שם הצמחים בקובץ לחיץ והוא מוביל ישירות לדף מתוך קטלוג הצמחים של משתלת מלצר הנפלאה. כך תוכלו לראות את הצמח און-ליין ולקבל מושג על מה מדובר.

למי מיועדת רשימת צמחי מרפסת זו?

כאשר אני מכין רשימות או מתכנן אני תמיד מחזיק בראש את המונח 'מתחילים', למרות שאין בי ספק שגם ה 'מתקדמים' והמנוסים יימצאו ברשימה מידע מרענן ואולי אף חדש שרק יסייע.

למי מכם שעוקב אחרי בלוג 'אדנית' ומכיר את גישתי אני רק אזכיר שבסופו של דבר מוביל אותי רק דבר אחד. הרצון לגרום לכם לחוות הצלחה.

אני חושב ומאמין שבדיוק כמו בחיים, ברגע שרוצים לנסות להשיג או לעשות משהו וזה לא ממש מצליח, רובנו נוטשים וממשיכים הלאה, לדבר אחר או לדבר הבא.

המון סוגי צמחים למרפסת – לא כולם מתאימים לכם ובכלל.

כמי שנחשב למתמידן מעט 'קיצוני' : – ) גם כאשר מדובר בצמחיה, מודה שאני לא רואה כל סיבה להרפות אם לא הצלחתם לגדל צמח או שניים, ולכן יצירת רשימה ממוקדת ואיכותית של צמחים חזקים, עמידים, רב שנתיים, שאינם דורשים יותר מדי תחזוקה ופינוקים מצד הצמחים, היא בסיס נפלא לחוות הצלחה.

תמיד עדיף להתחיל ממשהו שמאפשר חוויה טובה ומשם הסיכוי שתרצו להמשיך לנסות עוד דברים בתחום הזה ואף דברים חדשים גבוה יותר. עם הנסיון וההצלחה, עולה הביטחון.

לכן הרשימה בקובץ הבא מבוססת רק על כללים אלו.

עולם הצומח מלא באין ספור סוגים של צמחים, חשוב לדעת ממה מתחילים ועם מה מתחילים. לכן אל תתפלאו אם חסרים המון שמות צמחים שאתם אולי מכירים… או כאלו אתם ממש רוצים וחולמים עליהם.

הורידו את הקובץ, תבינו את ה'ראש', שמרו על הקווים המנחים ואתם קרובים מאי פעם לחוות הצלחה בתחום שאולי חוויתם בו פעם אכזבה או שמעולם לא ניסיתם.

קובץ רשימת צמחי מרפסת להורדהבהצלחה עם הקובץ והרשימות, ובכל שאלה מוזמנים להצטרף לקבוצה שלנו בפייסוש ולהעלות שם תמונות ושאלות.

אעריך מאד שיתוף הפוסט והקובץ.

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *