חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

קטלוג צמחי מרפסת ומדריך לבחירתם

קטלוג צמחי מרפסת ומדריך לבחירתם

קטלוג צמחי מרפסת

ומדריך לבחירתם

אישי – כשהתחלתי ליצור את קטלוג צמחי המרפסת הנחה אותי רק דבר אחד, לאפשר לכם לחוות הצלחה. כל הסיפור בגינון, לפחות לגישתי הוא לאו דווקא התאמת הצמח לתנאיו, למיקום או לעיצוב, כל אלו חשובים כמובן אך הדבר החשוב מכל הוא לחוות הצלחה.

לכן כל הצמחים וההנחיות שתמצאו כאן מבוססים קו מנחה אחד עליו אני מקפיד לשמור לכל אורך הדרך ובכל ספרי ההדרכה שאני מוציא בתחום. צמחים חזקים ועמידים כאלו שגם אם קצת שכחתם, או הזנחתם, אז לא נורא.

זהו אינו קטלוג צמחים רגיל

את הקטלוג הזה חשוב היה לי להפוך לקטלוג צמחים שהוא גם מדריך המתמקד בצרכיי ודרישות הקהל ולכן את 'קטגוריות' הקטלוג ביססתי על צרכים ומתן מענה לשאלות שאתם מעלים בבלוג שלי או בקבוצת מרפסות.

למשל

  •       צמחים לכיסוי הסתרה ומיסוך – שיחים
  •       צמחים לכיסוי חיצוני של דפנות אדניות – משתרעים למיניהם
  •      צמחים לטיפוס על פרגולות עמודים או קירות – מטפסים
  •      צמחי רקע – צמחים בגובה ביניים בין הזוחלים לשיחים וכך הלאה…
  •     צמחים לצל

בנוסף, לכל צמח הוספתי את גודל ונפח מיכלי השתילה (אדנית, כד או עציץ) המתאימים לו להתחיל עמם והחל מאיזה גודל מיכל כדאי לרכוש אותו במשתלה. ישנם צמחים אותם נכון לשתול לבד כבודדים במיכל שתילה משל עצמם וישנם כאלו שישמחו לצמחים נוספים לידם. את התייחסותי לכל אחד מאלו תמצאו בדפי הצמחים שבקטלוג.

תיאום ציפיות

תזכרו שצמחים מתים, לעולם אל תחושו שעשיתם משהו לא בסדר אם צמח מסוים לא שרד למרות היותו חזק במיוחד, ולמרות שעשיתם את הכל נכון. יש עוד עשרות גורמים ומשתנים שונים ומשונים להם אין כל קשר אליכם או לרמת הטיפול שלכם בצמחים. צמח מת אינו אומר עליכם כלום, ובוודאי שאינו מגדיר אתכם כ'מחסלי צמחים'.

תיהנו, תלמדו ובעיקר תתנסו. גינון במיכלים הוא אחת מצורות הגינון היפות והקלות בעולם והיא מאפשרת לכל אחת ואחד, בכל רמה, בכל נקודה בעולם להתנסות בגינון צעד צעד כמעט בלי להתכופף J

שלכם, אייל

 

רגע לפני שאתם רוכשים

תמונות הקטלוג צולמו במכוון בתנאי משתלה על מנת להמחיש עד כמה שניתן כיצד הצמחים נראים במשתלה, וגם אם חלקם נראים לכם במשתלה פחות טוב, זה לא אומר דבר. כל מה שתראו כאן בהמשך פורץ גדל ומייצר עושר רב.

את התמונות צילם נער קסום בשם יהלי זיו.

תוכלו לרכוש את קטלוג ומדריך לבחירת צמחי המרפסת בקישור הבא או ע"י לחיצה על התמונה.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *