חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

כרטיסי כניסה מוזלים לגנים בוטנים בעולם

כרטיסי כניסה מוזלים לגנים בוטנים בעולם

רשימת גנים בוטנים מהעולם

ומכירת כרטיסים מראש

כרטיסים לגנים בוטנים מרחבי העולם. כן כן אני יודע שזה אולי נשמע מעט "Old School" ללכת לגנים בוטנים, אבל אם תביטו בנתונים שמיד אציג כאן, סיכוי סביר שדעתכם תשתנה. גנים בוטנים של היום זה כבר מזמן לא ה'גנים בוטנים' של לפי 15 או 20 שנה, ממש לא!

ברור שתוכלו להסתובב שעות מרגיעות בין שבילים אין סופיים וצמחים מרהיבים ולתהות מי מתחזק את המפלצות הללו? 🙂 אבל כיום גנים בוטנים הם בכלל 'מרחבי למידה'.

 

ובמספרים

טוב הבטחתי מספרים, אז ככה – כמו שקיימת תיירות 'נישה' בתחומי קולינריה למשל, כך מדי שנה צומחת בממדים מרשימים בלשון המעטה, תיירות גינון בעולם. רוצה לומר כך  כ – 300,000,000 או כמו ע"ג שיק, שלש מאות מיליון!!! 'תיירי גינון' ישנם כיום בעולם.

מדובר על אוכלוסיה שבאופיה היא כזו:

  • שבמקום לבלות 3 ימים ברחוב אוקספורד ויום אחד ב Kew Gardens , הם מבלים 3 ימים ב Kew gardens והגנים סביב להם, ומקדישים רק יום 1 לרחוב אוקספורד.
  • שלוקחת איתה במזוודה מעדר קילשון וכפפות עבודה.
  • שיוצאת לנפוש בחוות חקלאיות ו… סתאםם נו 🙂

בקיצור זה גודל השוק שרק ממשיך לצמוח ובכל מקרה ריכזתי רשימת הגנים המובילים וכמובן את האפשרות לרכוש כרטיסים.


כרטיסים מוזלים לגנים בוטנים מובילים בעולםאישי – אני באמת חושב ומאמין שסיור בגנים הללו, בין אם אתם חובבי צמחים או לא, זה עניין שהוא כמעט בגדר חובה. למי שטרם חווה סיור בגן שכזה, זו חוויה כל כך מרגיעה, כל כך מנתקת מהמציאות בה אנו חיים ומאפשרת לקחת הפסקה של כמה שעות מבלי לעשות כלום מלבד להתבונן. אגב במיוחד עם ילדים.

לפני כמה שנים ביקרתי בפעם המי יודע כמה בגני הקיו בלונדון עם בנותיי ואשתי. פתאום אחת הבנות (אז בת  12 וזו שלחלוטין אינה "מחוברת" לעולם הצמחים, אמרה כך :"וואו אבא, זה כמו ממלכת הפיות כאן, הכל כל כך רך ונעים כזה")

תיאור תחושה כל כך מדויק ונכון, אז פיות אמנם לא מצאנו אבל פינות בהן פיות יכולות לחיות בטוח שכן.

טיפ סיום – אל תנסו "לטרוף" או "להספיק" את כל הגן הבוטני אליו תגיעו. זו אחת הטעויות הנפוצות. תזכרו את מטרת ההגעה, אינכם חוקרי צמחים או אגרונומים שהגיעו לחקור.

באתם ליהנות נטו ואל תרגישו "בורים" אם לידכם עומדת קבוצת ילדי בית ספר אנגלי ששורקת כלאחר יד שמות צמחים 🙂

לנו עוד ייקחו כמה שנים עד ש…

תיהנו

שלכם

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *