חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

איך יודעים מתי לשתול?

איך יודעים מתי לשתול?

איך יודעים מתי לשתול?

המאמר הזה נכתב לא לפני שרכשתי ציוד מיוחד לפירוק מיתוסים

מיתוס ראשון'בחורף לא שותלים – קר מדי' Really?

שולף מקדחה לפתיחת תעלות להחדרת נתונים חדשים – ניתן לשתול כמעט הכל בחורף בוודאי בארצנו הקטנטונת. ברור שיש לקחת לפני כן בחשבון כמה נתונים כמו מיקום גאוגרפי – כיוון מרפסת – סוג הצמח (כי לא בטוח שמה שאתם מחפשים קיים בכלל בעונה הזו) – אבל שותלים, נקודה.

צמחים הם קצת כמו דובים רק בלי פרווה. זה די פשוט, צמחים מורידים דופק, לחץ, וכיו"ב, מרביצים חטיף אחרון של אנרגיה עם תום הקיץ ונכנסים למוד של שינה עד בוא האביב. זה בגדול! אבל, מכיוון שחורף והצימוח יורד לאט לאט עד כדי עצירה מוחלטת, אין זה אומר שלא ניתן לשתול את צמחים בחורף.

מיתוס שני – 'בקיץ לא שותלים – חם מדי' Realy?

שולף דיסק און-קי להטמעת נתונים נוספים – ניתן לשתול לאורך כל הקיץ. שתילה קיצית בהחלט תקשה עליכם ועל הצמחים אם תעמדו במרפסת דרומית בין השעות 11:00 ל 16:00 ותשתלו, זה עדיין לא אומר שייגרם מוות קליני לצמחים. תדאגו לשתול בשעות נעימות.

אבל אם יש לכם זמן רק בשבת בשעות הבוקר החמות ביותר, שלפו את האדניות ממקומם, שתלו בחלק מוצל של המרפסת, תשקו ותחזירו את האדניות למקום גם בשעות הנעימות. לאלו מכם להם אדניות גדולות וכבדות – אין מנוס – מצאו זמן נעים לשתילה, בוקר מוקדם או ערב.

אין קשר בין התמונה למאמר, פשוט אהבתי את הצבעוניות המוגזמת שלה.

איך יודעים מתי לשתול פרחי חורף או קיץ?

כשאשתי או הבנות שואלות אותי מתי אגיע הביתה היום? ואני עונה "הערב" זה ניתן לפרשנות ולא מהמקום של "איזה ערב" 🙂 אלה כשאני אומר ערב למה אני מתכוון? 18:00 או 21:30? בשני המקרים זה עדיין עומד בקטגורית ערב אבל פחות זמן איכות איתן ככל שהעמקתי בשעות הערב.

כנ"ל עם פרחי עונה, שתילת עונתיים של חורף מתחילה בחודש אוקטובר ומסתיימת במאי. המשוואה פשוטה – ככל שתקדימו לשתול כך תרוויחו יותר חודשי פריחה חורפיים. פרח עונתי שיישתל במרץ ישחק אותה חודשיים שלשה לכל היותר, אולי טיפה מעל לכך באזורים קרים. שתילת פרחי עונה של קיץ – אפריל עד אוקטובר עם אותה התייחסות. שתילה יותר מאוחרת בעונה = פחות זמן פריחה וצימוח.

בקישור הבא תוכלו למצוא את רשימת פרחי העונה המתאימים לשתילה במרפסת

בקישור הבא תוכלו למצוא את רשימת הירקות המתאימים לגידול במרפסת לפי עונה 

הערה : ניתן היום להשיג במשתלות פרחי עונה חורפיים או קיציים הרבה זמן לפני בוא העונה שלהם.

מציע – אל תתפתו כל כך מהר לקנות אמנון ותמר (פרח חורפי) בתחילת אוקטובר למשל, אז מה אם הוא נראה יפה במשתלה, יש לו דרך לעשות עד העונה שלו. סבלנות. מי מכם שסבלנותו קצרה יכול בהחלט לרכוש ולקחת בחשבון שייתכן וייאלץ לחדש את ה'אמנון ותמר' פעם נוספת לפני תום החורף.

שלכם,

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *