חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

על אדניות לחלון

רוצים אחת כזו גם?

אדניות חלון – תרגום עברי ל Window Box. כן כן, אלו שנראות על מעקות או אדני החלונות באירופה. בארץ לצערי הן פחות מוכרות מסיבות תרבותיות ואופי הבניה הים תיכוני, אבל תודו שיש בהן קסם בלתי רגיל. אדניות חלון בניגוד לאלו המגיעות למרפסות שלנו יוצרות שוני בכמה היבטים,

היבט ראשון הוא העובדה שאין לרובנו כזה חלון יפה מעץ 🙂 והעובדה השניה היא שאדניות במרפסות ניראות בעיקר כלפי פנים, ואילו אדניות חלון ניראות בעיקר כלפי חוץ. מה שנקרא, להנאתם והנעתם (לגנן) של העוברים ושבים.

פעם לפני לא מעט שנים היה מאד מקובל לתלות אדניות על מעקות ולהשקות, שלא לומר להרטיב את סלון השכנים תחתינו פעמיים בשבוע אם אתם שכנים רעים. שכנים טובים ירדו וביקשו מאלו תחתם לסגור את התריס. היום אנחנו לא שם ועדיין כשאני מסתובב בסמטאות ערים אירופאיות או באזורים הכפריים, מראה 'אדניות חלון' תמיד משמח אותי.

 

ומה אם בכל זאת בא לי אדניות חלון?

אין בעיה, רק ליישם הכללים הבאים,

 1. בטיחות – הכי חשוב מתקן תליה חזק שהאדנית ממש יושבת בתוכו, כמו כלוב. אדניות חלון שרק מונחות על מתקן ללא 'גדר' מונעת נפילה זה לא אחד גדול.
 2. מחוייבות – תזכורת, רגע אחרי ההתקנה היא מחוץ לחלון ונורא קל לשכוח לטפל בה.
 3. התייבשות – הן יחסית קטנות, צרות, אינן מחוברות למערכת השקיה ממוחשבת ע"פ רוב, יושבות כל היום בחוץ חשופות לרוחות ולמש ולכן… יתייבשו מאד מהר אם לא תעמוד בכלל מס' 2 🙂

 

לגבי השקיה, ניתן לחבר 'אדניות חלון' למערכת השקיה ממוחשבת למי מכם שממש חושש לשכוח לטפל בהן, יחד עם זאת זכרו כי המשמעות היא העברת צנרת ההשקיה מחוץ למבנה, כולל צנרת ניקוז מרכזית כמובן כי אם ההשקיה תפעל מס' פעמים ביום וללא ניקוז מרכזי, מערכת היחסים עם שכניכם תעלה על שירטון או קרחון (הקיפו בעיגול). אישית אני ממליץ להיצמד לכלל מס' 2 והוא המחוייבות ואז פתרתם את הכל.

אז מה סיכמנו?

שאם יש לכם חלון פנוי ויכולת להתחייבות, לכו על זה.

ושאדנית חלון יכולה אגב לעבוד בחלקו הפנימי של הבית, אבל זה כבר לא אדנית חלון "מקורית" :-). סתם, אדניות חלון בחלק הפנימי של הבית זה נהדר ואלו יעבוד מצויין רק בנק' בה יש מינימום 4 שעות אור, לחישוב כמות האור לחצו כאן. 

בהצלחה!

 

2 מחשבות על “על אדניות לחלון”

 1. ליאת

  תודה על המידע. היכן ניתן לרכוש מתקן חיזוק לאדנית חלון ?

  1. הי ליאת,
   לדעתי תוכלי למצוא ברשת חנויות הגרעין או בכל משתלה מרכזית וגדולה.
   לכל היותר, אם לא תמצאי האלו שציינתי – קפיצה קלה למסגר עם מידות ואת מסודרת 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *