חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

האם להחליף מצע שתילה כשעוקרים צמחים מאדניות?

האם להחליף מצע שתילה כשעוקרים צמחים מאדניות?

האם להחליף מצע שתילה

בכל פעם שעוקרים צמח מאדנית או כד?

מממ… אוקיי, לא בטוח שזו השאלה הנכונה אבל אעשה סדר (גם הפעם 🙂 ). אם החלטת לעקור צמחים שהחזירו נשמתם לבורא או סתם לחדש, או בקיצור לא משנה מה הסיבה. פשוט בא לכם להחליף צמחים וזהו, אז התשובה לשאלה 'האם להחליף מצע שתילה' תלויה רק בדבר אחד.


האם יש בכלל צורך לעשות זאת?


כן ולא! 

כן,

כי אם האדנית שלכם קטנה, נמוכה והשורשים תופסים כמעט את כל נפח האדנית.. שימו לב לתמונה הבאה.  – הסבר בהמשך:

בתמונה בזיליקום שלפתתי את בסיסו ופשוט משכתי כלפי מעלה. אם כל גוש השורש עולה ויוצא מהאדנית? אין שאלה , מעיף הכל וממלא במצע שתילה חדש. בינינו, העלות של שק מצע שתילה כל כך לא רלוונטית, וזה תמיד טוב יותר לעבוד עם מצע שתילה חדש אז… אין שאלה בקיצור.

לא,

אם ביצעם את אותה הפעולה עם מגוון צמחים קטנים השתולים סביב צמח מרכזי גדול במיכל שתילה גדול, ברור שאין סיבה להחליף מצע שתילה בכל מיכל השתילה.

אבל להוסיף מצע שתילה חדש לאחר עקירה? בוודאי שכן, הרי מיד לאחר עקירה מתפנה מקום ובמקום שהתפנה אתם רוצים לשתול.. אם זה המקרה לכו על זה.

עקירת הצמחים הקטנים תתבצע באותה צורה בה עקרתי באדנית הקטנה למעלה. עוקרים, ניתן אפילו לחפור טיפה יותר עמוק (לא, זה לא ייפגע בשורשים של העץ 🙂 מספיק עם הלחץ, שחררו) ממלאים במצע שתילה חדש ורענן ושותלים!


לסיכום פרק

'האם להחליף מצע שתילה'?


  1. זה תלוי בגודל מיכל השתילה.
  2. בכל מקרה תמיד להוסיף/למלא עם מצע שתילה חדש. לא קומבינות של מצע שתילה ישן ששכב לכם במחסן.
  3. אם אתם עומדים להחליף תכולת מיכל גדול קומפלט (כך עושים זאת דרך אגב) אז בוודאי שאין שאלה, מחליפים אז מחליפים הכל לא משנה מה נפח או גודל המיכל.

אגב איך יודעים שהגיע הזמן להחליף תכולה?

שאלות נוספות בנושא 'החלפת מצע שתילה'?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *