חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

האם גשם מזיק לצמחים בעציצים?

האם גשם מזיק לצמחים בעציצים?

או.. שאלה מעולה! האם גשם מזיק לצמחים בעציצים? אולי אני אעזור לכם לדייק את השאלה. האם מי גשם שיורדים בכמות גדולה, יכולים להציף את העציצים ולגרום לצמחים להירקב מעודף מים?

צמחים בעציצים כמו בגינה או בכל מקום אחר, יודעים לעמוד בגשמים בקלות. אם אתם מוטרדים מעניין עלים שיישברו, או ענפים וכו'… זה חשש טבעי לחלוטין ואכן גשם בשילוב רוח יכולים לשבור עלים וענפים, נו אז מה? אתייחס לכך בהמשך 🙂

 

מתי גשם כן גורם לנזק בצמחים בעציצים?

אם לאדניות, כדים, עציצים שלכם אין ניקוז מים טוב ויעיל, אם אין מספיק חורים בתחתית האדנית, או שיש מספיק חורים והם קטנים מדי, או כאשר עשיתם שימוש במצע שתילה ללא שכבת ניקוז, או השתמשתם (שומו שמיים) באדמה רגילה מהגינה למילוי העציצים, אז בהחלט קיים חשש לצמחים השתולים בעציצים שלכם.

מרפסת סינגפורית -גשם? פעמיים ביום כמו שעון. האם אתם מזהים בעיה?

החשש הוא מפני מים עומדים שאינם מתנקזים החוצה לתחתית, ומכך שמערכת השורשים של הצמחים לאורך זמן בתנאים הללו תתחיל להירקב.

מבינים? החשש הוא לא מפני הגשם, אלה מפני העובדה שאין לאדניות שלכם ניקוז מים טוב. אם הניקוז שלכם טוב? גשם יכול לרדת ברציפות מספר ימים ללא הפסקה והנזק היחיד שעשוי להיגרם לצמחים הוא כנראה רק שבר.

 

שבר של צמחים בעציצים

וצמחים בכלל. ענף נשבר? אוקיי, תגזמו את הענף שנשבר מתחת לנקודת השבר ואתם חזרה בעניינים. עלה נתלש? בדיוק אותה תשובה. Keep in mind הצמחים תמיד יחדשו ויתחדשו, אלה אם כן הגזע המרכזי של העץ נשבר וגם אז, אתם תופתעו מאד ממהירות ההתאוששות והצימוח המחודשים של גזע שבור.

בעניין ניקוז מים וחשיבותם, מצרף קישור למאמר המסביר מדוע כל כך חשוב להשקות עד שרואים מים יוצאים מתחתית העציץ?!

בהצלחה,

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *