טיפים לתכנון ובניה של גינת מרפסת –

0

טיפים קלים ליישום

לטובת הקמת גינת מרפסת,

צמחים למרפסת?

גם תמצאו כאן,

מבטיח!

 

אוסף טיפים לתכנון ובניה של גינת מרפסת כאשר בסוף כל טיפ תוכלו ללחוץ על קישור להרחבה בנושא אם בא לכם להעמיק כמובן.

תכנון

תשתית תחילה – אז מה אם בא לכם עץ לימון, סקויה או שיח שוארמה במרפסת :-).  תכינו רשימת חלומות ושימו אותה כרגע בצד, צמחים תמיד יגיעו בסוף. תתחילו מתשתית. נקודת מים יש? בדקתם שפתח הניקוז ברצפת המרפסת אכן נמצא בנקודה הנמוכה ביותר במרפסת? שמים אכן זורמים לאותה נקודה בלבד? תתחילו מזה ונתקדם

כמה שעות שמש / צל יש לכם במרפסת? – זוכרים את החלום על לימון? אבל אתם במפנה צפוני וזה.. אבל רגע, המרפסת שלכם אמנם צפונית אבל אתם בקומה אחרונה ואין אף אחד מעליכם. אז אפשר עץ לימון או אי אפשר? תבדקו שעות שמש וצל במדוייק.

באילו אזורים תרצו לגנן במרפסת? בכולה? בחלקה? זה לא מסתיר לכם נוף? אדניות על מעקה? מיכלי שתילה ענקיים? קחו נייר, שרטטו את המרפסת, הקיפו בעיגול את המוקדים או העוגנים שחשוב לכם לגנן בהם.

כמה כסף להשקיע? אתם בעניין של לעשות הכל מהר כאן ועכשיו או בשלבים? או שאתם בעניין של לבנות הכל שלב אחר שלב? אתם עושים הכל בעצמכם ונעזרים בחלק מהביצוע בבעל מקצוע? הלו.. תכינו תקציב גם אם הוא רק של 850 ש”ח. ככה עושים זאת.

גרים כבר בנכס או לקראת? – קיימות שתי אפשרויות בנוגע להכנות השקיה וניקוז לקראת כניסה לדירה חדשה או במידה ואתם כבר גרים בה.

אפשרות א’ העדיפה עליי באופן ברור

אפשרות ב’

הלאה, מתקדמים…

 

קניות

צמחים למרפסת, כבר מגיע לזה

הכנה בבית – קחו את רשימת החלומות, זוכרים אותה מתחילת הדרך? זו ששמתם בצד חברו אותה לרשימה הבאה אותה אתם חייבים להכין בבית רגע לפני שאתם יוצאים למשתלה.

אדניות – עכשיו כשאתם יודעים כבר את תנאי שמש וצל, תשתית, תקציב ומה הן הנקודות בהן תרצו לגנן במרפסת, הגיע העת לצאת לסבב רכש מיכלי השתילה. (ככה קוראים לעציצים, כדים, אדניות וכו’. במילה אחת). קחו כמה טיפים לבחירת אדניות שיתאימו לצרכים שהגדרתם ותדאגו שאתם מכסים את החלק הזה לפני שאתם מכניסים את היד לכיס.

נכון הבטחתי קובץ רשימות צמחים אבל בבקשה / Please אל תרדו ישר לכאן ותתחילו לרכוש צמחים סתם. חשוב שתעשו את התהליך ע”פ הסדר שרשמתי את במאמר הזה.

זהו! יש לכם כל מה שצריך כדי להתחיל את גינת החלומות

בקישור הבא תוכלו למצוא עשרות רעיונות להשראה מהם תוכלו לשאוב רעיונות ולגבש את הטעם שלכם.

 

הכי חשוב לזכורֱֱ!

צמחים תמד יגיעו בסוף, קודם כל הבנת התנאים אצלכם

ניתן לעשות הכל בשלבים, לא כתוב באף ספר גינון ועיצוב שאת גינת המרפסת צריך לעשות ביום אחד!

תהנו מהדרך ואם אתם ממש מתקשים או אתם בכלל לא בעניין של לעשות הכל לבד, תמיד תוכלו להיעזר בי למרות שאין בי צל של ספק שאין כאן דבר אחד שלא תוכלו ליישם בעצמכם.

אייל

תגובה

Your email address will not be published.