כדים חכמים

0

מה זה ‘כדים חכמים’?

‘כדים חכמים’ אלו כדים שיודעים המון ושבעיקר יודעים לא ליפול לבורות שאדניות טיפשות חפרו להם. ורגע ברצינות,

חושבים שראיתם כבר כדים חכמים? חכו שתראו את הדבר הבא

הרוב נוטים לחשוב ש’כדים חכמים’ הם כדים שמשקים את עצמם. לכאורה זה נכון, אבל רק אחרי שפגשתי לראשונה לפני 6 שנים את תהליך הפיתוח המורכב והמתקדם בעולם הגינון במיכלים שכל מטרתו הייתה, לא רק לפתור את הקהל מנושא ההשקיה, אלה כל מטרת הפיתוח הייתה ונותרה לאפשר למשתמש לחוות הצלחה!

חויית ההצלחה לחובבי צמחים

היא החוויה החשובה ביותר

כשהבנתי את זה, וראיתי ועקבתי במו עיניי, פתאום הבנתי מה המשמעות של ‘כדים חכמים’ עומדים מאחוריהם אוסף ענק של אנשים חכמים שכולם מגיעים מאותו עולם תוכן ולכולם מטרה אחת בלבד ולא מפריע לי לחזור על כך.

לאפשר לכם / לנו המשתמשים, חווית הצלחה בכל צמח שאי פעם נרצה לגדל. בין אם זה בתוך הבית או מחוצה לו. אותו כד או אותה אדנית יידעו לתמוך בכל צמח ובכל תנאי. שלא לומר לתמוך בכם.

אז מהו כד חכם?

 1. כזה שגורם לצמחים השתולים בו להיראות ולהתפתח טוב ובריא יותר מכל מה שהכרתם.
 2. כזה שתוכלו להשתמש בו כ’מרכז שיקום’ זמני לכל צמח שלכם שנראה לא טוב, או עייף.
 3. כזה שמייתר שימוש או התקנה של מערכות השקיה בכלל.
 4. כזה שמייתר חיבור למערכת ניקוז, זהו כד שלעולם לא נוזל מלמטה.
 5. כזה שמאפשר לכל צמח לצרוך בדיוק, אבל בדיוק רק את כמות המים לו הצמח זקוק.
 6. כזה שלא מצריך התקנה, או הרכבה, רק למקם איפה שבא לכם ולשתול.
 7. כזה שמשקים אותו בממוצע רק פעם בשבועיים בקיץ עד חודש וחצי***
 8. כזה שמאפשר בכל שלב שליפה מהירה של תכולתו ללא כל סכנת שבר או נזק.
 9. כזה שלא מגביל אתכם בשינוי מיקום הכד או האדנית, חופשיים לשנות מקם גם 5 פעמים ביום.
 10. כזה שמאפשר לכם לצאת לחופש ארוך, מאד.
 11. כזה שצריל לשים בו רק מצע גן – זהו! לא טוף, לא אבנים קטנות, לא חלוקי נחל, ולא המצאות.
 12. כזה שמאפשר 10 שנות אחריות לשבר.
 13. כזה שהוא קל משקל

*** תלוי גודל מיכל, סוג צמחים ותנאי תאורה וחום.

כדים חכמים למרפסת

זה מקסים אותי, כל הבלוג הזה, האתר, הידע שלי, הנסיון שלי לאורך השנים, פתאום כל הדברים שהתמודדתי עמם לאורך כל השנים, איך יגיעו מים לכדים? להרים ריצוף או לא להרים ריצוף? יש מקומות שלקוחות רצו אדניות אבל לא הייתה שום דרך להעביר לאותה נקודה מים, אין ספור רעיונות יצירתיים והתלבטויות ולא מעט עלויות ואז, פתאום אני מגלה שכד קטן אחד (יש גם ענקיים) פתר הכל, אבל את הכל.

פתאום ממש לא אכפת לי אם במרפסת יש נקודת מים. מחשב השקיה? זה שייך לעולם של פעם.

סוף סוף אני באמת יכול לתכנן מה שעולה בדעתי, למקם כדים ואדניות באמת איפה שבא לי או ללקוחות. שיגעון! טוב, אני אולי קצת מגזים, אבל אני משווה את זה לשליחת שליח עם מעטפה על גבי סוס עד שלפתע הגיע הפקס!!!

תראו, מי שלא בקיא באתגרים של גינון במרפסות, גינות גג, ובכלל גינון במיכלים, לא מבין על איזו מהפיכה אני מדבר.

 

בתי קפה ומסעדות?

אין שום הבדל מגינה במרפסת, הצרכים והאתגרים זהים לחלוטין. מכירים את המראות ההזויים האלו של שלוליות מים וטחב על רצפת בתי הקפה והמסעדות? אני לא מדבר רק על עניין הבטיחות, אני מדבר על עניין הניראות.

הדגמה קלאסיתאדניות לתיחום בית קפה, ללא כל חיבור לצנרת השקיה, ללא צורך במחשב השקיה, ללא צנרת מסוכנת שמונחת על רצפת הרחוב, ללא נזילות מים, ללא צורך בהשקיה כל יום או כל יומיים.

אבל מה הכי מקסים בעיניי? בא לכם מחר בבוקר על סידור האדניות מחדש? עיצוב אחר? כלום לא מונע מכם, הזיזו את ה’טטריס’ בכל רגע נתון, רק חכו שייתאדו המים, כי כאשר האדניות מלאות מים הן כבדות.

פנים הבית או במשרד?

כן, אני חוזר לעניין כדים חכמים – אותן אדניות ואתם כדים ללא כל שינוי, או כל התקנה או כל התאמה, יכנסו אליכם הביתה עם צמחיה מתאימה כמובן, אבל גם כאן… הכד יעבוד עבורכם, לא תצטרכו לדאוג לתחתיות מכוערות תחת האדניות והכדים, והם תמיד ייראו 1,000,000$

מתאים גם לפנים

לפני המון שנים, התקנתי כ 2500 אדניות עם צמחית פנים בבניין משרדים של חברת ענק. בואו נניח לרגע את עניין ההפקה וההקמה, בואו נעבור רגע לתחזוקה.

אחת לשבועיים הייתי צריך לשלוח צוות להשקות ולטפל בצמחים! יקר לי, יקר לחברה, פחת צמחים גדול, בעיות המלחה, ומה לא?! כמו עניין הפקס שציינתי קודם? כעת כל זה בעצם נגמר. תחזוקה אחת לחודש וחצי בממוצע, פחת צמחים כמעט אפסי, התקנה קלה.. חלום משרדי וביתי.

העניין הזה הוא ללא ספק מהפיכה אמתית שתאפשר ללקוחות חווית משתמש שונה בתכלית ממה שהכיר עד כה.

את הפלא הזה שותפתי ואני מביאים לארץ.. מוזמנים להגיע לאולם התצוגה היחודי שהקמנו, אולם תצוגה לגינות מרפסת. מחירים, כיצד להגיע, הכל תמצאו באתר שלנו www.balconies.co.il

אגב, מחירים תוכלו למצוא תחת לשונית ‘קטלוג’

תגובה

Your email address will not be published.