חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

כיצד להשקות (צמחיה קיימת)?

כיצד להשקות צמחיה (קיימת)

מחסלי צמחים? הפוסט הזה הוא עבורכם

כמה להשקות? בעולם הצומח כמו בחיים – כשאוהבים אהבה חונקת היא בורחת וכשמשחררים ומאפשרים חופש, אין גבול לאהבה שחוזרת.

אהבה הורגת – משום מה רובנו מניחים  ש 'צריך להשקות כל הזמן' ואם ניתן להוסיף עוד קצת כדי שהצמח לא ימות אז קדימה, עוד מים. ובכלל אם צבעו של הצמח מצהיב נרוץ להוסיף עוד ועוד מים, אבל בעצם הצמח מצהיב כבר בגלל עודף מים… מעגל קסמים, אז איך יוצאים מזה? לרגע אחד נניח בצד לשאלה כמה מים צריך לתת? חשוב לי שניגע בנק' החשובה ביותר,

מים אינם תרופה – הדבר נכון שבעתיים בגינון בעציצים כדים ואדניות. כל צמח באשר הוא לא יוכל לחיות ללא מים זאת עובדה וכדי לפשט, אדמת העציץ אמורה להיות לחה אך לא מוצפת.

 

כמה להשקות? האם זאת השאלה?

כאשר משקים באופן ידני זה הכי פשוט שיש, הקפידו להוסיף מים בעזרת משפך סביב הצמחים ובאופן שווה בכל שטח האדנית.

איך תדעו מתי להפסיק? כשתזהו יציאת מים מתחתית הכד, בין אם לרצפה או בין אם לצלחת/תחתית האדנית. ברגע שבו החלו לצאת מים מתחתית הכד או האדנית פשוט עצרו מלהשקות עד הפעם הבאה.

השקיה גם אם היא ידנית רצוי שתישמר בה מחזוריות קבועה מחד, הרי לכך כבר התרגל גם הצמח. מאידך שימו לב לדבר הבא, רגע לפני שאתם מוסיפים מים במחזור ההשקיה הקרוב דחפו אצבע עד חצי אורכה ובצמוד לצמח, כך תרגישו אם הצמח בעודף מים או בחוסר. זו תחושה מאד ברורה שאין צורך להרחיב בה, רטוב מדי? דלגו למחזור ההשקיה הבא. יבש? תנו מים.

טיפ לאלו מכם המשקים ידנית – הניסיון ליצור נוסחאות השקיה כגון 'פעם ביומיים 2 ליטר' זה נחמד אך המציאות מאד שונה כי הצמחים שונים, הצרכים שונים ולכל מרפסת אקלים משלה. לאלו מכם המנוסים בוודאי הגעתם לסוג של 'נוסחה' משלכם אחרי לא מעט זמן. זכרו, תנו מים ע"פ מה שצריך ולא ע"פ מה שנדמה לכם שאולי כדאי כי בא לכם. מים הוסיפו רק לאחר שבדקתם אם אכן יש צורך. הדבר נכון גם…

הנוסחה שלי להכנת קפטרוזיליה

בצמחי פנים, כלומר צמחי בית. תמיד תבדקו לפני השקיה האם בכלל יש צורך.

הלאה – השתדלו להשקות על תערובת השתילה ולא על גבי הצמח עצמו. מים במגע ישיר עם הצמחייה בחלק גדול מהמקרים מעודדת התגנבות מזיקים ושאר תחלואים שאינם רצויים במיוחד בחודשי הקיץ כאשר הלחות גבוהה ממילא. חוץ מזה בואו לא נשכח שהמים צריכים להגיע אל שורש הצמח, השקיה על העלים והפריחה זה פחות הכיוון הרצוי.

במידה וברשותכם מערכת השקיה ממוחשבת אזי עניין שמירת היציבות בהשקיה ירד מכם וכך גם הבייבי סיטר הקבוע לצמחים. אך גם כאן דאגו לכוון את ההשקיה למצב של לחות הקרקע ולא הצפתה בעודפי מים.

עד כאן כיצד להשקות צמחיה קיימת, עכשיו ננוע לעבר השקית צמחיה חדשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *