חיפוש
שיחת ייעוץ למרפסת

כך תחסכו אלפי שקלים בעיצוב המרפסת

שיחת ייעוץ חובה לבעלי מרפסות ריקות

מה קורה כששותלים עמוק מדי בעציצים?

מה קורה כששותלים עמוק מדי בעציצים?

שתילה בעציצים

איך לעשות זאת נכון?

או במילים אחרות, איך שתילה לא נכונה מחסלת צמחים? למרות שרכשתם את מצע השתילה הכי טוב והשקתם כמו שלימדתי אתכם.

גובה שתילה נכון

והפעם גבהי שתילה. לכל צמח יש העולם שמעל והעולם שמתחת, שורשים שהם הרגליים וגזעים / ענפים שהם הגוף. הכל ברור, הכל ידוע, הכל מוכר עד כאן. אבל איפה עשויות להתחיל הבעיות? ומה לעשות כדי להימנע מהן מראש.

 

חיפפתם בעת השתילה בעציצים

מתכון לבעיות

צוואר השורש הוא החלק שמחבר בין ה"רגליים" של הצמח ל"גוף" שלו. אבל אם שתלתם את הצמח החדש וכיסיתם את צוואר השורש בלי לשים לב בכמה ס"מ. יצרתם שכבת "חנק" שיוצרת עם הזמן רקב בבסיס הצמח, הוא צוואר השורש.

צוואר שורש מכוסה – מסלול מהיר לחיסול הצמח.

לכל חלק בצמח יש הייעוד שלו ומבלי להיכנס להסברים אגרונומים מורכבים ומסובכים, שורה תחתונה – תשתלו מאוזן. כלומר מלאו את האדניות או העציצים במצע השתילה הטוב ביותר, שתלו מבלי לכסות את צוואר השורש והפוך, אל תשתלו גבוה מדי

חשיפה של מערכת השורשים העליונה לתנאי החוץ גם משפיעה, אמנם לא חמור כמו טבעת חנק סביב צוואר השורש, אבל למה להכניס את הצמח מראש למתחים וחרדות? : – ) תנו לו להתניע החיים אצלכם בצורה מאוזנת כבר למן היום הראשון.

 

האם להדק את מצע השתילה לאחר השתילה?

להדק כן, אבל לא להגזים. אל תישענו על מצע השתילה, זה לא עיסוי לבבי לבית החזה. אין סיבה להביא פטיש של שניצלים או להוסיף טוף לחיפוי ואז ללחוץ כדי שיידחס לתוך העציץ. ממש לא!

תזכרו שמצע השתילה חייב להיות מאוורר, מנוקז, לא דחוס, משוחרר. שתלתם? הידקתם בעדינות סביב הצמחים? אבל ממש בעדינות…? וידאתם שהצמחים שתולים בצורה מאוזנת? יופי! עכשיו זמן לתת מים.

המים יימלאו את החללים או את 'כיסי' האוויר ויחברו את מצע השתילה עבור שורשי הצמחים. אגב הדבר נכון לשתילה בעציצים ולשתילה בקרקע. בשני המקרים שתילה עמוקה ודחוסה תרחיק אתכם מהצלחה.

שימו לב כמה עניין גובה שתילה ישפיע כשאם שותלים צמחיה משתרעת למשל…

שלכם

אייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *