פוסטיבציה פוסט מוטיבציה

0

כל יום פוסט

סיכום פעילות שנתי וסיפור על מחוייבות

 

השבוע היו כמה אירועים שגרמו לי התרגשות גדולה, המרכזי היה העובדה שהעברתי כיתת אומן בהאבלוגינ של יונית צוק. לגבי האירועים הנוספים אכתוב בהמשך אך לא לפני שאוביל אתכם לשם בדרך שלי.

את אתר ‘אדנית’ העלתי לאוויר העולם בספטמבר האחרון (2017) לאחר שהחלטתי להפוך לאוטוריטה בתחום גינות המרפסת בישראל, און ליין ואוף ליין.

ההחלטה להפוך לאוטוריטה בתחומי התקבלה ב 24 למאי. הכניסה לעולם הכתיבה והבלוג החלה כאמור בחודש ספטמבר 2017, עד כאן רקע.

* אגב הכל התממש והרבה מעבר לכך אבל כאמור מה התרחש והתממש בהמשך.

מקסים אייל,

אבל למה זה מעניין אותנו?

או.. שמח ששאלתם : – ) מזה שנים אני מעביר הרצאות במגוון נושאים, ואחד הדברים שתמיד עולים ומופיעים תוך כדי אותן הרצאות וסדנאות הוא העובדה שקהל המשתתפים / מאזינים מגיע להקשיב מחד אך אינו מחויב לתהליך מאידך.

רוצה לומר, ע”פ שאלות המשתתפים רובם מעוניינים בתשובות פרקטיות, מענה מהיר ונוסחאות שיביאו אותם להצלחה או לקפיצת המדרגה הבאה. וכולם ללא יוצא מהכלל מבינים כי נדרשת דרך לעשות כדי לקפוץ מדרגה, אך כמה מוכנים באמת לעשות אותה? כמה מספרים לעצמם סיפורים? כמעט כולם! ועל זה אני רוצה לדבר,

זה לעתים לא נעים לשמוע, מעלה אולי ביקורת וזה בסדר, אבל מבחינתי אם הקוראים/ מאזינים הגיבו גם במעט כעס או אי נוחות, זה אומר שקיים עכשיו סיכוי גבוה יותר שיזיזו עצמם אל עבר החלום שרק דיברו עליו שנים או חודשים מבלי לעשות או מבלי לעשות מספיק.

כן אבל יש מציאות,

זה לא תמיד אפשרי

נכון, ובכל זאת? לכולנו חיים מלאים, טרגדיות, רגעי אושר, אכזבות, עליות, שמחות, מחוייבויות, משימות שלעולם לא נגמרות, אז מה??? אז הרעשים בראש וברקע רק מפריעים ומוציאים מפוקוס. אם החלטתם ללכת על משהו, לכו עליו בלי הנחות ובלי אנחות, פשוט לכו בשביל. מישהו הבטיח שלא יהיו בו קוצים? נחשים? מישהו אמר שהשביל כולו מרוצף בירידה גם במה מעל הים בקצה? כן? באיזה עולם בדיוק?

 

מה התממש?

הבטחתי תשובות

לא ניתן להגיע ל 10,000 גולשים בחודש, חוזים חתומים לכתיבת תוכן בתשלום עם אחת החברות הגדולות במשק, וקהילה של עוקבים שהולכת וגדלה מדי יום ולהעביר כיתת אומן אצל יונית צוק(מי האמין? אני) תוך פחות משנה בלי מחוייבות, פשוט לא ניתן.

אגב זה עדיין לא אומר שהתוצאות יהיו בדיוק כפי שתכננתם, אבל לפחות עשיתם דרך מדהימה שקרבה אתכם לנקודה או לאחת אחרת לא מתוכננת שצצה לה תוך כדי מסע המחויבות.

יש מישהו בעולם שיכול לעצור אתכם חוץ מכם? כנראה שלא.

מחוייבות היא קסם, למה קסם? כי היא קשה, מציקה, מתישה, שוברת ובונה כל רגע מחדש, זה אומר שאם החלטתם להיות ממחר בבוקר פסנתרנים או נגרים, מרגע קבלת ההחלטה כל היתר לא רלוונטי,

כל המשאבים המנטלים, ריגשיים, פיזיים מופנים רק ואך ורק לעמידה בהחלטה ויעד שקיבלתם. כל דבר אחר הוא פשוט יציאה מפוקוס, רעש רקע, זמזום מציק. פוקוס נחישות ומחוייבות הם הגורמים היחידים שעשויים להביא לתוצאות וזה הקסם 🙂 אין כאן דבר אחד שאני מעלה שאינכם מכירים, כלום.

כל יום פוסט

לרבים זה נשמע מטורף, זה לא! מטורף זה להחליט ללכת על משהו ולעצור כל 5 דק’ מסיבה אחרת, זה מטורף! כל יום פוסט מבחינתי הוא שם קוד, שם קוד למחוייבות, להווייה, לסטייט אוף מיינד. זה אומר כל יום להיכנס לבלוג / אתר תוכן שלנו ולעשות משהו חדש.

אם לא פוסט אז ללמוד איך לקדם אתר בצורה אורגנית, אם לא ללמוד ולא לכתוב אז לתרגל חיפוש מילות מפתח. כל יום פוסט זה בעצם כל יום אימון עד שהעניין יהפוך להרגל. עד שההרגל יהפוך לחלק ממי שאנחנו, עד שנהפוך למי שהחלטנו שנהיה בעוד.. X זמן.

 

להיות בילי אליוט

בילי פשוט החליט להיות רקדן, כל היתר לא רלונטי! זה הסיפור. מעולם לא חשבתי שאהיה בלוגר, אבל כשהחלה הדרך אמרתי לעצמי, וואללה מגניב I like it נמשיך עוד קצת, אלמד מעט יותר לעומק, בשלב מסויים החלטתי לקבל ייעוץ מאוטוריטה בתחום הבלוגים וחיפוש מהיר הביא אותי ליונית צוק המדהימה.

זה כל מה שהייתי צריך, פגישה אחת שלאחריה פשוט החלטתי להיות בלוגר. זהו! כמה סיבות, אחת זו העובדה שבלוגר זה עוד משהו שטרם עשיתי, השנייה אותה סיבה בדיוק. סקרנות תשוקה והבנה מה ניתן ליצור בעזרת בלוג סגרו את הפינה ויצאתי לדרך.

כמי שמעולם לא הכין שיעורי בית אני חולה על שיעורים, מעולם לא קיבלתי הנחיה של “כל יום פוסט” מאיש, זו הייתה החלטה שלי ויצאתי לדרך עם ים של שיעורי בית שקיבלתי מיונית והיה לי ברור שאני הולך לעשות אותם יותר טוב ממה שנדרש.

רוצים לעשות? פשוט תעשו, לא לא התכוונתי שתעשו עניין ורעש ממה שאתם עומדים לעשות, פשוט הפשילו שרוולים ותעשו. אין שאלה שאין לה פיתרון ואין דבר שלא תמצאו לו מענה.

אחת הסיבות שאני כל כך אוהב ומתחבר לסלוגן של חברת Nike הגדולה היא הסיבה הזו בדיוק,

!Just do it


*** אנקדוטה – גם בעולם הגינון אליו אני כל כך מחובר, לקחו לי שנים להבין שהסיבה בגללה אנשים מוותרים מהר על טיפוח צמחים גם אם ניסו רק פעם אחת ולא הצליח להם, זה לרוב בגלל שלא החליטו לנסות שוב עד שיחוו הצלחה.

טוב, קצת פרקטיקה >>>

איך מוצאים תוכן בקלות?

מה הביא אותי לכתוב בלוג על אדניות ועציצים?

למה דווקא בלוג על אדניות ועציצים?

 

תגובה

Your email address will not be published.